suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 10:31 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Post: ndz lip 29, 2018 7:45 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pt paź 13, 2017 2:49 pm
Posty: 56
Silnik: 2.0 V6
Model: I Long
Rok prod.: 1996
Cześć,

Właśnie wróciłem swoim V6 z tygodniowej wyprawy do Rumunii. Pojechaliśmy w 4 osoby z trumną na dachu. Po 100 km jazdy w pierwszą stronę i zjechaniu na stację okazało się, że dymi nam się spod maski. Winny był olej silnikowy, który ciekł prawdopodobnie na łączeniu skrzyni z silnikiem + spod pokrywy zaworów (rozwalany po całym silniku przez wiatrak). Ostatecznie udało nam się objechać Rumunię i wrócić do domu. W między czasie dolałem mniej więcej 1.2l oleju i jechałem bardzo spokojnie. Zastanawia mnie jednak skąd pojawiły się nagle wycieki w kilku miejscach (łączenie + obie pokrywy zaworów). Przed podróżą byłem na SKP i diagnosta zachwycał się, że silnik jest suchutki. Uszczelki pod pokrywami zaworów były wymieniane kilka miesięcy temu, do tego wzmocnione były silikonem. Wszystko działało pięknie aż do tej trasy... Tak jak pisałem, jechaliśmy w 4 osoby z bagażami i trumną. Autko miało więc sporo ciężej niż zwykle, ale czy dla V6 to taki wysiłek, że nagle puszczają uszczelki? Jechaliśmy około 95-100 km/h, przez chwilę nieco więcej z górki (120 km/h), gdy wyprzedzaliśmy TIRa (dziewczyna ma temperament :D). Natomiast nie była to jakaś szalona jazda. Gdy jeżdżę sam, Vitara bez problemu jedzie 120km/h w trasie i ma ochotę na więcej. Oleju było pod MAX, ale go nie przelałem, więc to też nie to.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl