suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw kwie 18, 2024 11:54 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: śr paź 12, 2016 3:39 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: wt wrz 27, 2016 9:02 pm
Posty: 4
Silnik: 2.5 v6
Rok prod.: 2004
Witam
Może żeby było łatwiej wam na coś wpaść koledzy opowiem w skrócie moją niedługą historię użytkowania GV.
Auto to GV 2.5 v6 2004 rok, kupiona przeze mnie ok miesiąca wstecz z przebiegiem 175 tyś.
W silniku na dzień dobry wymieniłem kompletny rozrząd wraz z pompą wody, wszystko poskładałem na nowych uszczelkach i oczywiście nowe płyny i filtry. Dodam, że stary rozrząd niemiec katował tak długo że aż prawy ślizg łańcucha głównego zmieliło i to co z niego zostało wyciągałem z miski :/
Auto odpaliło od strzała, chodzi bardzo równo i cicho, ale no właśnie ale.
Od czasu do czasu przy odpaleniu puszcza dyma. Przy spokojnej jeździe zero dymienia ale jak zredukuję i but to puszcza chmurę.
Płynu nie ubywa, temperatura idealna i test na szczelność głowić też zrobiłem więc tego tematu nie poruszajmy.
Poza tym śmierdzi spalanym olejem i ubywa go dosyć solidnie.
Ciśnienie na ciepłym silniku spr i wynosi 14 - 14,5
Po sprawdzeniu tych rzeczy dobrałem się raz jeszcze do prawej pokrywy ponieważ lekko się pociła spod uszczelki. Przy okazji demontażu kolektora ssącego okazało się że jest pełny świeżego oleju. Pokrywę uszczelniłem, wszystko poczyściłem i moje podejrzenia padły na odmę. Wykręciłem zaworek z lewej pokrywy był straszenie zajechany i po czyszczeniu i tak puszczał w obie strony. Po czyszczeniu nic się nie zmieniło wiec z ciekawości odpiołem przewód od zaworka, zaślepiłem żeby kolektor nie ssał lewego powietrza i tak pojeździłem 2 dni i bomba zero dymienia silnik chodził super chociaż czasem na wolnych obrotach miał lekkie zachwianie ale zapewne z tytułu "zaburzonego" obiegu powietrza. W związku z tym zamówiłem nowy zaworek w serwisie. Gdy przyszedł to puszczał tylko w stronę "z pokrywy" a nie tak jak stary w obie. Zamontowałem, podłączyłem i pi*da z dziobem. Dymi tak samo jak na starym. Jak tylko odepnę wężyk zero dymienia.
Przy podpiętym wężyku kolektor wręcz wysysa mi olej z silnika.
Obecnie zachowuje się tak. Zimny silnik przy odpaleniu dymi na biało przez jakieś 10 - 15 s. Podczas jazdy najczęściej przy redukcji puszcza chmurę dymu i słychać w tym momencie przez ok 2 - 3 s klepanie tak jakby zaworów i odczuwalny spadek mocy. Jak tylko wypluję z siebie chmurę, hałas ustaje i ciągnie normalnie. Po postoje dłuższym niż ok 5 min puszcza chmurę przy odpaleniu.
Jak dla mnie sssie olej a momentami tyle go rzuca przez kolektor że aż zamula silnik i musi wypluć to co się nazbierało.
Po odpięciu odmy wszystko ustaje. Zero dymienia.
Prawdę powiedziawszy nie mam pojęcia co mam teraz robić i proszę nie pisać żeby odpiąć odmę i latać bo nienawidzę jak coś mi w aucie nie gra jak powinno i rzeźby robić nie chcę. Sorry za długie wypracowanie ale może jakiś szczegół pomoże komuś na coś wpaść
Pomocy Panowie !!!


Na górę
Post: śr paź 12, 2016 9:42 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: wt wrz 27, 2016 9:02 pm
Posty: 4
Silnik: 2.5 v6
Rok prod.: 2004
A olej jaki zalałem to petronas syntium 5000xs 5w-30. Gdyby nikt nie miał pomysłu co to może być to może jakiś sensowny pomysł na przerobienie odmy, ale nie w stylu odłącz i zaślep.


Na górę
Post: czw paź 13, 2016 7:36 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr paź 29, 2014 7:03 am
Posty: 154
Lokalizacja: Torzym
Silnik: J20A
Model: Grand Vitara
Rok prod.: 2003
Zaciąganie oleju przez odme może być spowodowane niedrożnym układem dolotowym a dokładniej filtrem powietrza. Z tego co widze to podszedłeś do auta dobrze wiec filtr raczej zmieniłeś. Innym powodem może być po prostu uszkodzona odma a dokładniej membrana w niej, dokładnie sie na tym nie znam, ale spotkałem się z takimi przypadkami gdy pomogła wymiana samej odmy.


Na górę
Post: czw paź 13, 2016 5:45 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn maja 23, 2016 8:47 pm
Posty: 102
Lokalizacja: Gliwice
Silnik: 1.6 8V
Model: Cabrio JLX
Rok prod.: 1995
motokos puszczanie dymu przy redukcji to niestety typowy objaw padniętych uszczelniaczy zaworowych.

_________________
Zapraszam na stronę: Facebook.com/pfeoffroadpolska/
Zderzaki, osłony, bagażniki vitara/ samurai


Na górę
Post: ndz paź 16, 2016 9:50 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: wt wrz 27, 2016 9:02 pm
Posty: 4
Silnik: 2.5 v6
Rok prod.: 2004
Ale przy odłączonej odmie nic się nie dzieje zero dymienia więc to nie to moim zdaniem


Na górę
Post: ndz paź 16, 2016 9:56 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: wt wrz 27, 2016 9:02 pm
Posty: 4
Silnik: 2.5 v6
Rok prod.: 2004
Bezimienny pisze:
Zaciąganie oleju przez odme może być spowodowane niedrożnym układem dolotowym a dokładniej filtrem powietrza. Z tego co widze to podszedłeś do auta dobrze wiec filtr raczej zmieniłeś. Innym powodem może być po prostu uszkodzona odma a dokładniej membrana w niej, dokładnie sie na tym nie znam, ale spotkałem się z takimi przypadkami gdy pomogła wymiana samej odmy.


Filtr oczywiście zmieniony i zaworek odmy też nowy tak jak napisałem. Czy są jakieś inne elementy związane z odpowietrzaniem silnika i mogą one być uszkodzone. Gdzie mam ewentualnie szukać tej membrany. Studiowałem serwisówkę parę razy i niczego się nie doszukałem.
Dodam, że mechanik samochodowy ze nie żaden, ale 2 lewych rąk nie mam i rozrząd z serwisówką udało się samemu zmienić :)


Na górę
Post: śr sie 25, 2021 2:21 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: czw gru 17, 2020 12:59 pm
Posty: 1
Silnik: h25a
Model: LONG
Rok prod.: 1996
Cześć, przepraszam że odgrzewam kotleta :lol: ale mam dosłownie identyczny problem, zaufany mechanik również straszy zużytymi pierścieniami - auto ma 153000km :shock: :shock:
Czy poradziłeś sobie jakoś z problemem?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl