suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 6:22 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: śr sty 15, 2014 9:56 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt sty 14, 2014 11:58 pm
Posty: 15
Lokalizacja: Ostrzeszów
Bry

Otóż moja wersja Vitki jest bardzo surowa. Nie mam żadnych dodatków.
Pierwszą najważniejszym elementem jest zrobienie uchylnego dachu. Obecnie w Cabrio jest na zaciski przy łączeniu z przednią szybą i trzy łapy na śruby po przeciwnej stronie. Tył kabiny ma dorobiony HardTop (robiła go jakaś firma), także szyby boczne są na stałe. Drzwi tylne z szybą na stałe (drzwi otwierają się z szybą). Można co najwyżej zdjąć dach nad kierowcą; jednak na lato przydałoby się aby był uchylny, żeby jakoś cyrkulację powietrza zrobić. Inaczej ukiszę ogóra :lol:
Z tego co widzę to przednie zaciski nad szybą mogą robić za pseudo zawiasy, jednak na tył przydałby się jakiś mechanizm. Wedle mnie taki jak w Dahatsu Ferozie, foto.
Załącznik:
3844408772_1.jpg
Co o tym myślicie? Jakieś inne rozwiązania?

Sprawa druga (mniej ważna) chciałbym dodać elektryczne szyby. Z tego co widzę trzeba będzie wywalić całe boczki tapicerki drzwi.
Zastanawiam się ile z tym roboty. Trzeba kupić przełączniki, boczną tapicerkę, okablowanie, siłowniki, być może jakiś sterownik? Ktoś miał z tym styczność? Na alle widziałem takie coś na części http://allegro.pl/suzuki-vitara-89-01-mechanizm-szyb-oryginal-p-i-l-i3849478701.html. Tyle, że nie wiem co z szybami. Jeżeli do wersji z elektryką i manualną są identyczne to pół biedy, jednak jeżeli szyby są inne to chyba wymiana drzwi będzie konieczna a to już nie wchodzi w rachubę.

Na koniec centralny zamek (z pilotem), montował ktoś te uniwersalne badziewia?


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
Viertara 1.6 8v JX Cabrio 99r
HardTop "Skawina"


Na górę
Post: śr sty 15, 2014 10:13 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw mar 27, 2008 4:26 pm
Posty: 2689
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: G16B
Model: Radzikone Edyszyn
Rok prod.: 1995
Flangernator pisze:
(...)
Na koniec centralny zamek (z pilotem), montował ktoś te uniwersalne badziewia?

W pierwszej montowałem zestaw (był golas JX), w pozostałych tylko podłączałem do centralki tak, żeby był z pilotem. Kupuję cały alarm, bo jest w granicach 100 zł, a ma parę fajnych funkcji poza central zamkiem.
Generalnie działa toto zawsze, tylko trzeba przesmarować oryginalne zamki przy szybie, bo takie 16 i więcej letnie nie radzą sobie w ujemnych temperaturach i wsiada się przez klapę (na klapę też zakładam siłownik). :mrgreen:

A elektryczne szyby - jak miałem golasa z szybami na korbę, to ledwo dało się je czasem domknąć. Elektryczne jakoś idą.
Ale wątpię, żeby silnik elektryczny dał sobie radę z mechanizmem na korbę w Vitarze.

_________________
Futrzak->Vitka'89 ->Vitka'95->GV2000->Korozjara


Na górę
Post: śr lut 26, 2014 12:32 am 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt sty 14, 2014 11:58 pm
Posty: 15
Lokalizacja: Ostrzeszów
Planuję przełożyć boczki drzwi + sterownik szyb + przełączniki szyb. Korby wylatują, nie potrzebne. Do tego dojdzie centralny zamek.
Efekt końcowy ma być taki, że z pilota mają się zamykać drzwi i tylna klapa a szyby za pomocą dodatkowego modułu domykać.
W rachubę wchodzi jeszcze uchylny dach (kupiłem już ten element od Daihatsu Ferozy i w sobotę montuję), podświetlane schowki (mam dwa), podświetlanie drzwi na krańcach (potrzebuję w nocy) i polepszenie światła w kabinie (chyba walnę dodatkową lampkę koło lusterka wstecznego).
Czujnik ciepła zewnętrznego.
Walczę jeszcze z dachem ze "Skawiny" bo skubany skrzypi niemiłosiernie na wertepach. Obecnie podłożyłem filcowe podkładki pod metalowe łapy i trochę lepiej ale gumy z dachu trą o metal i przez to wszystko trzeszczy. Do tego kombinuję jak zrobić podgrzewanie tylnej szyby.

Zastanawiają mnie te tylne drzwi, będę musiał dokupić jakiś chiński siłownik i dorobić druty.
Ogólnie mam coś namieszane w elektryce bo w samochodzie od cholery jest wolnych wtyczek, nie ma czego pospinać.
W boczkach przy tylnych nadkolach jest po jednej (dwużyłowe), podejrzewam ,że na głośniki. Dwie mam pod kierownicą, no i jeszcze jedna po zdemontowaniu schowka pasażera pomiędzy konsolą radia a wiatrakiem, lata luzem. Co to za ustrojstwa?!

Ogólnie kupa grzebania mnie czeka nad drobnymi duperelami, ale to dobrze odsapnę trochę od baby :lol:

_________________
Viertara 1.6 8v JX Cabrio 99r
HardTop "Skawina"


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl