suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest wt maja 14, 2024 7:11 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: sob maja 26, 2012 8:34 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 30, 2010 12:18 am
Posty: 502
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Witam z czarnej brzydkiej puszki po prawej stronie auta z której idą dwa przewody i pod spodem jest odpowietrzenie przez co ucieklo mi ponad caly bak paliwa. Autko stalo przez noc i dzień na lekkim wzniesieniu do dołu.Rano stwierdziłem ze wskazówka była przed rezerwa a z pod tego filtra kapie paliwo. Filtr odkreciłem i przedmuchalem sprezarka jak i korek wlewu paliwa.Po zalozeniu filtra od spodu podłączyłem rurke i przywiazalem drutem.Po paru godzinach zauważyłem troche paliwa w rurce i co chwile bulgocze.Czy to dziadostwo można wywalic ? jaki jest powód wycieku paliwa bo innej przyczyny nie znalazłem.Proszę mi pomóc co mam robić.

_________________
Było Geo Tracker miał być New Grand Vitara jest Land Rover Discovery II TD5 -2003.

OFFROAD VITARA TEAM http://www.facebook.com/suzuki.vitara.offroad


Na górę
Post: pn wrz 03, 2012 5:23 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw maja 31, 2012 1:56 pm
Posty: 15
Lokalizacja: Swords, Co. Dublin obecnie a zakorzeniony Kamienna Góra Dolnośląskie
Mam podobny problem bo na łące trochę przy gazowałem vitarkę i zaczęło mi ciurkiem lecieć paliwo z tego odpowietrzenia pod spodem.

_________________
Vitarka 1.6 16v + oponki 205/16 Malatesta Kobra :)
Live to ride,
ride to fly,
fly or die


Na górę
Post: pn wrz 03, 2012 8:59 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 30, 2010 12:18 am
Posty: 502
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
pavelito pisze:
Mam podobny problem bo na łące trochę przy gazowałem vitarkę i zaczęło mi ciurkiem lecieć paliwo z tego odpowietrzenia pod spodem.


Musisz zrobić następujący manewr, odłączyć ten gruby wężyk od filtra węglowego i wtłoczyć do rurki powietrze najlepiej sprężone to będziesz słyszał czy syczy czy bulgocze w baku, jeśli bulgocze musisz na na dole podmienić przewody jak coś wyślę ci zdjęcie jak to ma wyglądać. A jak nie chcesz żeby leciało to pod spodem puszki podepnij wężyk gumowy przezroczysty do góry to potem będziesz obserwował czy pojawia się paliwo w tym wężyku. Najwidoczniej ktoś pomieniał przewody przy baku i nie zrobił tego jak należy, więc miałem przykrą niespodziankę jak mi zeszło całe paliwo z baku.Tak podsumowując w tej puszce węglowej nie powinno być paliwa nie w takich ilościach jak piszesz i jak było u mnie, to jest skraplacz oparów, więc powinno zejść czasami po jakiejś kropli paliwa z tego dzióbka pod spodem.

_________________
Było Geo Tracker miał być New Grand Vitara jest Land Rover Discovery II TD5 -2003.

OFFROAD VITARA TEAM http://www.facebook.com/suzuki.vitara.offroad


Na górę
Post: wt wrz 04, 2012 10:25 am 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: czw sty 22, 2009 4:05 pm
Posty: 1145
Lokalizacja: wawa
lenny pisze:
... to jest skraplacz oparów, więc powinno zejść czasami po jakiejś kropli paliwa z tego dzióbka pod spodem.

Jeżeli elektrozaworek podpięty do pochłaniacza jest sprawny, to wszystkie opary powinny zostać wyssane podczas jazdy i nie powinno być nawet kropli.


Na górę
Post: wt wrz 04, 2012 12:06 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw maja 31, 2012 1:56 pm
Posty: 15
Lokalizacja: Swords, Co. Dublin obecnie a zakorzeniony Kamienna Góra Dolnośląskie
Na razie wymontowałem ten filtr i jak wyczytałem w internecie zaślepiłem oba wężyki. ostatnio zdejmowałem bak bo mi ciekł i podłączyłem go zgodnie ze schematem który znalazłem. Nie powinny być pomylone wężyki.

_________________
Vitarka 1.6 16v + oponki 205/16 Malatesta Kobra :)
Live to ride,
ride to fly,
fly or die


Na górę
Post: ndz sie 09, 2015 1:43 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pt maja 15, 2015 10:35 am
Posty: 65
Lokalizacja: Łódź
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio JLX
Rok prod.: 1991
Czy możecie mi powiedzieć gdzie i jaki powinien być zaworek zwrotny na przewodzie do filtra węglowego, mam problem z kapiącym paliwem i po oględzinach stwierdzam że u mnie chyba brakuje tego zaworka


Na górę
Post: ndz sie 09, 2015 2:05 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: czw sty 22, 2009 4:05 pm
Posty: 1145
Lokalizacja: wawa
jaras pisze:
Czy możecie mi powiedzieć gdzie i jaki powinien być zaworek zwrotny na przewodzie do filtra węglowego, mam problem z kapiącym paliwem i po oględzinach stwierdzam że u mnie chyba brakuje tego zaworka

Nie ma :)
Przeczytaj co napisał lenny. Już kilka razy widziałem jak ktoś zamienił rurki.


Na górę
Post: ndz sie 09, 2015 4:24 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob wrz 07, 2013 1:59 pm
Posty: 676
Lokalizacja: sosnowiec
pavelito pisze:
Na razie wymontowałem ten filtr i jak wyczytałem w internecie zaślepiłem oba wężyki. ostatnio zdejmowałem bak bo mi ciekł i podłączyłem go zgodnie ze schematem który znalazłem. Nie powinny być pomylone wężyki.

to jest odpowietrznik baku, więc zaślepiony nie powinien być :)

_________________
Urojenie jednej osoby to choroba psychiczna, urojenie wielu to religia !!!

Lift 4" by RADZIK
Bodylift 2" :)
Gołe wnętrze......
Winda
Stal most
ARB

https://www.facebook.com/mr.wgniotek


Na górę
Post: pn sie 24, 2015 7:10 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pt maja 15, 2015 10:35 am
Posty: 65
Lokalizacja: Łódź
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio JLX
Rok prod.: 1991
kostuch, lenny dzięki

Zadziwiająco skuteczna rada :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Po zapoznaniu się z service manualem jest elegancko


Na górę
Post: wt wrz 08, 2015 9:11 am 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: śr lut 02, 2011 8:19 pm
Posty: 556
Lokalizacja: Łomża
Chcę podłączyc webasto analogowe do swojej GV czy można podłączyc popkę paliwa od webasto do jednego z krócców co idzie do tej puszki, żeby ciągneła paliwo z tego przewodu który idzie do baku,zakółci to jakos działanie tego filtra oparów?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl