suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 10:13 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 113 14 15 16 1720 Następna
Autor Wiadomość
Post: śr mar 30, 2016 7:33 pm 
Offline
4" - błotny dziadek

Rejestracja: czw paź 11, 2012 10:01 pm
Posty: 1511
Lokalizacja: Limanowa
danthe pisze:
Samodiagnostyka nie działa?

albo ja nie umiem uruchomić, jedno z dwóch

_________________
93' 1,8 16v 235/75 MT, most stalowy diy,
Lift 4" merc w124 amory dobinsons, tył focus kombi, amory rav4
gutek.a4@gmail.com.


Na górę
Post: śr mar 30, 2016 9:19 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
To sprawdź która to opcja :)
Jak nie działa samodiagnostyka to często przyczyną jest awaria ECU.

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Post: śr kwie 06, 2016 9:42 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt lis 20, 2012 8:03 pm
Posty: 384
Lokalizacja: Poznań
gutek.a4 pisze:
Niestety w mojej okolicy mechanicy wyspecjalizowali się w grupie vag, a takiego co posiedzi nad tematem i poświęci czas na rozmyślenie sprawy to już nie znajdziesz, bo wolą zrobić kilka typowych, wyuczonych robót. Sam coś próbuję kminić temat ale poziom mojej wiedzy w temacie sterowania silnika jest mały, w poniedziałek jadę do gościa co vitarę widział w Internecie i wie że to nie jeden z modeli vw. Ale to będzie dalszy etap walki z rozrządem, nie liczę na to że będzie chciał nawet popatrzeć na sterowanie. Tak czy inaczej jakieś działania poczyniłem sam i jest trochę lepiej, czyszczenie przepływki, ustawienie tps, czyszczenie isc i odkręcenie śruby wolnych obrotów która była skręcona ma maxa.
Tak czy inaczej nie wiem co sprawdzić że chęci się świeci. Ostatnio przyśniło mi się że czujnik temperatury nie działa,


I jak auto, jaki masz problem z rozrządem? swap kabelkologi robiłeś sam?


Na górę
Post: czw kwie 07, 2016 9:41 am 
Offline
4" - błotny dziadek

Rejestracja: czw paź 11, 2012 10:01 pm
Posty: 1511
Lokalizacja: Limanowa
Kabelki robił elektryk, samochód stoi na kanale, dziś składamy, problem z rozrządem wynikł z ignorancji poprzedniego mechanika, delikatnie ujmując, mówiąc wprost " k...s cenzura, cenzura sylikonem otwór w uszczelce pod napinaczem i cenzura olej nie dochodził, cenzura ślizg, to nie sprawdził jaka jest przyczyna tylko cenzura stary ślizg i k...s skłamał mnie że mył misę olejową, a w misie zęby z kół zębatych rozrządu, powiem tyle to nawet nie jest k...s bo na bycie k.....m to trzeba mieć coś w spodniach, do sitka smoka pełno cenzura sylikonu, pojadę z tym wszystkim do niego i mu cenzura tym na ryj" proszę nie cenzurować, właśnie okazałem swoją irytację

_________________
93' 1,8 16v 235/75 MT, most stalowy diy,
Lift 4" merc w124 amory dobinsons, tył focus kombi, amory rav4
gutek.a4@gmail.com.


Na górę
Post: czw kwie 07, 2016 3:03 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob sie 28, 2010 3:59 pm
Posty: 2334
Lokalizacja: Szczawa; małopolskie
Silnik: 2.0 J20A VVT
Model: Grand Vitara II
Rok prod.: 2008
Gutek zacznij oddychać i weź nie bluzgaj na forumie i usuń przekleństwa z postu albo post usuniem
:mrgreen: . Kultury trochę kolego.

_________________
GV II 2.0 i automat.


Na górę
Post: czw kwie 07, 2016 6:37 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob sie 28, 2010 3:59 pm
Posty: 2334
Lokalizacja: Szczawa; małopolskie
Silnik: 2.0 J20A VVT
Model: Grand Vitara II
Rok prod.: 2008
gutek.a4 pisze:
Kabelki robił elektryk, samochód stoi na kanale, dziś składamy, problem z rozrządem wynikł z ignorancji poprzedniego mechanika, delikatnie ujmując, mówiąc wprost " k...s cenzura, cenzura sylikonem otwór w uszczelce pod napinaczem i cenzura olej nie dochodził, cenzura ślizg, to nie sprawdził jaka jest przyczyna tylko cenzura stary ślizg i k...s skłamał mnie że mył misę olejową, a w misie zęby z kół zębatych rozrządu, powiem tyle to nawet nie jest k...s bo na bycie k.....m to trzeba mieć coś w spodniach, do sitka smoka pełno cenzura sylikonu, pojadę z tym wszystkim do niego i mu cenzura tym na ryj" proszę nie cenzurować, właśnie okazałem swoją irytację
No tak lepiej 8)

_________________
GV II 2.0 i automat.


Na górę
Post: czw kwie 07, 2016 8:28 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
To efekt uszczelnionego automatu cenzorskiego phpbb :)

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Post: czw kwie 07, 2016 8:32 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn cze 02, 2014 7:48 pm
Posty: 162
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: J18A
Model: JLX
Rok prod.: 1992
Silikon rulez. Dziś w robocie myliśmy silnik w STAR 266 bo j...ł olejem. Co się k...a okazało bo debile posmarowali uszczelkę pod głowicą silikonem :shock:
W armii dużo rzeczy widziałem ale taki patent pierwszy raz.


Na górę
Post: czw kwie 07, 2016 8:34 pm 
Offline
4" - błotny dziadek

Rejestracja: czw paź 11, 2012 10:01 pm
Posty: 1511
Lokalizacja: Limanowa
Szanowny Panie moderatorze, toć sam wieszcz Adam Mickiewicz, autorytet, którego wiersze dzieci recytują na szkolnych uroczystościach, określał ozdobę mianem "kuta...". Jeśli jednak uważacie że miałem na myśli pewną część ciała to przepraszam, na pewno nie chodziło mi o część ciała:)
Moja poprzednia wypowiedz po ocenzurowaniu, po ograniczeniu wręcz, traci sens i nawet ja jako autor nie jestem w stanie poszukać się logiki w wypowiedzi.
W związku z powyższymi wnioskuję o przywrócenie oryginalnej wersji wypowiedzi bądź usunięcie jej na rzecz postu pozbawionego określeń powszechnie uważanych za obraźliwe.

_________________
93' 1,8 16v 235/75 MT, most stalowy diy,
Lift 4" merc w124 amory dobinsons, tył focus kombi, amory rav4
gutek.a4@gmail.com.


Na górę
Post: czw kwie 07, 2016 8:58 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt lis 20, 2012 8:03 pm
Posty: 384
Lokalizacja: Poznań
Gutek W takim razie to baleno nie jest takie złe. Tylko źli fachowcy Ci przy nim grzebali. Obstawiam że kompa masz spalonego i działa on w trybie awaryjnym a przyczyną jest nie udany przeszczep. Zanim wsadzisz nowego kompa "przeleć" miernikiem przewody.
Jestem na etapie przeszczepu ale mam starą wersję z egr'em sterowanym podciśnieniowo więc nie pomogę.
Schemat w serwisówce jest od modelu z elektronicznie sterowanym zaworem EGR. Schemat w dłoń + multimetr i "jedziesz".
Powodzenia z partaczami :mrgreen:


Na górę
Post: czw kwie 07, 2016 9:11 pm 
Offline
4" - błotny dziadek

Rejestracja: czw paź 11, 2012 10:01 pm
Posty: 1511
Lokalizacja: Limanowa
znaczy, mogę się mylić, ale mocy jest w moim odczuciu tyle ile ma być w tym silniku, spalanie też normalne a raczej niskie bo 12-14 l LPG jutro zrobię nim ponad 300 km więc sprawdzimy jaka wyjdzie ekonomia, jeśli używa się całego zakresu obrotów to jedzie zadowalająco, ale problem jest chyba w głowie, człowiek naczytał się na internetach ile to mocy po swapie i że jedzie jak szatan, więc oczekiwania były większe, jak mi będzie zbywać 100 zł to mam blisko hamownię to sprawdzę

_________________
93' 1,8 16v 235/75 MT, most stalowy diy,
Lift 4" merc w124 amory dobinsons, tył focus kombi, amory rav4
gutek.a4@gmail.com.


Na górę
Post: czw kwie 07, 2016 9:43 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: czw sty 22, 2009 4:05 pm
Posty: 1145
Lokalizacja: wawa
gutek.a4 pisze:
znaczy, mogę się mylić, ale mocy jest w moim odczuciu tyle ile ma być w tym silniku, spalanie też normalne a raczej niskie bo 12-14 l LPG jutro zrobię nim ponad 300 km więc sprawdzimy jaka wyjdzie ekonomia, jeśli używa się całego zakresu obrotów to jedzie zadowalająco, ale problem jest chyba w głowie, człowiek naczytał się na internetach ile to mocy po swapie i że jedzie jak szatan, więc oczekiwania były większe, jak mi będzie zbywać 100 zł to mam blisko hamownię to sprawdzę

Niskie spalanie może być spowodowane "ubogim" ustawieniem gazu. Co oczywiście pociąga za sobą mulenie i przy okazji wypala zawory.
Dodatkowo jak jedziesz na gazie, to praktycznie oryginalny komputer nie bierze udziału w całej akcji. Odpala tylko iskrę.
Tak więc zużycie lpg nie jest wykładnią dobrego przeszczepu - wręcz może być to "pudrowaniem syfa". A po twoim opisie rozrządu i smoka optymistą wielkim bym nie był. To z jakiegoś wiodącego warsztatu auto?

Z drugiej strony, jeżeli miałeś zdrowe oryginalne 1,6 to przyrost mocy o 10-20KM raczej nie rzuci na kolana...

Z trzeciej strony, jak ktoś już wydał xxx złotych za swap, to do upadłego będzie twierdził że ma szatana pod maską. Przecież się nie przyzna, że wtopił jak leszcz :mrgreen:


Na górę
Post: czw kwie 07, 2016 10:20 pm 
Offline
4" - błotny dziadek

Rejestracja: czw paź 11, 2012 10:01 pm
Posty: 1511
Lokalizacja: Limanowa
no właśnie, dobrze to ująłeś, z tym przyznawaniem się, pamiętam jeszcze czasy kiedy miałem clio 2 i moda był na felgi 15" z niskim profilem, byłem jedynym który na całe forum stwierdził że jeździ się gorzej i po jednym sezonie wróciłem do felg 14", miękkie zawieszenie clio nie grało z niskim profilem.
co do dawki gazu, nie wiem, podjadę na przegląd, gaz zakładał "uznany" w okolicy gość, natomiast czuję że na PB jedzie lepiej minimalnie ale lepiej.
Pytałeś czy samochód z wiodącego warsztatu?? no cóż... swapa robiłem sam, a kabelki robił gość który połączył już kilka swapów w terenówkach, (G klasa z bmw, Patrol z maximą, patrol z bmw, G klasa z s klasa, vitara z baleno) o tych dokonaniach wiem na pewno i to działało

_________________
93' 1,8 16v 235/75 MT, most stalowy diy,
Lift 4" merc w124 amory dobinsons, tył focus kombi, amory rav4
gutek.a4@gmail.com.


Na górę
Post: czw kwie 07, 2016 10:23 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: ndz gru 23, 2012 10:30 pm
Posty: 518
Lokalizacja: Jelenia Góra
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio
Rok prod.: 1991
kostuch pisze:
Z drugiej strony, jeżeli miałeś zdrowe oryginalne 1,6 to przyrost mocy o 10-20KM raczej nie rzuci na kolana...
:mrgreen:


Jak miał 1.6 8v to przyrost mocy 40 KM jeśli się nie mylę. Czyli 50 % stanu początkowego . A to jednak powinno być czuć. Chyba.

_________________
Vitarka 1,6 8v LPG 91' cabrio z hard topem.
Standard - na razie...
viewtopic.php?f=28&t=14261


Na górę
Post: pt kwie 08, 2016 2:57 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt maja 10, 2011 4:02 am
Posty: 128
Lokalizacja: Legionowo
Silnik: J18A 1.8 16V
Model: Cabrio JLX
Rok prod.: 1993
Czuć, ale osobiście też spodziewałem sie wiecej po przesiadce z 8v. Co do LPG to spalanie na 245/75/16 wychodzi mi 15 litrów według licznika.

_________________
Vitara 1,8 16V cabrio lift
tsphoto.pl


Ostatnio zmieniony sob kwie 09, 2016 8:43 am przez drwal, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 113 14 15 16 1720 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl