suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 11:15 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: sob mar 24, 2018 8:40 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: ndz gru 23, 2012 10:30 pm
Posty: 518
Lokalizacja: Jelenia Góra
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio
Rok prod.: 1991
Mam kupione plastikowe nadkola ale jakoś tak nie jestem pewny : montować czy nie.
Z jednej strony chronią przed błotem itd. , załatwia temat chlapaczy ( diagnosta wymaga :wink: ) .
Z drugiej strony jakoś tak między nadkolem a budą będzie się "kisić".
Dajecie czy nie ?
Jeśli nie , to jakieś chlapacze możecie polecić?

_________________
Vitarka 1,6 8v LPG 91' cabrio z hard topem.
Standard - na razie...
viewtopic.php?f=28&t=14261


Na górę
Post: ndz mar 25, 2018 12:06 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
W teren - nie. Następny zakamarek gdzie błoto się gromadzi. Jak byś ich nie przymocował zawsze błoto się jakoś wciśnie. Lepiej dobrym "barankiem" pomalować.
Jeśli na asfalt to tak, ale te kiepskie (czytaj: tanie) nadkola bym sobie darował. Jak źle trafisz to będą słabo spasowane i będzie problem z montażem. Mi kiedyś się w innym samochodzie odkształciły w lecie jak samochód na słońcu stał.

Chlapacze zrobiłem z cienkiego szerokiego pasa transmisyjnego.

ps:
Jakie są wymagania co do chlapaczy?
Z tego co pamiętam to nie musisz mieć chlapaczy, tylko czoło opony musi być osłonięte w jakimś określonym stopniu.

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Post: ndz mar 25, 2018 12:19 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: ndz gru 23, 2012 10:30 pm
Posty: 518
Lokalizacja: Jelenia Góra
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio
Rok prod.: 1991
Auto głównie na asfalt , chociaż w błotku też będzie się taplać. Z montażem problem niewielki już jest , bo mam już zamontowane poszerzenia i trochę jedno z drugim koliduje. Gdybym montował od razu byłoby OK.
Jakie są formalne wymagania - nie mam pojęcia.
Diagnosta stwierdził , że "mogą się czepiać" w razie kontroli. Druga sprawa to fakt, że chyba chlapacze trochę zmniejszą zarzucanie syfu na tylną szybę.

_________________
Vitarka 1,6 8v LPG 91' cabrio z hard topem.
Standard - na razie...
viewtopic.php?f=28&t=14261


Na górę
Post: ndz mar 25, 2018 11:53 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
Dla pojazdów do 3,5t trzeba spełnić warunek:

Cytuj:
w fartuchy odpowiednio przedłużające tylne błotniki od tyłu albo umieszczone dalej od kół niż błotniki, jeżeli przy masie własnej pojazdu błotnik lub inny znajdujący się w płaszczyźnie symetrii opony za tylnym kołem element nadwozia lub podwozia, osłaniający tylne koło (koła), położony jest wyżej nad jezdnią niż 0,25 odległości tego elementu od pionowej płaszczyzny przechodzącej przez oś tylnego koła (kół), a dla samochodu osobowego i autobusu, samochodu ciężarowego i specjalnego o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t z pojedynczymi kołami na osi tylnej oraz motocykla - wyżej niż ta odległość; odległość dolnej krawędzi fartucha od jezdni nie powinna przekraczać tych wielkości; szerokość fartucha nie powinna być mniejsza niż szerokość opony (opon), sztywność fartuchów zaś powinna zapewniać ograniczenie do minimum ochlapywania pojazdów jadących z tyłu; fartuchów nie wymaga się w pojeździe o konstrukcji uniemożliwiającej ich umieszczenie;

Czyli jeśli dolna krawędź zderzaka zakrywa czoło opony i jest nie wyżej od jezdni niż odległość tej krawędzi od środka tylnego koła to chlapaczy nie trzeba.

piotrek_nn pisze:
Druga sprawa to fakt, że chyba chlapacze trochę zmniejszą zarzucanie syfu na tylną szybę.

Zmagam się z tym problemem od chwili gdy wymieniłem oryginalny zderzak na stalowy.
Przy oryginalnym zderzaku tylna szyba była wolna od błota. Teraz przejechanie kilkuset metrów po mokrym wystarczy aby tylna szyba pokryła się warstwą brudu... W planach mam wykonanie dłuższych i szerszych chlapaczy.

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Post: pn mar 26, 2018 10:57 am 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: ndz gru 23, 2012 10:30 pm
Posty: 518
Lokalizacja: Jelenia Góra
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio
Rok prod.: 1991
Tak sobie przymierzam te nadkola i niby jest ok, dopasowane właściwie dobrze, odpowiednio długie więc pełnią też rolę chlapaczy. Ale ta tylna część jest jednak stosunkowo krótka i przede wszystkim wąska. Opona wystaje na zewnątrz jakieś 5 cm poza krawędź "chlapacza". Więc efekt ochrony przed błotem na tylnej szybie będzie raczej mizerny. Chyba znajdę jakieś uniwersalne chlapacze i dam sobie spokój z nadkolami. :roll:

_________________
Vitarka 1,6 8v LPG 91' cabrio z hard topem.
Standard - na razie...
viewtopic.php?f=28&t=14261


Na górę
Post: pn mar 26, 2018 8:56 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt paź 10, 2017 12:38 pm
Posty: 872
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio JX
Rok prod.: 1999
Ja kiedyś musiałem zdjąć plastikową nakładkę progu w C5tce...
Ło-panie... czego tam nie było. A ważył z 10kg tyle syfu i błota.

_________________
http://suzuki.info.pl/forum/viewtopic.php?f=28&t=18498


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl