suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 6:23 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: ndz gru 02, 2012 8:32 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt lis 20, 2012 8:03 pm
Posty: 384
Lokalizacja: Poznań
Proszę

http://www.youtube.com/watch?v=jfmTGsXvQIo

http://www.youtube.com/watch?v=UzguGRwIH2s


Na górę
Post: pt gru 28, 2012 10:44 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw gru 27, 2012 11:06 am
Posty: 583
Lokalizacja: Łańcut / Rzeszów
Czy może któryś z forumowiczów porównać bezpośrednio hardtopa i blaszankę? Ktoś kto jeździł obydwoma. I mam świadomość, że hardtopy występują różne, oryginalne i "prywaciarskie". Głośność zarówno szumu powietrza jak i ew. tłuczenie się, skrzypienie, zgrzytanie, trzeszczenie czy inne potencjalne odgłosy generowane przez plastikowy dach. Jak wygląda sprawa tylnej klapy i szyby w hardtopie, obsługa i uszczelnienie tego. Czy sama niska klapa się nie tłucze? Pytam, bo szukam blaszanki ale widząc jak ciężko takie znaleźć zaczynam mięknąć i myśleć o takiej z hardtopem...


Na górę
Post: pt gru 28, 2012 5:38 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: ndz lis 14, 2010 11:55 pm
Posty: 222
Lokalizacja: Garwolin
Silnik: baleno G16B
Rok prod.: 1991
Ja mam ten chyba oryginalny hardtop i mogę go ocenić. Sam w sobie jest cichy. Skrzypi mi jedynie tylna kalpa (i szyba która jest do niej przykręcona) oraz drzwi. Daszki są ciche. Tylko taki hardtop to już nie cabrio. Daszki można szybko zdjąć, ale trzeba je zostawić w garażu. Pozostaje tylni pałąk i szyba na klapie. Pałąk to 4 śrubki niewygodne do odkręcenia. A szyby od klapy jeszcze nawet nie odkręcałem, śruby zardzewiały a jeszcze wycieraczka i na samą myśl mi się nie chce.
I szczerze to chyba bym wolał blaszankę, trochę sztywniej, trochę ciszej, tylna klapa ma u góry zawias więc będzie sztywniej.
A cabrio to ze szmatą, bo można szybko złożyć i w razie deszczu założyć. Tylko trzeba się pilnować co się w aucie zostawia bo łatwo się dostać.


Na górę
Post: pt gru 28, 2012 8:12 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: pt lis 25, 2011 6:05 pm
Posty: 244
Lokalizacja: POLSKA
Szukajcie a znajdziecie w 1 MIN. :twisted:


http://www.youtube.com/watch?v=UzguGRwIH2s

http://www.youtube.com/watch?v=jfmTGsXvQIo


Na górę
Post: pt gru 28, 2012 10:59 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr gru 22, 2010 9:44 pm
Posty: 56
Mam Vitare z oryginalnym hard topem od dwóch lat. Na początku uważałem, ze nie hałasuje za mocno, jednak obecnie moje postrzeganie ewoluowało i już lekko mnie denerwuje ;) Wg mnie tylna częśc skrzypi na całej długości styku z pałąkiem. Tylka klapa to już hałasuje absolutnie. Obecnie jestem na etapie poszukiwań softa. Jedynym problemem wydaje mi sie ułatwiony dostęp do wnętrzna auta ( parkuje w centrum miasta ), ale i tak na wiosne zakładam soft topa.

Jazda latem w cabrio jest naprawde super :) zatem obecnie także kupiłbym cabrio.

_________________
Vitara 2.0 16v


Na górę
Post: czw sty 10, 2013 9:15 am 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: śr lut 02, 2011 8:19 pm
Posty: 556
Lokalizacja: Łomża
witam ja jezdziłem z dachem miękkim , do chwili gdy rano na parkingu zobaczyłem tylko strzępy daszku.Ktos pochlastał go dla zabawy.Kupiłem ze skwainy twardy dach za 2000 tys z przesyłką, po drugim roku uzytkowanioa cieknie z boku.Ogólnie był słabo dopasowany.Teraz kupiłbym tylko orginał lub blaszankę,Robiony dach jak się trafi,a cabrio jest fajne dopóki ci dachu nie zniszczą bo potem idzie piana z ust.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl