suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 10:28 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Syberia wzywa:)
Post: pn cze 25, 2012 9:12 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw gru 09, 2010 7:05 pm
Posty: 17
Cześć, trochę późno na taki temat no ale jak to mówią lepiej późno niż później :mrgreen:

Za tydzień, czyli 2 lipca ruszam na dwa miesące nad Bajkał, potem Jakuck i jak sie uda to Magadan. Może znacie ludzi którzy w tym czasie będą w tamtych okolicach? Dobrze byłoby się powymieniać kontaktami w razie czego. A może już ktoś tam był i ma jakieś praktyczne rady? Co trzeba koniecznie zobaczyc, na co uważać itp?
pozdrawiam


Na górę
Post: czw cze 28, 2012 9:33 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: czw paź 20, 2011 9:24 pm
Posty: 258
Lokalizacja: Gruszeczka/Wrocław
Na tym forum chyba nikogo takiego nie znajdziesz. Już szybciej na forum Rajdy4x4, jeśli jeszcze tam nie trafiłeś. Koperskiego pewnie czytałeś, ale i tak to było prawie 20 lat temu, a wiadomo jak się wszystko zmienia...
A tak wogle to powodzenia :!: Może będę następny 8)

_________________
Suzuki Baleno 1.6 '97
Suzuki Liana 1.6 '04
Subaru Legacy 2.0 '99
Isuzu Trooper 3.1LTD '94
http://www.youtube.com/user/mirok80?feature=mhee


Na górę
Post: czw cze 28, 2012 10:17 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw gru 09, 2010 7:05 pm
Posty: 17
A pewnie że czytałem, i chyba właśnie po Pojedynku z Syberią wzięło mnie tak na poważnie. Chociaż słyszałem też sporo głosów że Koperski to niezły ściemniacz :? a na rajdy4x4 zaraz zerknę bo w sumie juz ładnych kilka miesięcy tam nie byłem.


Na górę
Post: pt paź 05, 2012 9:25 am 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw gru 09, 2010 7:05 pm
Posty: 17
No i wróciliśmy, co prawda juz miesiąc temu ale jakos nie było czasu na nic ostatnio. Zdjęć narazie jeszcze nigdzie nie wrzucałem, moze w weekend do tego siąde. Na szybko złożyłem wczoraj coś takiego: http://www.youtube.com/watch?v=VHurmfCNDm0

Krótkie podsumowanie. Do bajkału jechaliśmy 16dni i tam już zostaliśmy, odpuściliśmy Magadan ze względu na wolne tempo i wyciek z reduktora. W sumie zrobiliśmy 20tys. km, moze ciut wiecej, zajęło nam to dwa miesiące, łącznie z odpoczynkiem na Krymie:) Główne drogi w tej częsci syberii super, dziennie mozna robić duzo wiecej kilometrów niz np. po Ukrainie czy Polsce. Następnym razem jednak wolałbym jechac na ATekach, bo solo i tak w ciężki teren strach sie zapuszczac. spalanie ok 12l lpg/100km. Zaliczyliśmy sporo drobnych usterek ale nic co by uniemozliwiało dalsza jazde.


Na górę
Post: pt paź 05, 2012 12:00 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt cze 23, 2009 1:06 am
Posty: 960
Lokalizacja: Miastko-Pomorskie
Super się ogląda :) piknie . Zazdraszczam i szacunek że we dwójkę tylko Vitką lecieliście .

_________________
http://www.liberrafoto.com/ - Zdjęcia , komercja i nie tylko i jeszcze tu http://www.liberraphotography.com/


Na górę
Post: pt paź 05, 2012 3:31 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: czw paź 20, 2011 9:24 pm
Posty: 258
Lokalizacja: Gruszeczka/Wrocław
Świetna wyprawa :!: Napisz coś więcej. Podaj ogólnie którędy jechaliście. Też coś takiego planuję. A jak z bezpieczeństwem. Nie było jakiś "nieprzyjemności"? Ceny paliwa to znam, a jak ceny w sklepach? Widzę, że spaliście i w samochodzie i w namiocie. A komary? Pewnie mnóstwo :evil:

_________________
Suzuki Baleno 1.6 '97
Suzuki Liana 1.6 '04
Subaru Legacy 2.0 '99
Isuzu Trooper 3.1LTD '94
http://www.youtube.com/user/mirok80?feature=mhee


Na górę
Post: pt paź 05, 2012 8:13 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lut 04, 2007 9:18 pm
Posty: 353
Lokalizacja: Miechów/k Krakowa
Zajebista wyprawa podziwiam i jeszcze raz podziwiam choć sam jeżdżę to taka wyprawa i tak mnie przebija :D

pozdrawiam .... :D

_________________
Vitara 1.6 8 V 1990 była teraz jest 2.7 V 6 << Pancerne zderzaki made in home >> cabrio niezawodna ...


Na górę
Post: pt paź 05, 2012 9:05 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: czw paź 20, 2011 9:03 pm
Posty: 389
Co tu dodać szacunek za odwagę. Ten ponton na końcu filmu 8) zajebisty :D . Powiedz ile taka wyprawa pochłoneła kaski tak w przybliżeniu,sama wyprawa, paliwo,korytko,rozrywka.bez przygotowania auta.


Na górę
Post: ndz paź 07, 2012 2:22 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw gru 09, 2010 7:05 pm
Posty: 17
Fajnie że się podoba:) jechaliśmy drogą południową, czyli Lwów-Mikołajów-morze Azowskie-Rostow na Donu-Wołgograd-Samara-Ufa-Omsk-Nowosybirsk-Krasnojarsk-Irkutsk i cztery miejscowości nad bajkałem od Listwianki do wyspy Olchon. Powrót podobnie tylko odbiliśmy na kilka dni w górny Altaj i z Wołgogradu nie odbijaliśmy na Rostow tylko lecieliśmy wzdłuż Wołgi do morza Kaspijskiego i pozniej na zachód promem na Krym. Mieliśmy gównianą nawigacje i poza głównymi drogami niewiele pokazywała.
Ceny w sklepach podobne jak u nas, mięso i piwo troche droższe. W Rosji sporo osób biwakuje wiec to nie jest dla nich nic dziwnego. Ze strony ludzi nigdy nie spotkało nas tam nic nieprzyjemnego. Jedynie w lasach na wschodzie trzeba podobno uważać na niedzwiedzie;] Z robactwem mieliśmy większy problem jedynie na równinie syberyjskiej. W pozostałej części tez pokazywały się po zachodzie słońca ale nie wiecej niz u nas. A no i policja. Jechalismy dosyc przepisowo wiec sie nas nie czepiali, podobno Putin mocno sie za nich wziął i teraz jest spokojnie. Co do kosztów to wyszło ok. 10tys ale za bardzo nie szaleliśmy. Spanie we własnym zakresie i jedzenie podobnie. Gdyby nie Krym pewnie byłoby ciut mniej ale raz sie żyje:)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl