suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 20, 2024 3:27 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: pn sty 10, 2022 4:28 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: sob sty 08, 2022 4:21 pm
Posty: 5
Kupiłem i teraz tak troche nie wiem co dalej, pojazd to Suzuki Vitara 1.6 16v long rocznik 1995. Proszę o poradę co robić. Oczywiście ruda zjadła pół auta no i niestety też ramę Suzuki. Tylna część ramy dostała najbardziej do tego stopnia, że wyrwało pałąk łączący obie strony ramy w miejscu gdzie trzyma się sierżant.
Pytanie takie czy ktoś spotkał się z tym i jak się z tym uporał ? Wspawanie nowej poprzeczki? łącznika ramy i sierżanta. Idealnie by gdyby ktoś miał jakies fotki jak się z tym uporał jak wzmocnił ten kawałek żeby już nie mieć takich niespodzianek.


Na górę
Post: pn sty 10, 2022 8:35 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt wrz 09, 2008 5:31 pm
Posty: 717
Lokalizacja: Olkusz
większość już to ma za sobą, przeszukaj forum , opisywane było, wspawujesz nową rurkę i tyle, jedni dają prostą z dospawanymi mocowaniami do mocowania sierżanta a inni rzeźbią powyginaną na wzór orginalnej

_________________
"TYGRYSEK" - 1,6L 8V - LSD - SIMEX 30"


Na górę
Post: pn sty 10, 2022 11:10 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4769
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
bardzo ważne żeby zachować wymiary oryginały. Na schemacie interesują Cie wymiary:
środek prawej tulei sierżanta jest 200mm w prawo od osi auta
środek lewej tulei sierżanta jest 120mm w lewo od osi auta
oś obu tulei sierżanta jest 198mm nad dolną krawędzią ramy

odległość "przód-tył" chyba najłatwiej będzie złapać po wymiarze 810mm ze schematu poniżej

PS.
Słyszałem już że po takich źle zrobionych reanimacjach most lubi być nie w osi lub sierżant pracować w złym zakresie itp
Pomyśl czy nie lepiej kupić tylną część ramy z anglika w dobrym stanie...


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: pn sty 24, 2022 2:04 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: sob sty 08, 2022 4:21 pm
Posty: 5
Mundialejros pisze:
większość już to ma za sobą, przeszukaj forum , opisywane było, wspawujesz nową rurkę i tyle, jedni dają prostą z dospawanymi mocowaniami do mocowania sierżanta a inni rzeźbią powyginaną na wzór orginalnej




Szukałem szukałem i się nie doszukałem na forum niczego co by mnie ciekawiło ale pomogło w moim problemie.


Ma może ktoś jakąś fotke jak to przerabiał. W głowie siedzi mi po prostu wsadzenie prostej rury i dospawanie mocowań na sierżanta, ale jak to wplynie na sam most bo na pewno w tym momencie się przesunie w tył (?) Auto ma być liftowane ale to jak uporam się z rama i budą. Teraz to mnie to trochę wstrzymuje w dalszych pracach...


Na górę
Post: pn sty 24, 2022 6:19 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4769
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
Tu nie ma co pokazywać. Najważniejsze są punkty podparcia tulei sierżanta w odpowiednim miejscu. Rura jak rura. nie ma to znaczenia czy prosta czy krzywa czy okrągła czy kwadratowa.

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl