suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest pt kwie 19, 2024 11:21 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: ndz wrz 30, 2012 9:37 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: wt lip 12, 2011 1:44 pm
Posty: 38
Witam!

Już (albo dopiero, patrząc na wiek auta) drugi raz zawiódł mnie immobiliser... Zacznę od tego, jak wygląda mój immo: jest to tzw. "pestka", którą przykłada się do czujnika. O dziwo, strasznym mankamentem jest fakt, że nie można przytknąć tego przed przekręceniem zapłonu i trzeba wyjmować kluczki ze stacyjki, a odpięcie samej pestki od kluczy może grozić jej zgubieniem = unieruchomieniem auta. Ale do sedna - otóż sprawa z niedziałającym immo wygląda tak, że nawet po długim czasie postoju przekręcam kluczyk i zapalają się kontrolki (co nie powinno mieć miejsca), dioda przy immo nie miga, jak powinna, a gdy chcę odpalić silnik to następuje odcięcie zapłonu, tak jakbym normalnie, przy działającym immo, nie przytknął pestki do czujnika. Również próba jej przytknięcia nie działa. Za pierwszym razem czekałem prawię godzinę bawiąc się zapłonem itp., aż do czasu, gdy łaskawie zechciała uruchomić silnik... Jakieś rady jak usunąć to dziadostwo? Sprzęt nie jest nowy, toteż zapewne gra główną rolę. No ale skoro nie działa poprawnie - to po co mi to? :)

Czekam na odpowiedź.

Pozdrawiam,
Wojtek


Na górę
Post: pn paź 01, 2012 9:09 am 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw mar 27, 2008 4:26 pm
Posty: 2689
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: G16B
Model: Radzikone Edyszyn
Rok prod.: 1995
Nie da rady pomóc Ci w tej sprawie na forum.
Zabezpieczenia to sprawa indywidualna i każde tego typu immo, alarm itd może być montowane inaczej.
Co w sumie oznacza, że musisz sam sobie poszukać kabelków.
Immo (tego typu) to zwykle przekaźnik podłączony między przewodem oryginalnie idącym do stacyjki, z drugiej strony wyjście ma podłączone do stacyjki (do tego pinu, który daje prąd w pozycji ignition on, czyli przedostatniej)...
No i ostatni przewód przekaźnika to sterowanie, zwykle masą.
Masę zaś dostaje z centralki alarmu, albo z magicznego gniazda pastylki :)
Ale to tylko taka moja dygresja, bo w zasadzie znajdować tam u Ciebie się może wszystko w zależności od inwencji twórczej instalatora.

_________________
Futrzak->Vitka'89 ->Vitka'95->GV2000->Korozjara


Na górę
Post: pn paź 01, 2012 1:28 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw paź 20, 2011 11:33 am
Posty: 203
Lokalizacja: 15km od Krakowa na wschód
Miałem podobne objawy. Czasem pomagało odłączenie od akumulatora, czasem nie... Wymontowałem to bo jak będą chcieli ukraść to i tak ukradną. Przyglądnij się jak to jest wpięte i po prostu odłącz, raczej nic skomplikowanego. No chyba, że będziesz mieć gdzieś pochowane te kable, ale wątpię.


Na górę
Post: pn paź 01, 2012 4:11 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
Wyrwij chwasta.
Najlepiej odszukać info co masz zamontowane i znaleźć schemat.
Jak sam nie masz pomysłu to każdy elektryk samochodowy lub "alarmiarz" powinien to ogarnąć.

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Post: pn paź 01, 2012 6:29 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: wt lip 12, 2011 1:44 pm
Posty: 38
OK, koledzy - dowiedziałem się jaki to model, znalazłem instrukcję podłączenia. Elektrykiem nie jestem, więc proszę o poradę, czy dobrze to rozumuję...

Instrukcja: http://www.autoalarm24.de/shop/shop/anl ... en/164.pdf

Według mnie, powinienem tak oto połączyć kable z wtyków (żeby nie szukać gdzieś po całej instalacji):
1 z 2 (prąd na motor)
4 z 5 (prąd na pompę paliwa)
6 i 7 (prąd ze stacyjki)

Czy tak powinno to zadziałać i ominąć czujnik?

Z góry dziękuję za info,
Wojtek


Na górę
Post: wt paź 02, 2012 6:54 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
Wyglada na schemacie że jest tak jak piszesz.
Przed zwieraniem tych kabelków sprawdził bym jednak na żywo czy tak jest.

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Post: wt paź 02, 2012 2:17 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt lut 08, 2011 10:34 am
Posty: 216
Lokalizacja: częstochowa
nie chcę cię wprowadzić w błąd ale u mnie było tak, że miałem immo i oprócz tego pstryczek od załączania zapłonu oba miały swoje przekaźniki wystarczyło obciąć po dwóch najgrubszych kablach z przekaźnika i połączyć je ze sobą i po problemie. resztę badziewia obciąłem metodą prób i błędów czyli: wywlokłem wszystkie kable na wierzch i pojedynczo (czy parami bo powinieneś mieć wejście i wyjście sygnału w parze) obcinałem sprawdzając po każdym cięciu czy zapłon jest czy go niema jak był to zostawiałem kabel obcięty przy samej dupie, jak nie to szukałem z czym się łączy i robiłem mostek. pamiętaj obcinać kable tak żebyś miał możliwość ich ponownego zlutowania. amputacja jest dość prostą operacją...... ale ryzyko zgonu pacjenta zawsze istnieje. nie spróbujesz to się nie dowiesz.

_________________
http://www.youtube.com/user/LSprojekt?feature=mhee#p/a

albo suzuki albo nic.


Na górę
Post: wt paź 02, 2012 5:29 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: wt lip 12, 2011 1:44 pm
Posty: 38
Problem usunięty łatwo i bez komplikacji :) Dla potomnych dodam, że zrobiłem tak, jak napisałem w ostatnim poście - mostki pomiędzy odpowiednimi kablami, "centralka" wyjęta, zostawiłem tylko czujnik dla estetyki, żeby nie mieć dziury w desce :)

Pozdrawiam i dziękuję Wam za pomoc,
Wojtek


Na górę
Post: czw cze 03, 2021 6:52 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm
Posty: 1
Model: Samurai
Rok prod.: 2003
Witam, mam taki sam problem jak Wojtek PL. Chciałabym usunac całe to zabezpieczenie proszę o info jak to ogarnąc. :D


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl