suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest pt mar 29, 2024 2:40 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: wt sty 01, 2019 4:44 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pn gru 31, 2018 12:17 am
Posty: 12
Witajcie tak jak wczesniej pisałem poszukuje vitary najlepiej longa i koniecznie benzyna.I tutaj moje pytanie człowiek wsiada jedzie ponad 400 km w jedna strone obejrzeć super vitara lift zrobiony opony coś tam też choć wymiana od razu jak dla mnie.Buda całkiem ok rama też .Pytam gościa czy wszystko ok bo jade spory kawałek i chce ja kupić gościu zapewnia że igła.Przyjezdzam auto stało za około 13 tysięcy 96rok.Cena chyba spora ale mniejsza z zewnątrz Oki koła gnój do wymiany ale z tym ale liczyłem.I teraz pierwsze odpalenie chodzi łańcucha nie słuchać silnik ładnie pracuje ale podnoszę maskę i od razu przykuwa moja uwagę olej z lewej strony z pod pokrywy.Ale to szczegół ,robił bym to teraz odkrecam korek chłodnicy i widze że zaczyna wypchać płyn do góry od razu zapaliła sie czerwona lampa na co właściciel że robił głowice i uszczelke jakieś 4 miesiące temu.Iod razu dałem spokój z autem.Teraz po przemyśleniu możecie mi chociaż w przybliżeniu powiedzieć co to Z przyczyną może być.Ja stawiam ma uszczelke pod glowicami.Dodam tylko ze auto nawet sie nie rozgrzalo a płyn przy odkreconym korku dalej pchał płyn do góry i wywalalo.Prosze was o pomóc co może być przyczyną i jakie mniej więcej mogą byc koszty naprawy tego taki powiedzmy najwyższe.Dziekuje z góry pozdrawiam


Na górę
Post: wt sty 01, 2019 7:16 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
Zapaliła się czerwona lampa? W głowie czy na desce rozdzielczej? ;)

Dokładna diagnoza nie jest łatwa. Jak by były przedmuchy na głowicy to byłby olej w płynie lub płyn w spalinach itp.
U mnie w 2.0 16v wywalało płyn i grzał się silnik. Poza tym żadnych innych objawów nie było.
Po wymianie korka wlewu, termostatu i pompy wody wszystko wróciło do normy.

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Post: wt sty 01, 2019 7:21 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: sob mar 10, 2018 12:43 pm
Posty: 274
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: H20A
Model: Vitara Long
Rok prod.: 1998
Nie jestem pewien ale wydaje mi się że na pracującym silniku będzie wywalać płyn korkiem jeśli układ jest zalany do pelna niezależnie od temperatury.

_________________
———————————————————–—
Vitara Long H20A automat 1998


Na górę
Post: wt sty 01, 2019 10:02 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pn gru 31, 2018 12:17 am
Posty: 12
Na desce wszystko ok auto tez sie nie grzało.Tylko teraz ok wiadomo zalany pod korek to może lekko wyrzucić na początku ale później chyba płyn powinien krążyć w układzie.Oglądałem takie już 2 i w jednej i drugiej takie zjawisko było.Pytam was jako posiadaczy takich aut.Też zastanawiam się nad termostatem ale nie jestem tak w temacie mechaniki zorientowany.


Na górę
Post: ndz sty 06, 2019 6:08 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pn gru 31, 2018 12:17 am
Posty: 12
wszystko jasne tamtej sytuacji nie udało się wyjaśnić nie wiadomo co dalej ale decyzja podjęta kupiona inna też 2.0 v6
Można zamknąć dzieki za pomoc:)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl