suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 2:06 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7 Następna
Autor Wiadomość
Post: czw cze 21, 2012 6:13 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: sob wrz 11, 2010 4:18 pm
Posty: 71
Lokalizacja: Jastrzębie Z- śląskie
Panowie, a jak się ma naciągnięty łańcuch do dynamiki silnika, czy może się coś przestawić, bo jakiś ten mój mułowaty jest,
wiem, że automat, ale to V6 przecież :D
Do tego jak byłem na przeglądzie instalacji lpg to powiedziano mi że luźny łańcuch może wpływa na osiągi i spalanie. Że zmienia się jakaś faza :?:
Jak to jest?
Ma może ktoś rozeznanie gdzie aktualnie najkorzystniej dostanę komplet, dochodzę do wniosku że czas się tym zająć?
Co myślicie np o tym:
http://allegro.pl/rozrzad-lancuch-suzuk ... 07567.html

_________________
Janusz
VITARA LONG 2.0 V6


Na górę
Post: czw cze 21, 2012 7:18 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: pt lis 25, 2011 6:05 pm
Posty: 244
Lokalizacja: POLSKA
http://suzuki-czesci.pl/pl/c/Mechanizm-rozrzadu/21


Na górę
Post: pt cze 22, 2012 4:32 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 20, 2007 10:18 pm
Posty: 1255
Lokalizacja: Nowy Sacz
Silnik: J20A>Electric, H27A
Model: Cabrio,XL7
Rok prod.: 1998
na mula ma wiele rzeczy wplyw, cewki, czujnik, wyciagniety lancuch tez ; ]

2 lipca wracam z bulgarii to pogadamy o tym Twoim lancuszku, a link ktory kolega podesllal potwierdzam . . . nie brac najtanszego lancucha bo sie zwyczajnie "wyciaga"

_________________
EVitara


Na górę
Post: sob cze 23, 2012 3:27 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: sob wrz 11, 2010 4:18 pm
Posty: 71
Lokalizacja: Jastrzębie Z- śląskie
ok :D

_________________
Janusz
VITARA LONG 2.0 V6


Na górę
Post: czw lip 19, 2012 10:35 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: sob wrz 11, 2010 4:18 pm
Posty: 71
Lokalizacja: Jastrzębie Z- śląskie
vaiker pisze:
na mula ma wiele rzeczy wplyw, cewki, czujnik, wyciagniety lancuch tez ; ]

2 lipca wracam z bulgarii to pogadamy o tym Twoim lancuszku, a link ktory kolega podesllal potwierdzam . . . nie brac najtanszego lancucha bo sie zwyczajnie "wyciaga"




to jak,
myślałeś o koszcie ewentualnej wymiany ?

_________________
Janusz
VITARA LONG 2.0 V6


Na górę
Post: sob lis 17, 2012 12:40 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: sob paź 29, 2011 10:31 pm
Posty: 8
Lokalizacja: Oslo
Widze ,ze temat wciaz aktualny wiec doloze swoje .Po wymianie rozrzadu halas powrocil po ok.3tk.Silnik byl rozbierany jeszcze raz na wiosne."Autopsja" wykazala,ze winny okazal sie martwy napinacz lancucha glownego -niezla jakosc czy tez pech,ze zdechl tak szybko.Wymienilem na serwisowy dla pewnosci 2 pozostale tez i teraz ciesze sie gangiem zdrowego v6,aktualny przebieg 197tk.Niestety nie bylo to tanie napinacze kosztowaly wiecej niz forumowy rozrzad no i niestety musze sie zgodzic z Kozlem ze znalezc mechanika ktory ogarnia ten motor nie jest latwe.Moj "nadworny cudotworca" nie popisal sie zbytnio wg mnie, 2 razy zmienial mi przy okazji uszczelniacz walu korbowego i wciaz mam maly wyciek-bez komentarza. Rozmawialem z osoba ,ktora sprzedala mi rozrzad i poleca raczej oryginalne napinacze mimo,ze te w zestawie MR Moto byly nowe.Zycze powodzenia i stalowych nerwow wszystkim,ktorzy zmagaja sie z tym problemem :)

_________________
2.0 v6 automat 98r.


Na górę
Post: sob lis 17, 2012 8:01 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 20, 2007 10:18 pm
Posty: 1255
Lokalizacja: Nowy Sacz
Silnik: J20A>Electric, H27A
Model: Cabrio,XL7
Rok prod.: 1998
tak, napinacze w zestawach sa fajowate, mowa o napianczach a nie o slizgu, ja zostawialem orginalne napiancze, nowe slizgi z zestawu i nowe lancuchy, ale dzisiaj wiem ze wole kupic 3 lancuchy osobno, tsubaki - sa najlepsze moim zdaniem

_________________
EVitara


Na górę
Post: sob lis 17, 2012 11:21 pm 
Offline
Site Admin

Rejestracja: wt wrz 19, 2006 1:42 pm
Posty: 3113
Lokalizacja: warszawa
Łańcuchy Tsubaki sa naprawde ok tylko co jak trzeba zmienic koła i wszystkie slizgi

Te rozrzady to naprawde ciezki temat

Hasaki był bardzo dory ale chyba za mały zbyt mieli bo juz ich chyba nie bedzie

MR MOTO inaczej OYODO w sieci same dobre opinie
ale napinacz dolnego łancucha czasem pada

Asumi nowa marka zadnych opini
rozmawiałem z importerem długo szukał fabryki co produkuje całe rozrządy a nie kupuje poszczególne czesci producent

BGA według mnie obiecujący produkt zrobiony w całosci w 1 firmie choc mało danych bo jest rok na rynku
napinacz dolny tu widac inną jakosc łancuchy tez
dolne koło tak twarde ze tokarz miał duze problemy z przetoczeniem

_________________
Vitara 2,0 16v, LJ 80


Na górę
Post: czw paź 10, 2013 7:17 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: sob wrz 11, 2010 4:18 pm
Posty: 71
Lokalizacja: Jastrzębie Z- śląskie
Długo zastawiałem się z wymianą rozrządu, ale zrobiłem.
Ponad 20 godzin roboty dla mnie i znajome mechanika :D
Ja zielony, mechanik pierwszy raz robił V6, roboty dużo.
Wynikła niemiłą niespodzianka, tokarz zniszczył dolną zębatkę
W salonie zawołali za nową 750 złotych, ale Sławek miał taka samą 1/3 cena :D
Po wymianie bajka, samochód cichutki, pięknie mruczy, oba nic się nie zmieniło.
A co najważniejsze zupełnie inna dynamika, teraz samochód ma moc, nawet przy automacie.
Mój rozrząd po 175 000 był bardzka wysłużony, główny łańcuch ok 1 cm dłuższy, do tego wszystkie zęby zębatek po kilka mm krótsze, ewidentnie zjechane, napinacz maksymalnie wyciągnięty czarne prowadnice łańcucha głównego praktycznie nie istniały. Łańcuch luźny,że aż bił po obudowie.
Jestem bardzo zadowolony, trochę to kosztowało pracy i pieniędzy, ale moim zdaniem naprawdę warto :D

_________________
Janusz
VITARA LONG 2.0 V6


Na górę
Post: ndz paź 13, 2013 5:48 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sty 25, 2007 3:29 pm
Posty: 3314
Lokalizacja: Janów Lubelski
Otóż, sprawa dotyczy gvII, coś słychać między 900-1000 obr., raczejsłychać z tyłu silnika. Mechanik stwierdził że to nie łańcuch, a słychać to mniej więcej w okolicach 3-go cylindra. Jeżeli nie rozrząd to co , luzy zaworowe raczej odpadają, sprawdzane z resztą przez poprzednika zgodnie z zaleceniami -90tys. Słuchać to jak by się coś kręciło i w pewnym zakresie obrotów zahaczało o coś- coś jak by skrzypienie nie metaliczne, szuranie. Mechanik mówił że można zdjąć pokrywę zaworów ale raczej nic tam niepokojącego nie zobaczymy, chyba że dla świętego spokoju. Olej wymieniony na nowy shel 5W30, już przejechane trochę i dalej to samo, czy rozgrzany czy zimny, nie raz mam wrażenie że prawie nic nie słychać, może coś doradzicie.
Acha nie jest to żadna z rolek, a po zdjęciu paska osprzętu, dźwięk jest jak by głośniejszy

_________________
Grand Vitara II 2,0 16v 2007r.
Lift EFS
Opony 235/75/16


Na górę
Post: ndz paź 13, 2013 5:59 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
Wiem że to może dziwnie zabrzmi, ale może to osłona termiczna kolektora wydechowego albo katalizatora?

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Post: ndz paź 13, 2013 6:06 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sty 25, 2007 3:29 pm
Posty: 3314
Lokalizacja: Janów Lubelski
Ten dźwięk jest słyszalny jak by był przy obracaniu się jakiegoś elementu nie wiem jakiegoś koła, takie jak by łiłi, łiłi :mrgreen: , spróbuję to może nagrać.
Ale sprawdze i Twoją sugestię i wolał bym aby ta się sprawdziła

_________________
Grand Vitara II 2,0 16v 2007r.
Lift EFS
Opony 235/75/16


Na górę
Post: pn paź 21, 2013 7:04 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sty 25, 2007 3:29 pm
Posty: 3314
Lokalizacja: Janów Lubelski
Wa.. mać :evil: :evil: :evil: :evil: , mechanik może i słyszał z tyłu, ale ja to słyszę z przodu :evil: , nieco wyżej jak główna rolka prowadząca, wziąłem kawałek metalu przystawiłem do ucha no i słychać, może to dopiero początki i że niby bezobsługowy ale wa- mać :evil: :evil: słychać-900-1000obr, mniej nie i więcej też nie -tylko w tym zakresie, nieraz mniej nieraz więcej, jak dobrze rozgrzany to jak by mniej,- jest to naprawdę ciche ( moja żonka nic nie słyszy). Z drugiej strony nie jest to metaliczny odgłos, raczej takie głuche szuranie, obcieranie :?
No to teraz ew. koszta, trzeba się chyba do Sławcia odezwać, czy ten od 2,016v GVI jest taki sam? Wszystko wskazuje że tak.
Chyba trzeba będzie zdjąć pokrywkę i zobaczyć co tam widać
Hmmm, jak to łańcuch to mechanik (dobry) rozpozna?

_________________
Grand Vitara II 2,0 16v 2007r.
Lift EFS
Opony 235/75/16


Na górę
Post: śr paź 23, 2013 4:33 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sty 25, 2007 3:29 pm
Posty: 3314
Lokalizacja: Janów Lubelski
Obiecane nagranie, zaczyna być to słyszalne od ok 48 sek.
http://youtu.be/IgUlxt0BUBA

I jeszcze pytanie, to jest zaznaczone na fotce- przepustnica,- po przekręceniu kluczyka wydobywa się z niej delikatny ciągły pisk, czy to normalne?
Obrazek

_________________
Grand Vitara II 2,0 16v 2007r.
Lift EFS
Opony 235/75/16


Na górę
Post: śr lis 13, 2013 8:59 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw sty 25, 2007 3:29 pm
Posty: 3314
Lokalizacja: Janów Lubelski
Tom odpowiem, przepustnica - tak ma być.
Rozrząd- czy nie wiadomo co to jest ( nie są to odgłosy łańcucha) -Jutro oddaje auto do mechanika, będzie zdejmować pokrywę zaworów, zobaczy "górę" rozrządu, ciekawe czy coś znajdzie. Z jednej strony wolał bym że by nie, a z drugiej tak zrobiło by się co ma się zrobić i był by spokój, a ja jeździł bym spokojnie autem.
W sumie można zdjąć pokrywę rozrządu, ale jk juz tak zdejmować to i wymieniać na pewno bo roboty pewnie sporo, a tak skoro słychać to ccoś na "górze" więc może wystarczy pokrywę zaworów zdemontować- trochę mniej roboty

_________________
Grand Vitara II 2,0 16v 2007r.
Lift EFS
Opony 235/75/16


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl