suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest pt mar 29, 2024 6:20 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
Post: ndz wrz 05, 2010 12:27 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
arek byłeś w Chorwacji, ale nie nad morzem, w głębi kraju, w górach? sezon jest krótki i tylko na wybrzeżu, aż takich kokosów nie zarabiają niestety, Chorwacja to definitywnie nie jest bogaty kraj (choć bogatszy od BiH) i nadal znacznie zniszczony na peryferiach.

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: ndz wrz 05, 2010 9:07 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 23, 2009 10:43 am
Posty: 1886
Lokalizacja: warszawa/nowa ruda
nie, no masz racje. oczywiscie bylem w glebi chorwacji i widzialem jak to wyglada po wojnie. mimo wszystko bih wyglada znacznie gorzej i jest o wiele biedniejsza od chorwacji - na co dosc spory wplyw ma [praktycznie] brak dostepu do morza i ewentualne korzysci z takiego dostepu [transport, turystyka itp.].

_________________
we who are not as others
suzuki vitara 1,6 cabrio '92 - juz cieszy kogos innego :(


Na górę
Post: pn wrz 06, 2010 9:23 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr mar 19, 2008 4:56 pm
Posty: 212
Lokalizacja: malopolska , krakow
chorwacja tylko tak piknie wyglada na folderach , wystarczy pojechac w mniej turystyczne rejony lub gory. wtedy juz nie jest tak wesolo nadal jest mnostwo niewyremontowanych domow, tam naprawde dalej czuc wojne . na nas zrobilo to wrazenie, chociaz oni nie chca juz tego pamietac. w bosni tez jest duzo miejsc gdzie widac ze nie bylo wesolo :(

_________________
biała zuzia 1.6 8V 93' R.I.P. ,gepard czester P38 4.6 V8 96'
a.c.c.- alcoholic crazy crew ,eskadra poludnie


Na górę
Post: pn wrz 06, 2010 7:45 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 23, 2009 10:43 am
Posty: 1886
Lokalizacja: warszawa/nowa ruda
no wlasnei - w chorwacji widac to na terenach mniej uczeszczanych przez turystow - za to w bosni praktycznie wszedzie. fakt jest taki, ze i w jednym i w drugim kraju robi to straszne wrazenie :roll:

_________________
we who are not as others
suzuki vitara 1,6 cabrio '92 - juz cieszy kogos innego :(


Na górę
Post: pn wrz 06, 2010 7:51 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr wrz 27, 2006 7:09 pm
Posty: 938
Lokalizacja: W-wa
W ubiegłym roku kolega pływał po tamtych rejonach. Na terenach mniej turystycznych były tabliczki "uwaga miny".
Niestety jest to zmora wszystkich terenow objętych walkami pod koniec XX wieku. :?

_________________
Była Vitka. Był LR II td5. Jest plaskaty z LPG...
Może tak coś poszukać wcale lub letko dłubniętego?


Na górę
Post: śr wrz 08, 2010 10:17 pm 
W 2000 r byłem na Chorwacji i jak widać za wiele sie nie zmieniło...


Na górę
   
Post: wt sty 11, 2011 10:51 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn paź 30, 2006 1:09 pm
Posty: 3237
Lokalizacja: Gdynia
a.c.c. pisze:
....bosni tez jest duzo miejsc gdzie widac ze nie bylo wesolo :(


Warto się pchać do Chorwacji przez Bośnię (Bania Luka) żeby przy okazji cos zobaczyć :?:

_________________
Były użytkowik Vitary OR, były moderator, obecnie turystyczny autobus http://www.terracan.pl/viewtopic.php?f= ... 7&start=60


Na górę
Post: pt sty 14, 2011 8:51 am 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
Masmo pisze:
a.c.c. pisze:
....bosni tez jest duzo miejsc gdzie widac ze nie bylo wesolo :(


Warto się pchać do Chorwacji przez Bośnię (Bania Luka) żeby przy okazji cos zobaczyć :?:
Ja miałem plan jechać z powrotem przez Sarajewo i Banja Lukę właśnie ... czasu niestety zabrakło.
Z rozmów z "tambylcami" wynika, że Sarajewo jest przepiękne i warte spędzenia w nim choćby dnia, wypicia kawy itp., ale kradną ostro samochody ... (to nie moje słowa, nie mój osąd - tak słyszałem w okolicznych krajach).

Z fajnych atrakcji jeden Serb, co to sobie pływał po Szkoderskim, polecał mi okolice Sjenicy (http://maps.google.pl/maps?hl=pl&q=sien ... a=N&tab=wl). Podobno można dotrzeć do stanowisk orłów w górach, albo swoim wozem (4x4), albo za drobną opłata ze strażą UAZem ;) Z tego co opowiadał to genialna okolica, totalnie nie odkryta przez turystów ...

... ale nie pomnę teraz sobie detali - jak mnie natchnie to napiszę coś więcej.

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: pt sty 14, 2011 10:30 am 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn paź 30, 2006 1:09 pm
Posty: 3237
Lokalizacja: Gdynia
Właśnie znalazłem to:
http://www.bezdroza4x4.pl/wyprawa_czarnogora_2011.shtml

i tak sobie myślę że może jednak ten kanion Tary warto zobaczeć, a potem do Dubrownika i dalej wybrzeżem Chorwacji na Północ. Do Czarnogóry to jechałeś przez Serbię :?: Da się sprawnie i szybko tam przeskoczyć jakąś autostradą :?: Moja rodzinka słabo znosi długie siedznie w samochodzie.

_________________
Były użytkowik Vitary OR, były moderator, obecnie turystyczny autobus http://www.terracan.pl/viewtopic.php?f= ... 7&start=60


Na górę
Post: pt sty 14, 2011 10:41 am 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
Masmo pisze:
i tak sobie myślę że może jednak ten kanion Tary warto zobaczeć
warto - śmigałem w kanionie Vitarą :mrgreen: zasadniczo niedostępny samochodem bez 4x4 ... piękne widoki, piękna rzeka.
Masmo pisze:
Do Czarnogóry to jechałeś przez Serbię :?:
nie - przez CHorwację, wybrzeżem, taka "wyprawa ku słońcu" ;) pogoda tak nas przepędziła ... miało być jak piszesz, wyszło inaczej, no ale co się nie robi dla pogody na urlopie - 5'C i deszcz mnie nie bawił :lol:
Masmo pisze:
Da się sprawnie i szybko tam przeskoczyć jakąś autostradą :?: Moja rodzinka słabo znosi długie siedznie w samochodzie.
da się Serbię przeskoczyć autostradą, wtedy wyjedziesz w okolicach Zablijaka - piękny płaskowyż, piękne góry. Potem niestety ... masakra drogowa. Generalnie jeden pas max, czasem dziury i urwiska :mrgreen: także zastanów się, jak zniesie to Twoja rodzina, bo może być dramatycznie. Znajdę chwilę, to poszukam jakiś fot z dróg, wrzucę tu to sam ocenisz.

Aha, pamiętaj, jak będziesz planować trasę, że przez Kosowo to ... tak nie bardzo ;) a jak się uprzesz, to pamiętaj, że trzeba tam oddzielne ubiezpiecznie kupić, bo ZK nie działa.
Nie wiem też jak z przejazdem od strony Serbii ...

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: pt sty 14, 2011 10:47 am 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
i jeszcze jedno. To: http://www.bezdroza4x4.pl/wyprawa_czarnogora_2011.shtml jest dla mnie bez sensu :idea: :lol: Czarnogóra nawet bez kombinowania dostarczy atrakcji na około 10 dni jeżdżenia. Nie widzę sensu płacić ~1200 zł za to:
Cytuj:
rasa terenowo-turystyczna o niewygórowanym stopniu trudności i zapierających dech w piersiach widokach obejmuje najciekawsze miejsca Czarnogóry: Kotor - przepiękny ciepły fiord, Góry Dynarskie, kanion Tary, wybrzeże Adriatyku i jezioro Szkoderskie.
Tam drogi są wystarczająco atrakcyjne i pewnie ta kasa jest za przepędzenie zwykłymi drogami publicznymi ;) Wszystkie te miejsca można śmiało zobaczyć we własnym zakresie.
Jak będziesz chciał, to się spotkamy i pogadamy. Np. nad jeziorem Szkoderskim jest tylko jedna droga, nie ma żadnych innych opcji nawet jak by ktoś chciał, bo po prostu strome urwiska są. Mogę dać namiar na dziką plażę z opcją namiotową ;) :mrgreen:

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: pt sty 14, 2011 10:58 am 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn paź 30, 2006 1:09 pm
Posty: 3237
Lokalizacja: Gdynia
Problemem jest przyczepa i to że chce tam jechać z katamaranem na dachu :wink: :lol: .
piotrk pisze:
Masmo pisze:
i tak sobie myślę że może jednak ten kanion Tary warto zobaczeć
warto - śmigałem w kanionie Vitarą :mrgreen: zasadniczo niedostępny samochodem bez 4x4 ... piękne widoki, piękna rzeka....

Znaję w okolicy jakiś kemping żeby zostawić przyczepę i graty z dachu?

Masmo pisze:
.... da się Serbię przeskoczyć autostradą, wtedy wyjedziesz w okolicach Zablijaka - piękny płaskowyż, piękne góry. Potem niestety ... masakra drogowa. Generalnie jeden pas max, czasem dziury i urwiska :mrgreen: także zastanów się, jak zniesie to Twoja rodzina, bo może być dramatycznie. .......

:roll: W sumie od granicy Serbskiej do wybrzeża Adiatyku w linni prostej to niecałe 150 km. Ale jak mówisz że taki dramt drogowy to boję się o przyczepę... Auto dużo zniesie ale przyczepa może mi się rozejść na szwach :wink: . I pewnie wąsko, co?...

Chyba że zrobię jak Ty pojadę od Chrwacji, zostawię graty w kempie gdzieś nad Adriatykiem wokolicach Dubrownika i skoczę na jeden dzień do Tary. Dałoby się?

piotrk pisze:
....Jak będziesz chciał, to się spotkamy i pogadamy. Np. nad jeziorem Szkoderskim jest tylko jedna droga, nie ma żadnych innych opcji nawet jak by ktoś chciał, bo po prostu strome urwiska są. Mogę dać namiar na dziką plażę z opcją namiotową ;) :mrgreen:

:D Napewno Cię jeszczę pomęcze. Powiedz mi tylko jak widzisz możliwość przejazdu z kamperem? Nie boję się o napęd czy hamowanie bo dla Terracana mała przyczepa to nie obciążenie. Raczej boję się o zwiesznie przyczepy i że będzie za wąsko.

_________________
Były użytkowik Vitary OR, były moderator, obecnie turystyczny autobus http://www.terracan.pl/viewtopic.php?f= ... 7&start=60


Na górę
Post: pt sty 14, 2011 11:03 am 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
Masmo pisze:
Problemem jest przyczepa i to że chce tam jechać z katamaranem na dachu :wink: :lol: .
piotrk pisze:
Masmo pisze:
i tak sobie myślę że może jednak ten kanion Tary warto zobaczeć
warto - śmigałem w kanionie Vitarą :mrgreen: zasadniczo niedostępny samochodem bez 4x4 ... piękne widoki, piękna rzeka....

Znaję w okolicy jakiś kemping żeby zostawić przyczepę i graty z dachu?
Tak, w Zablijaku są 2, całkiem całkiem. Ale trzeba mieć 4x4 by się po nich poriszać :mrgreen: no trochę demonizuję, ale jak popada to serio płaskim może być słabo.
Mogę polecić jeden z nich ... no i "Śliwkę" mają własnej roboty :twisted:
Woda ciepła nawet jest pod prysznicami ... ale jakiś mega luksusów nie ma co oczekiwać. Choc z kempem to nie ma problemu ;) ja namiotowo byłem.

Masmo pisze:
:roll: W sumie od granicy Serbskiej do wybrzeża Adiatyku w linni prostej to niecałe 150 km. Ale jak mówisz że taki dramt drogowy to boję się o przyczepę... Auto dużo zniesie ale przyczepa może mi się rozejść na szwach :wink: . I pewnie wąsko, co?...
z przyczepą bym się nie pchał ... jak ja jeździłem, to czasem Vitarą musiałem zakręcać na 2 razy :!: zakręty "urwiskowe" po 180'. Ale to kwestia do przemyślenia, głównymi drogami - tranzytem myślę, że można z kempingiem śmignąć, ale raczej obstawiałbym zamiast "trampingu" opcję "baza i wypady". Czyli np. zostać w Zablijaku i śmigać to tu to tam ...
Masmo pisze:
Chyba że zrobię jak Ty pojadę od Chrwacji, zostawię graty w kempie gdzieś nad Adriatykiem wokolicach Dubrownika i skoczę na jeden dzień do Tary. Dałoby się?
Dałoby się, ale za daleko (czasowo) trochę ... ja bym raczej osiadł w Zablijaku i stamtąd atakował Tarę i Durmitor.

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: pt sty 14, 2011 11:09 am 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
Masmo pisze:
Powiedz mi tylko jak widzisz możliwość przejazdu z kamperem? Nie boję się o napęd czy hamowanie bo dla Terracana mała przyczepa to nie obciążenie. Raczej boję się o zwiesznie przyczepy i że będzie za wąsko.
W poprzednim poście może zbytnio dramatyzowałem. Myślę, że da się, ale tak jak pisałem: tranzytem, uprzednio przemyślawszy trasę i opcja: baza-wypady. Żadnego włóczenia się bocznymi drogami, bo zgubisz przyczepę albo zaklinujesz się na zakręcie nad przepaścią.

Terracan spokojnie da radę ... ale ... zmotaj sobie manualny włącznik do wentylatorów, serio ;) Mi się Vitka czasem gotowała :roll: i to bez obciążenia ...

Moim zdaniem jednym miejscem na dobrą bazę jest Zablijak - tam masz dostęp do Durmitoru i Tary, spokojnie na tydzień jak nie więcej atrakcji (przyrodniczych).

Nad możem też można coś wyszukać ... ale mi się w Chorwacji bardziej podobało. Do MNG nad morze nei wrócę.

EDIT: aha, znam drugie miejsce znakomite, nad jeziorem Szkoderskim ... ale tam to z kempingiem bym się nie pchał ... ale można w Ulcinij bazować (duża, pylista (piaskowa niby) plaża) i stamtąd atakować. Warto się przejechać nad jezioro choćby dla samej drogi i widoków :!:

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: pt sty 14, 2011 11:29 am 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn paź 30, 2006 1:09 pm
Posty: 3237
Lokalizacja: Gdynia
piotrk pisze:
... głównymi drogami - tranzytem myślę, że można z kempingiem śmignąć, ale raczej obstawiałbym zamiast "trampingu" opcję "baza i wypady". Czyli np. zostać w Zablijaku i śmigać to tu to tam ... .


Czyli jakby mam już plan: Budapeszt, autostradą na Belgrad, dalej dr 21 od Montenegro (kemp Zablijak) tam ze 3 dni obejrzeć najciekawsze miejsca, dalej na wybrzeże (kemp gdzieś nad wodą przy granicy HR i MNG), zwiedzić porządnie Dubrownik i do naszego ulubinego Omisia moczyć się w Adriatyku :mrgreen:
Teraz jeszce tylko plan trzeba uzgodnić w instancji wyższej :wink: :lol:

_________________
Były użytkowik Vitary OR, były moderator, obecnie turystyczny autobus http://www.terracan.pl/viewtopic.php?f= ... 7&start=60


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl