suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest pt mar 29, 2024 12:34 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Post: śr wrz 19, 2018 7:44 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: wt sie 28, 2018 7:30 pm
Posty: 1
Silnik: 1.6 8V
Model: Cabrio 16 JLX
Rok prod.: 1991
Witam,
Właśnie kończyłem 4 - miesięczną walkę z rudą w mojej vitarze po której po złożeniu mam same problemy od początku a mianowicie po złożeniu całego osprzętu i budy na ramę odświeżeniu układu zapłonowego (nowe kable palec świece), oleju, przewodów hamulcowych i paliwowych odpaliłem samochód ustawiłem obroty na biegu jałowym i wszystko pięknie chodziło do momentu dodania gazu gdzie nie chciał ich równo trzymać tylko przygasał. Szperając na forum znalazłem podobny przypadek i opis wyczyszczenia monowtrysku przepustnicy i wymiany uszczelek co zrobiłem i tu zaczynają się schody bo po złożeniu zapali i gaśnie praktycznie od razu. Na wysokich tez go nie idzie utrzymać. Próbowałem regulować obroty ale nic to nie daje jakby ciągnął lewe powietrze tylko teraz nie mam pojęcia skąd by mógł. Zmienił się też dźwięk pompy paliwa przed odpaleniem wcześniej był wyraźny i grubszy teraz jest taki jakby bardziej piskliwy i bardziej cichy.
Druga sprawa to pedał sprzęgła który w ogóle nie odbija tj jak go naciśniesz to siedzi w podłodze ale nie ma żadnych oporów żeby go podnieść (sprężyna jest) a łapa sprzęgła chodzi jak należy. Nie mogłem znaleźć na forum żadnego podobnego przypadku.

Od razu podkreślam że nie jestem żadnym szpecem od samochodów robię to tylko i wyłącznie z pasji (nie zarobkowo - jestem świadom że pewnie całe pieniądze wsadzone w ten samochód zezłomuję) a to jest mój pe\pierwszy samochód terenowy który chciałem przerobić w trochę cięższy teren jako rajdowy.

Samochód to vitara 1.6 8v 91 rocznik. przez te 4 miesiące stał bo robiłem go po godzinach pracy zarobkowej i tez przez budę mogło się trochę deszczówki przelać jak zwiało plandekę a mnie nie było. Proszę o pomoc teoretyczną albo jak ktoś jest z okolic Bochni/Krakowa i ma o tym pojęcie to zapraszam z pewnością się odwdzięczę.

pozdrawiam


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl