suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 12:34 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna
Autor Wiadomość
Post: śr lut 20, 2013 6:04 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: pt lut 19, 2010 1:58 pm
Posty: 544
Lokalizacja: Gdańsk
radzik071 pisze:
Jak ktoś chce wcisnąć farbę nie na rdzę do używania na rdzę to drążę :lol:

oswiec nas zatem ktora z wymienionych farb nie jest na rdze? no i pewnie masz jakies mocne przyklady 8)

_________________
Rower


Na górę
Post: śr lut 20, 2013 6:10 pm 
Offline
Moderator

Rejestracja: wt lut 13, 2007 9:17 pm
Posty: 5117
Lokalizacja: Wojkowice Kościelne
Silnik: H27A
Model: GV XL7
Rok prod.: 2003
Szczególnie jak są to przykłady z ulotek reklamowych... :wink:

_________________
XL7 2,7 V6 form Juesej.


Na górę
Post: śr lut 20, 2013 7:06 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4770
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
piotrk pisze:
jak umiesz czytać, to przeczytaj kartę techniczną. To co podałeś dot. farby Malsky to pitu pitu marketingowe i nic nie jest warte. Daj kartę techniczną proszę :-)
Powiem Ci w tajemnicy ?(polisznela), że to, że tego używa MW nie świadczy o tym dobrze, bo MW kupuje rzeczy NAJTAŃSZE. Myślisz, że marynarze sami malują okręty? :lol: Owszem, coś tam mażą tymczasowo, ale tylko tymczasowo.
W stoczniach też takich cudów nie stosują ... cud miód i malina - primer, podkład i nawierzchniowa w jednym.

Tez takich farb używam, owszem, do różnych zastosowań, ale nie wciskam, że są mega och ah. Pogadamy za 5 lat :mrgreen:


Nie mam żadnej kart technicznej - nie jestem przedstawicielem handlowym :lol:
Wiem tylko z praktyki, że po 2 latach u mnie w aucie farba sprawdza się na rdzę bdb.
Jest na niej napisane " bezpośredni konflikt z rdzą" i to mi styknie.



piotrk pisze:
i jeszcze raz powtórzę, jeśli epirust może być stosowany na powierzchnię St2, to może. Jak umiesz czytać, to powinieneś to jednak wyczytać ;-) tu nie ma miejsca na interpretacje. St2 to St2 i koniec......


Ale ja nie twierdzę, że nie może :roll:

Tylko sam napisałeś, że St2 czyli nie na rdzę !:
piotrk pisze:
.........
"Na oglądanej bez powiększenia powierzchni nie może być oleju, smaru, pyłu, słabo przylegającej zendry, rdzy, powłoki malarskiej i obcych zanieczyszczeń."
.......


Czyli wg producenta nie może być rdzy na malowanej powieszchni a Ty piszesz, że może być rdza.
Producent kłamie ?
piotrk pisze:
.........czyli jakaś tam rdza, przylegająca, może być ;-) nie ma co się spieracć :mrgreen:

.......


Pokażcie mi chociaż małym druczkiem w karcie technicznej lub w jakimkolwiek opisie epoxydu że można stosować na rdzę.

Za to ta oliva:
https://oliva.com.pl/index.php?modul=Ol ... 2&klucz=34

Ma napisane, że nie może być luźnej rdzy czyli nalot może być
powinna się nadać do Vitar :wink:

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: śr lut 20, 2013 7:20 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4770
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
Znalazłem fotkę z 07.10.2010:
Tak przygotowałem swoją vitarkę do malowania farbą Malsky - całe auto od spodu obstukane młoteczkiem pneumatycznym z luźnej rdzy i tyle (albo aż tyle bo zajęło to 3 dni)
Czyli to już trzecia zima od pomalowania i dalej rdza nie wychodzi a widać, że jej nie brakowało (zrobię fotki jak się ociepli jak to wygląda po 3 zimach to może przestaniecie się śmiać z farby za 30zł :mrgreen:


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: czw lut 21, 2013 8:29 am 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: pt lut 19, 2010 1:58 pm
Posty: 544
Lokalizacja: Gdańsk
radzik071 podaj adres wysle Ci browca

_________________
Rower


Na górę
Post: czw lut 21, 2013 11:04 am 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
radzik071 pisze:
Ani tu:
https://oliva.com.pl/index.php?modul=Ol ... 2&klucz=34
ani tu:
http://www.klakiernik.pl/Podklad_Epoksy ... l-326.html
Nie napisali nic, że można to stosować na rdze chyba, że jestem ślepy.
radzik071 pisze:
Za to ta oliva:
https://oliva.com.pl/index.php?modul=Ol ... 2&klucz=34

Ma napisane, że nie może być luźnej rdzy czyli nalot może być
powinna się nadać do Vitar :wink:
to ja już nie wiem .... ciężko dyskutować. Rozumiem, że przyznajesz, że jesteś ślepy? :mrgreen:
To, że nie widać rdzy, nie znaczy, że jej nie ma. Jest (bo jej nie usuwasz) i będzie dalej korodować, podpowłokowo. No ale wyglądać będzie ładnie. Jak by widoczność rdzy była priorytetem, to najlepiej malować smołą :mrgreen:

nie mówię, że to jest zła farba, bo jej nie znam, a Ty nadal nie przedstawiłeś nam karty technicznej tego produktu. To właśnie karta techniczna jest dla tych, co chcą wiedzieć jak to zastosować, jak działa i na jakiej zasadzie, a to co przytaczasz, są to marketingowe informacje (ergo nie wiele warte).

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: czw lut 21, 2013 7:04 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4770
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
Nie jestem ślepy :wink:

Przcież te 2 zdania sobie nie przeczą:
radzik071 pisze:
...Nie napisali nic, że można to stosować na rdze chyba, że jestem ślepy....

radzik071 pisze:
...Ma napisane, że "nie może być luźnej rdzy" czyli nalot może być
powinna się nadać do Vitar...


Ale to to już mój domysł oni nie napisali że można na rdze :mrgreen:

Szukałem i nigdzie nie ma tej karty technicznej Malsky :|

PS.
Jak pomaluje się rdzę normalną farbą to rdza będzie wżerać się parę razy szybciej niż jak by niczym nie pomalować.
Jak pomalowałem Malsky, która wiąże z rdzą to rdza dalej jest pod spodem bo to nie czary i nie zniknie ale nie postępuje dalej !

Dlatego jak ktoś maluje zwykła farbą vitarę z rdzą to lepiej jej w ogóle nie malować !

polopony pisze:
radzik071 podaj adres wysle Ci browca


Nie wiem za co ale weź na Pajęczno 2 piwa to się napijemy razem :mrgreen:

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: pt lut 22, 2013 8:36 am 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: pt lut 19, 2010 1:58 pm
Posty: 544
Lokalizacja: Gdańsk
radzik071 pisze:
Szukałem i nigdzie nie ma tej karty technicznej Malsky :|

to as z rekawa Ci wypadl :wink:
radzik071 pisze:
Jak pomalowałem Malsky, która wiąże z rdzą to rdza dalej jest pod spodem bo to nie czary i nie zniknie ale nie postępuje dalej !

ameryki nie odkryles, pisalem nawet juz o tym pare postow wyzej

_________________
Rower


Na górę
Post: pt lut 22, 2013 1:21 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lis 18, 2012 8:18 pm
Posty: 1154
Lokalizacja: KLI, wawa
hehehe ale dyskusja

_________________
?każdy alkohol jest bardzo dobry z wyjątkiem denaturatu, który jest dobry?
viewtopic.php?f=28&t=9240


Na górę
Post: ndz mar 10, 2013 1:24 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4770
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
Na tym filmiku widać jak przygotowuję Vitarkę do malowania farbą na rdzę MALSKY:
Najlepiej widać od 1:32 do 1:53 jak obstukane są "plamy rdzy" aż do około pojawi się zdrowy lakier. Jak zostawimy trochę rdzy pod takim czarnym barankiem jak widać na filmie to rdza będzie swobodnie się rozrastać.
Tak przygotowaną powierzchnię od razu maluję bez żadnego szlifowania (tylko przedmuchuję z pyłu)

http://www.youtube.com/watch?v=cNLawW-C ... e=youtu.be

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: czw paź 10, 2013 1:38 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 30, 2010 12:18 am
Posty: 502
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Jeśli rozumieć to farba Malsky tylko na rdzę np. części ramy itp. czy można przed położeniem farby Malsky potraktować rdzę odrdzewiaczem i potem tą farbą ? czy tylko bezpośrednio sama farba ? Jakim środkiem zabezpieczyć całą ramę oraz podwozie auta może np. Boll ?

_________________
Było Geo Tracker miał być New Grand Vitara jest Land Rover Discovery II TD5 -2003.

OFFROAD VITARA TEAM http://www.facebook.com/suzuki.vitara.offroad


Na górę
Post: czw paź 10, 2013 4:58 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw mar 27, 2008 4:26 pm
Posty: 2689
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: G16B
Model: Radzikone Edyszyn
Rok prod.: 1995
Porządnie to jest tak:
rozebrać do śrubki,
wypiaskować,
pomalować noxudolem np um1600
i mieć z głowy na kilka ładnych zim.

Ale w warunkach, które ma większość trzeba po prostu ostukać luźną rdzę i polecieć grubą warstwą malsky.

_________________
Futrzak->Vitka'89 ->Vitka'95->GV2000->Korozjara


Na górę
Post: czw paź 24, 2013 8:23 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 30, 2010 12:18 am
Posty: 502
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
zax pisze:
Porządnie to jest tak:
rozebrać do śrubki,
wypiaskować,
pomalować noxudolem np um1600
i mieć z głowy na kilka ładnych zim.

Ale w warunkach, które ma większość trzeba po prostu ostukać luźną rdzę i polecieć grubą warstwą malsky.

Może tak jak piszesz było by wygodniej i praktycznie przygotować auto tylko martwi mnie to że pod farbą Malsky jest dalej zatrzymana rdza.Znajomy z Warka-Team napisał mi tak cyt.:"Co do tej farby alkidowej to rzeczywiście można nią malować na rdzę ale to nie do końca dobra metoda bo nie wyeliminuje całkowicie problemu korozji. Po prostu lepiej wiąże się z metalem i mocniej uszczelnia powierzchnie metalu przed dostępem powietrza i wilgoci. To samo tylko że trochę lepiej ze względu na szczelność powłoki zrobi to dobra farba epoksydowa.
Jeśli chcesz chemicznie -poprzez różnego rodzaju powłoki zastopować rdzę to najlepszy srodek aktualnie dostępny na naszym rynku to Fertan nie jest może tani , ale bardzo wydajny. My stosujemy go do zabezpieczenia ramy, nadwozia, na zewnątrz i w profilach zamkniętych gdzie nie ma dostępu . Prawidłowa technologia zabezpiecznia auta wg. znajomych z branży restaurowania zabytków to : fertan jako zabezpieczenie metalu przed dalszym postępem korozji , następnie warstwa podkładu epoksydowego - dla zabezpieczenia metalu przed czynnikami atmosferycznymi, w przypadku podwozia baranek chroniacy przed uszkodzeniami mechanicznymi, w przypadku nadwozia na epoksyd możemy szpachlować , potem podklad pod lakier tzw filer i wreszcie kolor. Nie jest to najtańsza technologia ale sprawdzona. Wystarcz spojrzeć na naszego durszlaka który jest pomalowany cały łącznie z podwoziem na biało, gdzie powinno być widać najmniejsze ogniska korozji ze względu na topienie tego auta w bagnach które bardzo często są srodowiskiem bardzo kwaśnym. :) W przypadku durszlaka na epoksyd położona została farba poliuretanowa ktora twozy grubszą powłokę o bardzo dobrych własciwościach mechanicznych. Takie farby stosują producenci naczep wywrotek do przewozu kruszyw i innych sypkich materiałów ".

_________________
Było Geo Tracker miał być New Grand Vitara jest Land Rover Discovery II TD5 -2003.

OFFROAD VITARA TEAM http://www.facebook.com/suzuki.vitara.offroad


Na górę
Post: czw paź 24, 2013 8:39 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr cze 16, 2010 9:54 pm
Posty: 192
Lokalizacja: Zakopane
Silnik: H20a->h25a
Model: Long 2.5 v6
Rok prod.: 1997
lenny pisze:
fertan jako zabezpieczenie metalu przed dalszym postępem korozji , następnie warstwa podkładu epoksydowego

Z tego co pamiętam to na miejsca działane chemią (fertan) nie daje się epoxydu tylko akryl :D

_________________
Vitara 1.6 8v '89 3d blaszanka "Parszywek" był
Vitara 2.5 v6 '97 5d long jest
Suzuki GSX-R 1100 ('87), Jawa CZ 350 ('78), WSK 125('60), Fiat 127 ('79), Motorynka ('83), Yamaha xj 750 seca ('83), Honda CRX III ('97)


Na górę
Post: czw paź 24, 2013 8:44 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 30, 2010 12:18 am
Posty: 502
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
speey pisze:
lenny pisze:
fertan jako zabezpieczenie metalu przed dalszym postępem korozji , następnie warstwa podkładu epoksydowego

Z tego co pamiętam to na miejsca działane chemią (fertan) nie daje się epoxydu tylko akryl :D

Widzisz ile ludzi tyle opini Ja sie nie znam...

_________________
Było Geo Tracker miał być New Grand Vitara jest Land Rover Discovery II TD5 -2003.

OFFROAD VITARA TEAM http://www.facebook.com/suzuki.vitara.offroad


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl