suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest pt mar 29, 2024 11:12 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 401 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 123 24 25 26 27 Następna
Autor Wiadomość
Post: pt sie 02, 2019 2:47 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: ndz lip 07, 2019 4:26 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Rymanów/Rzeszów
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio 1.6 JXL
Rok prod.: 1991
Tez myślałem nad Titanium... Głównie ze względu na cenę...

A gdybym powiedzmy miał te 1300zl to lepiej Dragon Winch Maverick czy Escape Evo?


Na górę
Post: sob sie 03, 2019 3:05 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: czw sty 22, 2009 4:05 pm
Posty: 1145
Lokalizacja: wawa
Generic pisze:
. Ciężko w internecie o jakieś konkretne spostrzeżenia użytkowników chińskich wyciągarek. Główie to "działa już x lat" i "jak chcesz bez porównania lepszą to kup Warna".

Co tu porównywać, jeżeli większość chińczyków tej samej klasy, różni się od siebie tylko nalepką z nazwą i trzeciorzędnymi detalami.


Na górę
Post: ndz lis 01, 2020 11:07 am 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: ndz lip 07, 2019 4:26 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Rymanów/Rzeszów
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio 1.6 JXL
Rok prod.: 1991
Cześć, sprzedałem swoją windę Escape evo 8000lbs - nie zawiodła nigdy, nawet w terenie extreme, ale potrzebuje czegoś szybszego.
Miał ktoś z Was styczność z escape evo ewx-q lub xtr speed?


Na górę
Post: pn lis 02, 2020 9:55 am 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4769
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
"XTR Speed" z szybkości to ma tylko nazwę.
Przełożenie ma 216:1 czyli takie same jak standardowy DWM10000 :wink:
Jak chcesz coś szybkiego to wspomniany przez Ciebie EWX-Q naprawdę dobrze zapierdziela (przełożenie 110:1). Jakościowo nie jest to jakaś wysoka półka ale jest już poprawna.
Jak chcesz coś szybkiego ale dodatkowo perfekcyjnie uszczelnionego do porządnego taplania to zerknij jeszcze na DWH9000: https://radzikone.pl/dragon-winch-dwh9000hd

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: sob lis 07, 2020 11:22 am 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: czw sty 22, 2009 4:05 pm
Posty: 1145
Lokalizacja: wawa
radzik071 pisze:


Myślałem że czasy podawania parametrów "wyssanych z palca" już minęły...
Moc wyciągarki 9KM :mrgreen:
To daje 6,62kW
To daje przy zasilaniu 12V prąd 550A
...a na stronie dragonwincha max prąd to 360A co daje, licząc w drugą stronę jakieś 5,4KM (poboru mocy z akumulatora, bo moc na bębnie będzie jeszcze mniejsza).
No i ten parametr prędkości: "wyciągarka superszybka" :)

Kiedyś na targowiskach z mydłem i powidłem mieli takie radiomagnetofony na baterie z naklejkami 1000W. Trochę podobieństwa widać.
Generalnie chyba wszyscy dilerzy chińskich nawijaków robią takie manewry, a potem u klienta zdziwienie że 20letni warn8000 ciągnie lepiej niż "superwyciągarka12000super10KMbędziepanzadowolonySPEED".


Na górę
Post: sob lis 07, 2020 12:49 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: śr kwie 15, 2015 10:29 pm
Posty: 246
Lokalizacja: opolskie
Silnik: H20A
Model: Long (JLX?)
Rok prod.: 1996
kostuch pisze:
radzik071 pisze:


Myślałem że czasy podawania parametrów "wyssanych z palca" już minęły...
Moc wyciągarki 9KM :mrgreen:
To daje 6,62kW
To daje przy zasilaniu 12V prąd 550A
...a na stronie dragonwincha max prąd to 360A co daje, licząc w drugą stronę jakieś 5,4KM (poboru mocy z akumulatora, bo moc na bębnie będzie jeszcze mniejsza).
No i ten parametr prędkości: "wyciągarka superszybka" :)

Jedyne 550 na stronie Radzika to dopłata do liny syntetycznej ;-) a na dragonwinch.pl też podają 9KM... Na stronie wyciągarki24.pl dla odmiany podstawowe parametry są takie same jak na w/w stronach, ale ta z dragonwinch.pl zwija dużo szybciej i przy mniejszym prądzie będąc tak samo obciążona :-D
Ale rzetelność podawanych parametrów to osobny temat i nie ma co tego tu ciągnąć...

_________________
Long 2.0 v6 96r


Na górę
Post: sob lis 07, 2020 6:49 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: czw sty 22, 2009 4:05 pm
Posty: 1145
Lokalizacja: wawa
KrystianT pisze:
Ale rzetelność podawanych parametrów to osobny temat i nie ma co tego tu ciągnąć...

Dobra naklejka na obudowę z napisem HeavyDuty i od razu wszystko bez kozery ze dwa razy mocniejsze :)
No i ważne żeby lina była czerwona - czerwony jest zawsze szybszy.


Na górę
Post: sob lis 07, 2020 8:55 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: ndz lip 07, 2019 4:26 pm
Posty: 195
Lokalizacja: Rymanów/Rzeszów
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio 1.6 JXL
Rok prod.: 1991
Obrazek Obrazek


Na górę
Post: ndz lis 08, 2020 2:49 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: czw sty 22, 2009 4:05 pm
Posty: 1145
Lokalizacja: wawa
Maciek94 pisze:
.

Piękna i bestia :)

https://bestwinchrope.com/synthetic-win ... ler-guide/
Ciekawy jest zwłaszcza fragment pod nagłówkiem "What's your favourite color"


Na górę
Post: pn lis 09, 2020 10:26 am 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4769
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
kostuch pisze:
radzik071 pisze:


Myślałem że czasy podawania parametrów "wyssanych z palca" już minęły...
Moc wyciągarki 9KM :mrgreen:
To daje 6,62kW
To daje przy zasilaniu 12V prąd 550A
...a na stronie dragonwincha max prąd to 360A co daje, licząc w drugą stronę jakieś 5,4KM (poboru mocy z akumulatora, bo moc na bębnie będzie jeszcze mniejsza).
No i ten parametr prędkości: "wyciągarka superszybka" :)


Było to już nie raz poruszane na forum ale dobrze że przypominasz.
Nie od dziś wiadomo, że chińskie konie mechaniczne to tak naprawdę kucyki mechaniczne.
Jesteśmy na forum, dlatego piszę tu istotne rzeczy a nie kopiuję broszurki producentów:
radzik071 pisze:
"XTR Speed" z szybkości to ma tylko nazwę.
Przełożenie ma 216:1 czyli takie same jak standardowy DWM10000 :wink:
Jak chcesz coś szybkiego to wspomniany przez Ciebie EWX-Q naprawdę dobrze zapierdziela (przełożenie 110:1). Jakościowo nie jest to jakaś wysoka półka ale jest już poprawna.
Jak chcesz coś szybkiego ale dodatkowo perfekcyjnie uszczelnionego do porządnego taplania to zerknij jeszcze na DWH9000: https://radzikone.pl/dragon-winch-dwh9000hd


Jak widać nic nie pisałem o mocy wyssanej z naklejki na wyciągarce :)
Tak na serio to napisz tu na forum: co ja jako pośrednik mam napisać pod nie moim produktem ?
A. skopiować parametry ze strony producenta
B. napisać: "o parametry pytajcie Kostucha z forum" :mrgreen:
C. nic nie pisać

Ja się nie znam na prądzie więc o tym nie piszę na forum. Ty się znasz lepiej niż chyba ktokolwiek na forum. Jak masz wolną chwilkę to napisz do firmy DragonWinch że coś im się pomyliło i żeby poprawili te głupoty. Tak możesz pomóc nie tylko forumowiczom ale i wszystkim potencjalnym klientom chińszczyzny. Albo mi napisz, a ja to im prześlę oficjalnie jako kontrahent.

Także moje zdanie się nie zmienia:
radzik071 pisze:
"XTR Speed" z szybkości to ma tylko nazwę.
Przełożenie ma 216:1 czyli takie same jak standardowy DWM10000 :wink:
Jak chcesz coś szybkiego to wspomniany przez Ciebie EWX-Q naprawdę dobrze zapierdziela (przełożenie 110:1). Jakościowo nie jest to jakaś wysoka półka ale jest już poprawna.
Jak chcesz coś szybkiego ale dodatkowo perfekcyjnie uszczelnionego do porządnego taplania to zerknij jeszcze na DWH9000: https://radzikone.pl/dragon-winch-dwh9000hd

I nie konie, kucyki ani inne żyrafy są tu istotne. Dla mnie najistotniejsze jest uszczelnienie oraz przełożenie wyciągarki, które w tych przypadkach ma największe znaczenie jeżeli chodzi o prędkość zwijania.

EWX-Q 110:1
DWH9000 136:1
Zwykła DWM10000 216:1
XTR Speed 216:1 - i dlatego napisałem że Speed jest tylko w nazwie :)

PS.
Nawet nie zwróciłem nigdy uwagi że na stronie mamy skopiowany od producenta parametr "Wyciągarka superszybka" :lol: :lol: :lol:
Trzeba jednak przyznać że ten Dragon w testach szybkości zwijania, zwija bardzo podobnie jak Warn9.5Ti u żony w aucie (20 letni Warn, kupiony za 500zł, z przełożeniem 156:1 i prawdziwą mocą 4,6KM - moc porównywalna do tych chińskich 9KM - sprawdzone w terenie, nie na kalkulatorze Amperów)

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: pn lis 09, 2020 11:22 am 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: czw sty 22, 2009 4:05 pm
Posty: 1145
Lokalizacja: wawa
radzik071 pisze:
Jak widać nic nie pisałem o mocy wyssanej z naklejki na wyciągarce :)
Tak na serio to napisz tu na forum: co ja jako pośrednik mam napisać pod nie moim produktem ?
A. skopiować parametry ze strony producenta
B. napisać: "o parametry pytajcie Kostucha z forum" :mrgreen:
C. nic nie pisać

Ja się nie znam na prądzie więc o tym nie piszę na forum. Ty się znasz lepiej niż chyba ktokolwiek na forum. Jak masz wolną chwilkę to napisz do firmy DragonWinch że coś im się pomyliło i żeby poprawili te głupoty. Tak możesz pomóc nie tylko forumowiczom ale i wszystkim potencjalnym klientom chińszczyzny. Albo mi napisz, a ja to im prześlę oficjalnie jako kontrahent.



Hmmm...
Może mam staromodne podejście do niektórych rzeczy, ale jakbym był dealerem jakiegoś sprzętu to próbowałbym podawać o nim rzetelne informacje.
Bo jakby mi przyszedł klient z dzieckiem z podstawówki, które właśnie nauczyło się dzielić i mnożyć dwie liczby i mi pokazało ewidentne błędy, to nie czuł bym się z tym komfortowo :roll:
Kilka postów wyżej masz napisane, co jest zwykłym marketingowym bełkotem - możesz przekazać oficjalnie jako kontrahent. Aczkolwiek nie spodziewam się żadnej dramatycznej reakcji ze strony importera :mrgreen:

Kiedyś urządzenia miały tzw. tabliczki znamionowe z podanymi parametrami i producent je gwarantował. Obecnie można dać nalepkę z dowolnym opisem i nikomu nie przeszkadza że fizycznie jest to niemożliwe. Ważne że nazwa chwytliwa i modny kolor.
Może trzeba w opisie małym drukiem podawać: "parametry wyciągarki do indywidualnej negocjacji i uzgodnienia" :lol:


Na górę
Post: pn lis 09, 2020 11:54 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
Znalazłem takie dane na mojej starej około 15 letniej wyciągarce.
430A robi wrażenie :)
Załącznik:
winch_current.png


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Post: pn lis 09, 2020 12:43 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: śr kwie 15, 2015 10:29 pm
Posty: 246
Lokalizacja: opolskie
Silnik: H20A
Model: Long (JLX?)
Rok prod.: 1996
radzik071 pisze:
przełożenie wyciągarki, które w tych przypadkach ma największe znaczenie jeżeli chodzi o prędkość zwijania
Niekoniecznie, bo przy tym samym przełożeniu możesz mieć inne obroty silnika i prędkość zwijania w tym, który kręci się szybciej będzie większa...
A co do mocy i prądu, to nie wiadomo, czy podawana moc dotyczy samego silnika, czy wykonywanej pracy w jednostce czasu...

BTW na dragonwinch.pl już nie ma 360A, chyba czytają to forum, albo ktoś im napisał, że mają błędy ;-)

_________________
Long 2.0 v6 96r


Na górę
Post: pn lis 09, 2020 3:56 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4769
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
KrystianT pisze:
radzik071 pisze:
przełożenie wyciągarki, które w tych przypadkach ma największe znaczenie jeżeli chodzi o prędkość zwijania
Niekoniecznie, bo przy tym samym przełożeniu możesz mieć inne obroty silnika i prędkość zwijania w tym, który kręci się szybciej będzie większa...
...


I tu moim słowem klucz było:
radzik071 pisze:
...w tych przypadkach...

Bo możemy mieć też inną średnice bębna i grubość liny co też ma wpływ na prędkość zwijania.
Np tak jak napisałem DWH9000 136:1 a zwija minimalnie wolniej niż 9.5Ti 156:1
PS.
Szczerze to od tylu lat co mam wyciągarki w ofercie to ani razu NIKT się nie zapytał ile to bierze Amper, ani ile mocy ma silnik na wyjście / wejścu / przejściu czy pojściu :mrgreen:
Prędzej są pytania: "Panie, dobrze to będzie zapiedralać w samuraju?" Ja odpowiadam: tak, będzie szybka
i tak się kończy gadka o szczegółowych parametrach technicznych :mrgreen:
Całe szczęście że Kostuch u mnie wyciągarek nie kupuje bo bym na durnia wyszedł z tymi Amperami :oops: :lol: :mrgreen:

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: pn lis 09, 2020 4:41 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: czw sty 22, 2009 4:05 pm
Posty: 1145
Lokalizacja: wawa
KrystianT pisze:
A co do mocy i prądu, to nie wiadomo, czy podawana moc dotyczy samego silnika, czy wykonywanej pracy w jednostce czasu...

Obawiam się, że to pierwsze.
A tak przy okazji:
Dlaczego wszyscy podają moc silnika a nie jego moment obrotowy?
Uciąg wyciągarki zależy przecież od zdolności obrócenia bębnem pod obciążeniem.
To jak w aucie - co z tego że ma np 500KM jeżeli moc ta jest osiągana przy 5000obr/min a jak nie ma "momentu z dołu" to będzie się słabo jeździć? Z miejsca nie rusza się (na ogół) z takimi obrotami. A przecież wyciągarka startuje pod obciążeniem od zera obrotów - nie da się jej wkręcić na obroty i strzelić ze sprzęgła. Tzn można, ale tylko raz :mrgreen:

radzik071 pisze:
Całe szczęście że Kostuch u mnie wyciągarek nie kupuje bo bym na durnia wyszedł z tymi Amperami :oops: :lol: :mrgreen:


Takie same pytania zadawałbym każdemu innemu sprzedającemu, więc "nothing personal" :)
Jesteś tutaj, to padło na Ciebie.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 401 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 123 24 25 26 27 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl