suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob maja 04, 2024 11:41 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: wt cze 22, 2010 7:42 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: wt cze 22, 2010 7:35 pm
Posty: 7
Witam wszystkich serdecznie. To mój pierwszy post, wiadomo trwoga to do ...Boga:)
Mam DUŻY problem: oddałem moją kochaną Vitarkę Long (98') do blacharza na ...konserwację. Po zdjęciu ślicznych :( plastików okazało się że właściwie progów to nie ma i błotników tylnych także.
Pan mechanik obdzwonił kogo zna i są tylko do 3D...i rybka. Panie i Panowie - pomóżcie znaleźć reperaturki i progi - sprawa jest dla mnie SUPER pilna...
Wpadliśmy na pomysł aby z 3 progów do 3D zrobić 2 do 5D - przejdzie w razie niemania długich progów taki trik???
z góry dzięki za pomoc
Mirek
Ps. ...i tak ją kocham :))))


Na górę
Post: wt cze 22, 2010 7:59 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: pn lut 02, 2009 8:00 am
Posty: 652
Lokalizacja: Gliwice
Silnik: 2.5
Model: Grand Vitara
Rok prod.: 2003
Do mojej sąsiad u znajomego progi z blachy giął na zamówienie, na wzór starych, nie pamiętam ile go to dokładnie kosztowało

_________________
Było v6, jest kolejne


Na górę
Post: wt cze 22, 2010 8:04 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: śr cze 13, 2007 7:37 pm
Posty: 532
Lokalizacja: Elblag
niektórzy łączą progi od 3d ale można też zrobić progi taniej i to bardziej wytrzymałe np. z profila zamkniętego
tak to wygląda http://picasaweb.google.pl/Gawer70/Obraz#

lub rzeźba z progów od opla

_________________
vitka long 1.6 16v 91r lift 2"
vitka cabrio 1.6 8v94r seria- sprzedana :(


Na górę
Post: wt cze 22, 2010 8:52 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 25, 2008 4:00 pm
Posty: 1877
Lokalizacja: Nowogard
Ja dzisiaj się zdziwiłem na czym te moje plastiki na progu się trzymają-sito to mało powiedziane :lol:
Spawaj profil, ja raczej też. Simca teraz u siebie robi to mozesz podpytać co i jak :wink:
A jak dobrze pójdzie to przypomniało mi sie, ze znajomym ma giętarkę(nawet mnie zapraszał, żebym się podawił :lol: ) do blachy-moze dognę kilka 8) kompletów,
teraz wakacje to jest to jak najbardziej realne :mrgreen:


Na górę
Post: wt cze 22, 2010 9:03 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: wt cze 22, 2010 7:35 pm
Posty: 7
he...dzięki za odzew.
Progi krótkie są wszędzie, chyba zrobimy 2 z 3, natomiast błotniki tył do longa zapomnij, znalazłem jedną ofertę, po 380 zł/szt i to na zamówienie (7 dni czekania). Może część profilu z 3 D spasuje, chodzą około 100 zeta, promień koła przeca ten sam....


Na górę
Post: wt cze 22, 2010 9:43 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr cze 27, 2007 4:52 pm
Posty: 1433
Lokalizacja: Białystok
Mój blacharz nie widzi problemu, zobaczymy jak mu to wyjdzie. :mrgreen:

_________________
2.0 V6


Na górę
Post: wt cze 22, 2010 9:53 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: wt cze 22, 2010 7:35 pm
Posty: 7
KozioŁ pisze:
Mój blacharz nie widzi problemu, zobaczymy jak mu to wyjdzie. :mrgreen:

Mojego postawię przed faktem dokonanym, zobaczymy jaki z niego zdolny blacharz...szkoda że mieszkasz na drugim końcu PL, poszedł bym do Twojego, zresztą jadę tam na wakacje za 2 miechy, oczywiście jak tylko poskłada mi budę:)


Na górę
Post: śr cze 23, 2010 12:41 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: wt cze 22, 2010 7:35 pm
Posty: 7
Sprawy posunęły sie do przodu!!!!
Panie i Panowie znalazłem po 5 godzinach goooglowania znakomity sklep, mają wiele blach do Longa i do krótkiej (to akurat nie problem;) i będę miał reperaturki błotnika może jutro wysłane!!!!!
Mają też do innych terenówek, gdyby ktoś chciał...Cholernie słabo sie pozycjonują, już miałem wyłączyć komp około 1 w nocy a tu...http://www.wyprawa4x4.pl/go/_category/?p&idc=id_27&category_27_p=18 kurde , reperaturki do nadkoli mają w całkiem cenie 250/ szt, progi jednak kosmos i będę spawał z 3szt do 3D.
Mam nadzieje, że się moje wypociny komuś przydadzą, bo bardzo ciężko coś znależć, nie traktujcie tego jako reklamę bo nic z nimi nie mam!!!!
pozdrawiam i do zaś


Na górę
Post: czw cze 24, 2010 7:47 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 23, 2009 10:43 am
Posty: 1886
Lokalizacja: warszawa/nowa ruda
jesli zamierzaz jezdzic w terenie, to ja mimo wszystko proponowalbym zrobic progi z profila zamknietego [100 x 100 i 3mm grubosci]. ja takie mam [co prawda w krotkiej, ale zasada ta sama] i jestem zadowolony - wyglada calkiem estetycznie, chroni przed roznymi wystajacymi "drobiazgami" w terenie i mozna dzieki temu rozwiazaniu podnosic hi-liftem.
ponizej wklejam fotke:
Obrazek

_________________
we who are not as others
suzuki vitara 1,6 cabrio '92 - juz cieszy kogos innego :(


Na górę
Post: czw cze 24, 2010 8:03 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: wt cze 22, 2010 7:35 pm
Posty: 7
Dzięki za radę, ale mój "teren" ogranicza się do szutru i polnej drogi....używam go (JEJ:) jako dupowozu oraz po to by dowieźć klienta na sesję fotograficzną (jestem fotografem:). Poza tym mam pieprzone plastiki wokoło....Mechanik kupił już te najtańsze reperaturki progu (po 50 zł) do trójki, ja kupiłem błotniki z linków które wcześniej podałem (przyszły dzisiaj, akurat mieli na stanie !!!!) - nie wyglądają może idealnie (matryca była chyba z foszta dłubana:)), ale...DAMY RADĘ!
Twoje progi bardzo dobrze wyglądają, i w teren faktycznie jak znalazł, zresztą dla nie wprawnego oka różnicy nie widać, a ciekawe jak poradziłeś sobie z felcami na drzwi, zostały oryginalne???


Na górę
Post: pt cze 25, 2010 5:15 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 23, 2009 10:43 am
Posty: 1886
Lokalizacja: warszawa/nowa ruda
najpierw uscisle - nie ja - tylko blacharz to robil ;)
kawalek progu zostal i to do niego jest dosztukowany ten profil, wiec nie bylo problemu z dolna krawedzia drzwi - tam wszystko zostalo tak jak w oryginale. juz jedna osoba mnie prosila o fotki wiec wyslalem na priv'a. w razie co ponizej podam link do zdjec - moze sie komus przydadza. niestety, sa kiepskiej jakosci, ale moze to wystarcz do ogarniecia tematu ;)
http://picasaweb.google.pl/arekmichalak ... 1711195186
http://picasaweb.google.pl/arekmichalak ... 9445984242
http://picasaweb.google.pl/arekmichalak ... 4182793826

_________________
we who are not as others
suzuki vitara 1,6 cabrio '92 - juz cieszy kogos innego :(


Na górę
Post: pt cze 25, 2010 9:05 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 25, 2008 4:00 pm
Posty: 1877
Lokalizacja: Nowogard
ładnie to Arek u Ciebie wygląda! Tylko jak to zrobić w longu, żeby miało ręce i nogi z plastikami na błotnikach :lol:
Tak przy okazji, wytrzymuje to to podnoszenie hi-liftem, buda od ramy nie odfrunie?


Na górę
Post: pt cze 25, 2010 11:09 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: śr cze 13, 2007 7:37 pm
Posty: 532
Lokalizacja: Elblag
Robsik czy ty ślepy jesteś parę postów wyżej http://picasaweb.google.pl/Gawer70/Obraz#
a i jeszcze jedno ja wspawałem profil 120/60 moim zdaniem lepiej się prezentuje i wytrzymuje podnoszenie hi-liftem

_________________
vitka long 1.6 16v 91r lift 2"
vitka cabrio 1.6 8v94r seria- sprzedana :(


Na górę
Post: pt cze 25, 2010 11:19 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 25, 2008 4:00 pm
Posty: 1877
Lokalizacja: Nowogard
Eeee, spokojnie. Long 1.6 a 2.0 V6 to z poszerzeniami jak dla mnie trochę dwie inne bajki...
Wiadomo, ze najprościej upieprzyć szlifierką plastik, ale niektórzy do destrukcji podchodzą z dystansem wolałbym nic nie ciąć :wink: .
Ale spoko, może i ślepy, w końcu -2.75 mam :roll: :mrgreen:


Na górę
Post: sob cze 26, 2010 9:23 am 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: śr cze 13, 2007 7:37 pm
Posty: 532
Lokalizacja: Elblag
fakt poszerzenia obcięte kątówka ale mi to nie przeszkadza autko mam tylko w teren a z progów jestem bardzo zadowolony

_________________
vitka long 1.6 16v 91r lift 2"
vitka cabrio 1.6 8v94r seria- sprzedana :(


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl