suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 6:41 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7
Autor Wiadomość
Post: pt lip 05, 2019 6:12 am 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: sob mar 10, 2018 12:43 pm
Posty: 274
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: H20A
Model: Vitara Long
Rok prod.: 1998
Nic nie zmienia :)

Dziwna sprawa z tymi mechanikami. Widać wolą robić np nudne vw i trzepac kasę na ciągle tych samych naprawach.

_________________
———————————————————–—
Vitara Long H20A automat 1998


Na górę
Post: pt lip 05, 2019 1:53 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: ndz lut 24, 2019 9:33 am
Posty: 172
Silnik: 2.0 TD
Model: Vitara I Long
Rok prod.: 1997
Jak jest 3 letni to może być już trochę wyciągnięty.


Na górę
Post: pt lis 01, 2019 12:57 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: ndz sie 09, 2015 4:37 pm
Posty: 133
Kolejne pytanie drodzy forumowicze.
Czy idzie sprawdzic poprawnosc zlozenia i pracy rozrzadu bez rozbierania?
Podobno mozna to wyczytac z parametrow pracy po wpieciu w obd. Jakies podpowiedzi?
Chodzi o to, ze benzyna chodzi elegancko, a gaz nie i gaziarze tlumacza sprawe ze gaz wychwytuje takie bledy mechaniczne a benzyna nie. Moze ktos pomoc zanim strace pieniadze na takiej spychologii?

_________________
Vitara 2.0 V6 24v Long


Na górę
Post: pt lis 01, 2019 7:48 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: sob mar 10, 2018 12:43 pm
Posty: 274
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: H20A
Model: Vitara Long
Rok prod.: 1998
A może podjedź do innych gaziarzy jeśli jeszcze nie byłeś.

_________________
———————————————————–—
Vitara Long H20A automat 1998


Na górę
Post: sob lis 02, 2019 6:24 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: ndz sie 09, 2015 4:37 pm
Posty: 133
wiesiu pisze:
A może podjedź do innych gaziarzy jeśli jeszcze nie byłeś.

Nigdy bym na to nie wpadł, to rozwiało wszystkie moje wątpliwości i problemy. Zajdę do jeszcze kilku i zostawię po 70zł u każdego to wkońcu wszystko samo się wyreguluje jak cudowne zdrowienie po 5 niedzielach w kościele. Ma ktoś może jakieś sensowne podpowiedzi?

_________________
Vitara 2.0 V6 24v Long


Na górę
Post: sob lis 02, 2019 6:51 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn cze 13, 2011 7:21 pm
Posty: 373
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Silnik: 1.6 8v
Model: Blaszak 3D
Rok prod.: 1994
Leaf pisze:
Nigdy bym na to nie wpadł, to rozwiało wszystkie moje wątpliwości i problemy. Zajdę do jeszcze kilku i zostawię po 70zł u każdego to wkońcu wszystko samo się wyreguluje jak cudowne zdrowienie po 5 niedzielach w kościele. Ma ktoś może jakieś sensowne podpowiedzi?


Leaf trochę więcej luzu i przystopuj z komentarzami typu "sensowne podpowiedzi" bo następnym razem nikt Ci nie będzie chciał pomóc. :roll: W szczególności, że wiesiu napisał Ci bardzo sensownie. Sam tematu nie ogarniasz to musisz zabulić u kogoś te dodatkowe 70 plnów, bo twoi gaziarze wciskają Ci kit. Magicznie się tylko na gazie rozjeżdża... Tekst jak w "Usterce" :lol:

Wyszukiwarka pomoże Ci znaleźć temat o OBD w Vitarze V6: http://www.suzukiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3686

_________________

Jest: Pimpuś - Vitara 3d 94' 1.6 8v, lift 4'', Bodylift 2'', Silverstone MT-117 33''
Była: Showtime - Vitara Long '94 1.6 16v LPG, Lift 2'', Bodylift 3'', BF Goodrich MT 31'', i winda na przedzie - umarła rdzawą śmiercią


Na górę
Post: sob lis 02, 2019 7:44 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: sob mar 10, 2018 12:43 pm
Posty: 274
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: H20A
Model: Vitara Long
Rok prod.: 1998
To ja już podziekuje w pomocy temu Panu mimo, że byłbym w stanie co nieco podpowiedzieć co do gazu. Ale już mi się nie chce z takim podejściem. Nie będę marnować czasu na pisanie na forum za darmo dla kogoś, kto nawet nie potrafi sensownie napisac co gaziarze założyli i jak i wierzy jednym gazownikom u których był w to co mówią.

A jak widać w tym temacie już trochę temu Panu pomogłem i tak mnie traktuje jak jakiegoś debila, odechciewa się pomagać, chyba czas zacząć zarabiać na takich ludziach.

_________________
———————————————————–—
Vitara Long H20A automat 1998


Na górę
Post: ndz lis 03, 2019 2:45 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: ndz sie 09, 2015 4:37 pm
Posty: 133
karol4a pisze:
Leaf pisze:
Nigdy bym na to nie wpadł, to rozwiało wszystkie moje wątpliwości i problemy. Zajdę do jeszcze kilku i zostawię po 70zł u każdego to wkońcu wszystko samo się wyreguluje jak cudowne zdrowienie po 5 niedzielach w kościele. Ma ktoś może jakieś sensowne podpowiedzi?


Leaf trochę więcej luzu i przystopuj z komentarzami typu "sensowne podpowiedzi" bo następnym razem nikt Ci nie będzie chciał pomóc. :roll: W szczególności, że wiesiu napisał Ci bardzo sensownie. Sam tematu nie ogarniasz to musisz zabulić u kogoś te dodatkowe 70 plnów, bo twoi gaziarze wciskają Ci kit. Magicznie się tylko na gazie rozjeżdża... Tekst jak w "Usterce" :lol:

Wyszukiwarka pomoże Ci znaleźć temat o OBD w Vitarze V6: http://www.suzukiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3686

Karol. Ja mam luz jak w hiphopie, ale czy rada typu "musisz jeszcze pojeździć w pare miejsc" cokolwiek wnosi do sprawy? Sytuacja rodem z elektrody, gdzie zawsze się znajdzie fachowiec który odpowie "musisz iść z tym do serwisu", a przecież to jest właśnie sens forum, że człowiek chce popróbować sam, i nie spodziewałem się po wiesiu takiej odpowiedzi patrząc na historyczne wpisy.
Informacja była jasna i przejrzysta: byłem u wielu gaziarzy i każdy gada to samo, czyli zgaduje, więc nie zapętlajmy tego błędnego koła.

Pytałem o parametry pracy odczytu z obd. Nie jak wpiąć, nie gdzie szukać wtyczki, tylko o to jak odkryć z liczb że rozrzad może być przestawiony.
Tu jest słowo pisane i chyba jasno wynika z niego, o co zapytałem a co odpowiedziano.. no chyba że łatwiej zmienić temat, że to ja nie rozumiem odpowiedzi na pytanie którego nie zadałem.. a później obraza majestatu. :D Ukłon dla tych co się nie obrażają. :)

PS. Wiesiu. Naprawdę dzięki, bo dałeś naprawdę sporo sensownego materiału jak potrzebowałem, ale chyba sam widzisz swoją obecną odpowiedź.

_________________
Vitara 2.0 V6 24v Long


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl