suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 11:45 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Post: ndz paź 21, 2018 9:14 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pn wrz 14, 2015 6:03 pm
Posty: 55
Silnik: G16A
Model: Cabrio 1.6 JLX
Rok prod.: 1993
Cześć
mam problem z vitarką 1,6 8v.
Vitarka więcej stoi niż jeździ ze względu na jej przeznaczenie tylko do rajdów. Cały tydzień przed rajdem jak ją przygotowywałem nie miałem problemu z jej odpalaniem. wsiadałem odpalałem gasiłem i jeździła. A w dzień rajdu zastrajkowała. z rańca o 6:00 odpaliła normalnie, po 50 km zatrzymałem się na stacji benzynowej zatankowałem do pełna i jazda się skończyła. Vitka kreci ale nie podaje iskry i przekaźnik od pompy nie załącza się. Po 30 minutach szukania usterki vitara odpaliła tak po prostu i jechała do puki jej nie zgasiłem. Po zgaszeniu sytuacja się powtarza.

Moje obserwacje, przy braku chęci odpalenia na ciepłym silniku (auto nie odpala)

1. po przekręceniu kluczyka na zapłon nie zapala się check engine
2. brak iskry
3. nie uruchamia się przekaźnik od pompy paliwa

Jak auto lekko przestygło (auto nie odpala)

1. po przekręceniu kluczyka na zapłon zapala się check engine
2. brak iskry
3. uruchamia się przekaźnik pompy paliwa

Jak auto ostygnie całkowicie (auto odpala)

1. po przekręceniu kluczyka na zapłon zapala się check engine (po odpaleniu gaśnie)
2. jest iska
3. uruchamia się przekaźnik pompy paliwa

Jak auto odpali to chodzi do czasu aż je zgaszę. Ta sytuacja powtarzała się 6 razy, za 7 razem już nie dało się odpalić auta wcale nawet po 2 godzinach odstania, wracałem na lince do domu. Auto stało całą noc w garażu przy próbie porannego odpalenia takie same objawy jakby było ciepłe tzn, nie pali się check, nie ma iskry i nie chodzi pompa paliwa.

Moim zdaniem wysypał się ecu.

Macie jakieś sugestie co może być przyczyną takiej awarii? jest to dla mnie coś nowego, nigdy nie spotkałem się z taką usterką wcześniej.

_________________
Gdzie Patrol nie może, tam Suzę pośle :)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl