suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 10:29 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Post: czw lut 28, 2013 12:32 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pn kwie 23, 2012 7:04 am
Posty: 30
Lokalizacja: Koszalin
Cześć.Nie wyrabiam już..z moją wspaniałą opadającą szybą w hardtopie. Vitara 91r hardtop made in Canada :) Teleskopy które są zamontowane nic w ogóle nie trzymają i zero napisów na nich.Jakie założyc zeby mi klapa nie opadała ale i żebym mógł ją zamknąć ?? zasłyszałem gdzies,że muszą byc o niskiej sile do hard topa cos około 135 N ?? Poradzcie coś.Siłownik cały na samochodzie mierzony po otarciu klapy ma 51cm (tyle żona przez tel mi podała gdzyż cały dzień gnije w pracy więc trzeba pewnie ciut poprawki wziąśc. Co myślicie?


Na górę
Post: ndz mar 10, 2013 6:00 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pn sty 21, 2013 8:09 am
Posty: 51
Lokalizacja: Sosnowiec
Witam, ja do swojej budy (best top) wstawiłem siłownik od alfyromero :) - 37zł/szt (co ciekawe, cena za szt mi w sklepie podali, ale tylko kpl. 2 sprzedają hehe) mierzony na długość do oryginału- pan w sklepie przyniósł karton do przegrzebania żeby sprawdzić jaki podejdzie..

Wymieniłem tylko jeden, bo jak założyłem 2, to ledwo udało mi się domknąć szybę(klapę), takie dziadostwo silne..
A teraz jest automatyczne podnoszenie klapy i trzeba pamiętać, żeby trochę stać z boku jak się otwiera drzwi z tyłu, bo można zaliczyć strzała..

_________________
1.6 8v '93 cabrio/hard top; lift zawiechy..


Na górę
Post: pt maja 10, 2013 11:02 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pn kwie 23, 2012 7:04 am
Posty: 30
Lokalizacja: Koszalin
Ja akurat za namową jednego kolegi z forum załozyłem teleskopy od Golfa II bo i na długośc pasują i mają odpowiednia siłe a Newtonach . Ale po założeniu dwóch podobnie jak u ciebie było ciężko troche z klapa dlatego jeden został stary a drugi nowy i trzyma jak.... diabełek


Na górę
Post: pt maja 17, 2013 9:52 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: czw lut 11, 2010 4:43 pm
Posty: 42
Lokalizacja: Wrocław
Witam

Podłącze się pod temat,

Mam Blaszanke 3D, potrzebuje kupić siłownik do tylnych drzwi "bagaznika". Ktos sie orientuje co jest co? Znalazlem 2 silowniki i nie wiem ktory wybrac.

Siłownik bagażnika Suzuki Vitara http://www.unto.pl/silownik-bagaznika-s ... -3865.html

Siłownik szyby tylnej Vitara http://www.unto.pl/silownik-szyby-tylne ... -1946.html


Na górę
Post: pt maja 17, 2013 10:22 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pn kwie 23, 2012 7:04 am
Posty: 30
Lokalizacja: Koszalin
Zmierz swój siłownik i kup odpowiadający długością. Jeden i drugi z linku sa o małej sile więc klapy nie oderwie :) Ja dopasowałem od Gofra II i założyłem tylko jeden bo dwa za mocne były i jeden już podczas montażu strzelił a golf ma chyba 360 nM o ile dobrze pamiętam a vitary mają około 100- 130


Na górę
Post: sob maja 18, 2013 2:05 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: czw lut 11, 2010 4:43 pm
Posty: 42
Lokalizacja: Wrocław
problem mam taki ze mi nie dociska drzwi do uszczelki i leje sie woda do srodka.

lukasz2223 pisze:
Zmierz swój siłownik i kup odpowiadający długością. Jeden i drugi z linku sa o małej sile więc klapy nie oderwie :) Ja dopasowałem od Gofra II i założyłem tylko jeden bo dwa za mocne były i jeden już podczas montażu strzelił a golf ma chyba 360 nM o ile dobrze pamiętam a vitary mają około 100- 130


Na górę
Post: ndz maja 19, 2013 2:45 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pn kwie 23, 2012 7:04 am
Posty: 30
Lokalizacja: Koszalin
No ale co ma do tego siłownik? Masz założony aż tak długi,że nie można domknąc drzwi/klapy ? Bo nie kumam.Mowa o teleskopach klapy ..


Na górę
Post: ndz maja 19, 2013 4:13 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: czw lut 11, 2010 4:43 pm
Posty: 42
Lokalizacja: Wrocław
Tak mowa o tym teleskopie nad szyba tylna "bagaznika"

Szczerze to sie na tym nie znam, ktos mi doradzil by wymienic silownik, góra klapy jest elastyczna mozna ja reka docisnac. Druga opcja to przedluzyc troche ten element na ktory naklada sie uszczelke.

Podobno zawiasy sa ok.




lukasz2223 pisze:
No ale co ma do tego siłownik? Masz założony aż tak długi,że nie można domknąc drzwi/klapy ? Bo nie kumam.Mowa o teleskopach klapy ..


Na górę
Post: ndz maja 19, 2013 4:25 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pn kwie 23, 2012 7:04 am
Posty: 30
Lokalizacja: Koszalin
Wypnij siłowniki te które masz i zobacz wtady czy klapa się luźno domyka .Jak będzie dobrze to znakiem tego twoje dotychczasowe siłowniki są za długie


Na górę
Post: ndz maja 19, 2013 6:45 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: czw lut 11, 2010 4:43 pm
Posty: 42
Lokalizacja: Wrocław
dzieki za sugestie, bez silownika bez zmian. Trudno, doraznie dodam troche foli aluminiowej w miejscu gdzie cieknie, wypchne tym samym uszczelke w strone drzwi.



lukasz2223 pisze:
Wypnij siłowniki te które masz i zobacz wtady czy klapa się luźno domyka .Jak będzie dobrze to znakiem tego twoje dotychczasowe siłowniki są za długie


Na górę
Post: ndz maja 19, 2013 8:19 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pn kwie 23, 2012 7:04 am
Posty: 30
Lokalizacja: Koszalin
Folia aluminiowa to moze byc sredni pomysl jesli cieknie woda.Poszedl bym bardziej w strone regulacji klapy i sprawdzenia tego jak zalozone są uszczelki.Naj naj najjjlepiej to podlec do kogos kto ma takie same auto i popatrz gdzie jest różnica.Cos musi byc na rzeczy skoro sie nie domyka


Na górę
Post: ndz maja 19, 2013 9:01 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw mar 27, 2008 4:26 pm
Posty: 2689
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: G16B
Model: Radzikone Edyszyn
Rok prod.: 1995
evabraun pisze:
dzieki za sugestie, bez silownika bez zmian. Trudno, doraznie dodam troche foli aluminiowej w miejscu gdzie cieknie, wypchne tym samym uszczelke w strone drzwi.



lukasz2223 pisze:
Wypnij siłowniki te które masz i zobacz wtady czy klapa się luźno domyka .Jak będzie dobrze to znakiem tego twoje dotychczasowe siłowniki są za długie

A Ty czasem nie masz blaszanki?
Bo mowa była o cabrio z hardtopem... :mrgreen:

W cabrio też stosowałem od golfa 2, ale wyrywały mi potem zawiasy :wink:

Do blaszanki też od czegoś innego podejdzie, ale to musisz speców od blaszanek podpytać.
To, że Ci cieknie woda, to nic dziwnego. Vitara została zrobiona z papieru i każdy teren powoduje wypaczenie wszystkich ramek - potem albo drzwi odstają, albo klapa... :mrgreen:

_________________
Futrzak->Vitka'89 ->Vitka'95->GV2000->Korozjara


Na górę
Post: pn maja 20, 2013 10:39 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: czw lut 11, 2010 4:43 pm
Posty: 42
Lokalizacja: Wrocław
Tak jak pisalem mam blaszanke, teleskopy dedykowane sa w linkach, nie ma problemu.
Moze i z papieru, ale w poprzedniej 25 letniej nic mi nie cieklo i nie odstawalo, a tutaj brrrr




W cabrio też stosowałem od golfa 2, ale wyrywały mi potem zawiasy :wink:

Do blaszanki też od czegoś innego podejdzie, ale to musisz speców od blaszanek podpytać.
To, że Ci cieknie woda, to nic dziwnego. Vitara została zrobiona z papieru i każdy teren powoduje wypaczenie wszystkich ramek - potem albo drzwi odstają, albo klapa... :mrgreen:[/quote]


Na górę
Post: wt maja 28, 2013 11:45 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pn sty 21, 2013 8:09 am
Posty: 51
Lokalizacja: Sosnowiec
A może już czas na wymianę uszczelki? Są takie z powiększonym profilem uszczelniającym i metalową wkładką pomagającą formować kształt, żeby się sama nie odkształciła.. Jak wybiłem tylną szybę, wymieniłem uszczelkę na nową wraz z nową szybą i już nie mam problemu z "niedomykaniem" klapy/drzwi..

_________________
1.6 8v '93 cabrio/hard top; lift zawiechy..


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl