suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 7:36 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: pt paź 25, 2013 8:17 am 
Offline
0" - piaskownica
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt wrz 20, 2013 7:46 am
Posty: 8
Lokalizacja: Lubuskie/Gorzów wlkp
Witam,

Pacjent to 1.6 16V 92r buda wersja Long silnik 97r
Objawy są następujące;
Zaraz po odpaleniu silnik kręci się do jakiś 2-2,5 tys. obr/min po paru sekundach później schodzi do ~1,5tys. obr/min (czyli ssanie) i później schodzi lub trzyma 1 tys obr/min. Czyli poza początkowym rozkręceniem się silnika wszystko OK.
Silnik wkręca się na obroty bez najmniejszych problemów.

Przy jeździe jest tylko gorzej, do czasu delikatnego wciskania gazu jest w miarę OK, jednak przy mocniejszym wciśnięciu zaczyna się cyrk do 2.5-3 tys obrotów/min auto nie ma wo góle siły jedzie bo jedzie. dopiero jak wchodzi na obroty powyżej 2.5 tys i w góre zaczyna ciagnąc w miarę . od czasu do czasu przydławia się lub traci na sile.Wymieniony filtr paliwa na nowy.praktycznie ciągle zatankowany do fulla.dość częste próby przepalenia syfu bez skutku.przy ruszeniu z impetem bardzo słabo mieli w miejscu lub wogóle w za leżnośći od po dłoża .prosze o pomoc pozdr


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: ndz lis 03, 2013 7:44 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: ndz lut 20, 2011 9:20 pm
Posty: 288
Lokalizacja: Konin
Sprawdzi przepustnicę wyczyść ja mam krótką 1.6 16v czasem mam problem że jak staję na światłach obroty spadają do 500ob/min a czasem jest ok wyczyść przepustnicę albo ssani się nie wyłącza ile pali


Na górę
Post: pn lis 04, 2013 6:25 am 
Offline
4" - błotny dziadek

Rejestracja: pn wrz 15, 2008 2:49 pm
Posty: 1732
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: 3.4 v6
Model: 4r custom
Rok prod.: 1991
znamy przypadek pompa paliwa pada

_________________
V6 - lift 5" radzikone było
Jest T4R 5vzfe
http://www.facebook.pl/lukasziewa


Na górę
Post: pt mar 14, 2014 4:36 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz sty 26, 2014 1:32 pm
Posty: 13
witam!Naprawiles auto bo mam identyczny przypadek jak mozesz to napisz co bylo przyczyną.


Na górę
Post: pn mar 23, 2015 8:36 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: śr wrz 11, 2013 8:37 am
Posty: 70
Lokalizacja: PCT
Odgrzeję kotleta.

Czy ktoś ma jakąś wiedzę czego szukać w takich sytuacjach?
Wygląda na to, że moja włoszka cierpi na podobną przypadłość.

_________________
--
vviktor

Byla: Biala wloszka 1.6 Long A/C LSD Japan NO ROST


Na górę
Post: wt gru 20, 2016 10:33 am 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: pn gru 12, 2016 6:36 am
Posty: 7
Lokalizacja: Sobótka
Silnik: 1.6 16v
Rok prod.: 1991
WItam, chciałbym odświerzyc temat. Mam podobny problem. Vitara 1.6 16v 91 r. Zakupilem ja niedawno niesprawna, odpalała tylko z odpietym czujnikiem tps, nie bylo mowy o dawaniu gazu, chodzila tylko na wolnych obrotach. troche pogrzebalem i teraz odpala ladnie, lekko szarpie silnikiem ale podejrzewam przestawiony zaplon, kable nowe jak i kopulka, swiece nowe, silnik po remoncie, luzy zaworowe sprawdzone, rozrzad sprawdzony, nowy filtr powietrza. bylo w niej namieszane troche, ale ja ratuje. Problem mam taki ze przy dodawaniu gazu dlawi sie, niewkreca sie plynnie na obroty, chyba ze gaz delikatnie dodam, lubi strzelic w wydech, wydaje mi sie ze zabogata mieszanka, swiece czarne, ktos podpowie gdzie szukac jeszcze problemu? dodam ze swieci check engine, blad 23 (urwany kabel od czujnika, do zrobienia) oraz 33 (przeplywke wkladalem inna i bez zmian, chyba ze obie walniete) jak mozna sprawdzic przeplywke? jakie i na ktorych pinach powinno byc napiecie (kostka na 5 pinow. Dosc duzo napisalem, pewnie nie wszystko ale jak ktos cos moze doradzic to prosze o wypowiedz, pozdrawiam staszek


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl