suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest ndz kwie 28, 2024 10:45 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: śr lut 03, 2010 10:03 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: ndz sty 24, 2010 2:06 pm
Posty: 6
Lokalizacja: o/Konina
Witam grono Forumowiczów.
Szukałam podobnego tematu, ale nic nie znalazłam. Mam problem z klapką wlewu paliwa. Po pociągnięciu za linkę słychać tylko jak coś się napręża i na tym koniec. Nie chce się otworzyć. Nie mogę znaleźć przyczyny tego zjawiska. Klapeczka jest prosta, nigdzie nie odstaje, więc nie ma mowy o jakimś niedopasowaniu do reszty. Mrozy/śnieg też nie mają na to wpływu, bo dzieje mi się tak już od wczesnej jesieni. Muszę w końcu to zrobić, bo mam dość proszenia ludzi na stacjach, żeby mi pociągnęli za klapkę :roll: Moje pytanie jest w związku z tym takie, czy wiecie może co z tym gadem może być nie tak i czy dam radę naprawić to sama, czy raczej nie obejdzie się bez wizyty u mechanika, bądź kupnie nowej linki/klapki (lub jakiegoś innego elementu)?


Na górę
Post: śr lut 03, 2010 10:34 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob paź 17, 2009 10:39 am
Posty: 279
Lokalizacja: KNS
Siemka, jak już otworzysz, zobacz czy plastikowy bolec przy klapce pod naciskiem palca swobodnie się wsuwa i wysuwa, miałem podobnie. WD40 dało radę. Jeżeli bolec działa dobrze - to znaczy że masz problem z linką , trzeba przesmarować - zacznij od początku linki( przy dźwigni pod siedzeniem), spryskaj wd40, i potem psikaj na bolec przy klapce wciskając go palcem. Jeżeli to nic nie da - czeka Cię smarowanie bądź wymiana linki.

_________________
Były 2 Vitary: 1.6 8V gaźnik 91r blaszanka i 1.6 8V wtrysk 90r cabrio, ale zgniły ;]
Cyrtodactylus pulchellus ABK


Na górę
Post: śr lut 03, 2010 10:50 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: wt cze 02, 2009 10:13 pm
Posty: 58
No ja też kiedyś miałem z tym problemy....teraz jest dobrze-ten bolec potraktować kilkoma kroplami oleju maszynowego i go ponaciskać..powinien ładnie i lekko zacząć chodzić :) ....pozatym blaszkę-sprężynkę trochę bardziej podgiąć co by miała większą siłę otwierającą drzwiczki :) no i jeszcze kilka kropli tego samego oleju maszynowego na małe zawiaski drzwiczek i to rozruszać....u mnie te zabiegi pomogły i powtarzam to dwa razy w roku i działa :D jeżeli to nie pomorze to musisz walczyć z linką lub z wajchą za którą ciągniesz bo czasami ma poluzowane śrubki mocujące do podstawy.... :) spoko-będzie dobrze :)

_________________
była VITARA-2cale+2cale+235/75/15(BFG MT)
był Jimny - 2cale+kl71
była GV I +2cale+225/70R16 Cooper Discoverer AT3
jest GV II - 2,4L/170KM + 2cale(lovels/efs) + cooper discoverer AT3 225/75r16 + LPG pod budą


Na górę
Post: śr lut 03, 2010 11:43 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: ndz sty 24, 2010 2:06 pm
Posty: 6
Lokalizacja: o/Konina
Oleju maszynowego akurat nie mam. Spróbuję WD-40 (jest dobry na wszystko :wink: , więc tu też pewnie pomoże). Pomajstruję sobie i może coś z tego wyjdzie.
Dzięki Panowie za pomoc :D


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl