suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 5:43 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3
Autor Wiadomość
Post: pt sty 16, 2009 12:30 am 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
slaw pisze:
luidi molii czy cos takiego dobry jest nie zapycha ukł chlodzenia
dzięki :D to jutro zahaczę z rana o motoryzacyjny, bo Vitare czeka dość spora trasa w ten weekend - i nie ma zmiłuj się - musi przejechać ;-)

Coś mnie tknęło jeszcze, że chłodnicę można lutować ... ma to sens ? jakimś twardym lutem gazową lutownicą ?

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: sob sty 17, 2009 12:29 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
Uszczelnione 8) - 3 małe wycieki z chłodnicy były ... użyłem proszku do uszczelnienia chłodnic:
http://www.carfocus.pl/index.php?aid=2643
1/2 opakowania zużyłem i po 300 km na trasie jak był płyn na max, tak i został, zobaczymy jeszcze w drodze powrotnej :D
Chłodnica chłodzi, nagrzewnica grzeje - nic się nie zatkało.
Kupiłem jeszcze drugie opakowanie - do skrzyneczki na wyjazd w dzikie kraje ;-)
Koszt: 4zł

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: pn lut 02, 2009 6:48 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: pn sty 12, 2009 8:16 pm
Posty: 4
Witam
Panowie jestem posiadaczem Vitary 1,6 8v 93r. I mam podobny problem zbiorniczek wyrównawczy pusty. Na pustym zbiorniczku zrobilem ok 500km :( ale plyn w chłodnicy był cały czas po korek. Wczoraj dolalem płynu do zbiorniczka i po zrobieniu zaledwie 10km płyn z poziomu Max zjechał na Min. Zaczynam sie zastanawiac ze gdybym miał cos nie tak z głowica czy nieszczelnoscia ukladu to płynu by ubywało z chłodnicy a umnie cały czas po korek. Teraz moje pytanie czy jest mozliwe zeby była to wina samego korka ze poprostu popuszcza on nadcisnienie i wypycha dolany płyn ze zbiorniczka?? Dodam ze temperatuta jak silnik jest ciepły jest cały czas na 1/3 skali. Aha i jeszcze czy normale jest to ze jak zapale silnik to wentylator od razu sie kreci czy mam juz wlasnie cos na stałe ?? Przypomniało mi sie jeszcze ze weżyk który ma szczałeczke od zbiorniczka leci w dół koło chłodnicy i do niczego niejest podłączony czy to normalne :oops: bo z tago co wiem to w innych autach jest inaczej. Tylko trudno wytłumaczyc taki ubytek płynu ze zbiorniczka jak wezyk wylotowy jest podłączony do samego korka w zbiorniczku. Znalazłem jeszcze bialy osad w miejscu gdzie przylega uszczelka z korka chłodnicy.

Troche sie zamotałem ale mam nadzieje ze cos z tego zrozumicie Pozdrawiam Marek


Na górę
Post: pn lut 02, 2009 7:19 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: ndz mar 02, 2008 9:15 pm
Posty: 1380
dziendobry wogole
wentylator kreci sie odrazu bo jest na sprzegle wiskotycznym
czyli im bardziej cieply silnik tym mocniej sie kreci

jeden wezyk ze zbiorniczka jest luzny " tzw odpowietrzni i wrazie zagotowania woda wylatuje przez niego zamiast rozsadzac chlodnice. w terenie sie przydaje

_________________
Katowice Jaworzno Mysłowice


Na górę
Post: wt sie 18, 2009 1:29 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: pt sie 14, 2009 8:59 pm
Posty: 6
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Ja mam podobny problem , z tym że świece są ok. Po korkiem do chłodzincy biała maz w zbiorniczku ciagle ubytek płynu , jak doleje 20 km i płynu nie ma, a wężyk oblepiony tak samo tą mazią. Dodam pod korkiem wlewu oleju mazi nie ma, olej w silniku tez wydaje się ok. Silnik 1.6 8V 91r. :roll:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 80 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl