suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 10:09 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
Post: czw cze 04, 2009 10:18 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: wt mar 17, 2009 6:52 pm
Posty: 59
Lokalizacja: Przemyśl
Sprawdze jeszcze raz ale dopiero na wieczór odp .


Na górę
Post: sob cze 06, 2009 4:31 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr maja 21, 2008 8:22 pm
Posty: 153
Lokalizacja: Środa Śl.
silnik już w aucie ,wymieniłem tylko osłonę sprzęgła reszta pasuje :mrgreen:
jeszcze nie palony ,bo wymienie przy okazji rozrząd ,brakuje mi tylko osłony paska rozrządu może ktoś taką posiada chętnie odkupie :lol:

_________________
602335210 Janusz


Na górę
Post: pn cze 08, 2009 2:34 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: śr lip 09, 2008 9:20 am
Posty: 207
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Szybko :shock:
A jak z podłączeniem? Udało Ci się przeszczepić również immobilaiser, podłączyć obrotomież itd?

_________________
Była Suzuki Vitara 1.9 TD 2000r
Obecnie Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 2003r


Na górę
Post: pn cze 08, 2009 8:23 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr maja 21, 2008 8:22 pm
Posty: 153
Lokalizacja: Środa Śl.
Krzychu spokojnie ,narazie w okół kabli to bokiem chodzę ,ale chociaż gościu dał mi całą instalacje i zegar cały ,to plan jest taki żeby kable i urządzenia elektryczne ograniczyć do minimum ,podłączam tylko to co jest niezbędne do pracy silnika ,ogólnie to od dawna w moim aucie są usuwane wszystkie zbędne kable ,vitara ma odpalać i świecić,
troche mnie blokuje brak niektórych części ,coś tam pozamawiałem ,ale niektórych to nie mogę wogóle znależć

_________________
602335210 Janusz


Na górę
Post: pt cze 26, 2009 9:19 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr maja 21, 2008 8:22 pm
Posty: 153
Lokalizacja: Środa Śl.
no znalazł się czas i silnik w aucie nawet fajny traktor z tego wyszedł jutro wale na rzekę to się sprawdzi ,tylko jeszcze chamulce bez wspomagania ,czy ktoś się orientuje czy w dieslach to serwo ma być inne jakieś większe może

_________________
602335210 Janusz


Na górę
Post: pt sie 07, 2009 11:06 am 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: sob lis 08, 2008 6:58 pm
Posty: 174
Lokalizacja: Jura, CH
Cichy, opowiadaj jak się auto z nowym serduchem sprawuje? Jak przeniesienie napędu? Co zrobiłeś z hamulcami - dałeś jakieś większe serwo?

_________________
Vitara Long 2.0 D I/C TURBO
Kumho KL-71 225x75R16
Escape 12000 (czasowo oddzielona od samochodu)


Na górę
Post: pt sie 07, 2009 5:53 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr maja 21, 2008 8:22 pm
Posty: 153
Lokalizacja: Środa Śl.
wrażenia z jazdy pozytywne ,chodził super ,właśnie pękł wałek rozrządu na trzy części

_________________
602335210 Janusz


Na górę
Post: sob sie 08, 2009 7:45 am 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: sob lis 08, 2008 6:58 pm
Posty: 174
Lokalizacja: Jura, CH
Cichy pisze:
wrażenia z jazdy pozytywne ,chodził super ,właśnie pękł wałek rozrządu na trzy części

:( współczuję
A widać może co było przyczyną ? A jak jest z zaworami w tym silniku - są kolizyjne z tłokami? (Przepraszam że tak wypytuję w przy awarii , ale mało jest informacji na temat tego silnika, a w odległych planach rozważamy zakup drugiej Vitki właśnie z takim silnikiem)

_________________
Vitara Long 2.0 D I/C TURBO
Kumho KL-71 225x75R16
Escape 12000 (czasowo oddzielona od samochodu)


Na górę
Post: sob sie 08, 2009 10:45 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr maja 21, 2008 8:22 pm
Posty: 153
Lokalizacja: Środa Śl.
Cytuj:
współczuję
A widać może co było przyczyną ? A jak jest z zaworami w tym silniku - są kolizyjne z tłokami? (Przepraszam że tak wypytuję w przy awarii , ale mało jest informacji na temat tego silnika, a w odległych planach rozważamy zakup drugiej Vitki właśnie z takim silnikiem


spoko już drugi czeka silnik na włożenie ,od poloneza diesla ,

silnik jest kolizyjny ,czy awaryjny to nie wiem ,popsułem go sam ,jak wymieniałem pompę wtryskową zapomniałem dociągnąć jednej śruby od napinacza ,pasek przeskoczył no i się narozrabiało ,

_________________
602335210 Janusz


Na górę
Post: śr wrz 02, 2009 8:55 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr wrz 02, 2009 8:43 pm
Posty: 502
Lokalizacja: Chrzanów KCH
Witam posiadam Vitare 1.6 8v z 1991r ale chciałbym zmienić silnik na diesla, czy silnik diesel vitary jest taki sam jak polonez 1.9 diesel, lub citroena c15?, trzeba cos przerabiać? bo szukałem silnik do vitary 1.9 diesel ale nigdzie nie moge znaleść i pomyślałem że może silnik poloneza albo citroena pasuje, aha bym zapomniał o najważniejszym czy da sie podpiąć reduktor z vitary do skrzyni polonez albo citroena? Co wy na to? Pomóżcie.

_________________
Czarna Vita Chrzanów :) Obecnie mega zmotana i jeździ jak czołg :D
http://www.youtube.com/user/wojgoffer


Na górę
Post: śr wrz 02, 2009 9:40 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr maja 21, 2008 8:22 pm
Posty: 153
Lokalizacja: Środa Śl.
silnik od vitary cięzko znależć ,od poldka jest taki sam ale bez turbiny,jak chcesz podpiąć do skrzyni vitary to tylko z dzwonem,kołem zamachowym i sprzęgłem od vitary diesla ,a to ciężko znależć ,można też wsadzić od poldka ze skrzynią poloneza i reduktor od samuraja ,tylko się dwa razy zastanów ,silniki vitaropeugeotopolonezopochodne mają cały osprzęt po odwrotnej stronie co vitara 1,6 benzyna ,masa roboty i jeszcze jedno na palecie silnik diesla waży170 kg,a i jeszcze zaj..bista dziura w masce bo napewno się nie zamknie.
silnik diesla (a zjeżdziłem dwa na nowej chłodnicy dieslowskiej ) słabo się chłodzi ,czyli w terenie gdzie auto raczej powoli się porusza dwa wentylatory chodzą non stop ,

plusy -chodzi w wodzie (ale 1,6 też chodził)
-zpowolnił mi auto (ale to też można zrobić przy 1,6)
zrobiłem ,używałem ,sprzedałem, osobiście odradzam ,ale jak ktoś lubi i chce ,bo zapał jest ważny

_________________
602335210 Janusz


Na górę
Post: czw wrz 03, 2009 1:34 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr wrz 02, 2009 8:43 pm
Posty: 502
Lokalizacja: Chrzanów KCH
Cichy pisze:
silnik od vitary cięzko znależć ,od poldka jest taki sam ale bez turbiny,jak chcesz podpiąć do skrzyni vitary to tylko z dzwonem,kołem zamachowym i sprzęgłem od vitary diesla ,a to ciężko znależć ,można też wsadzić od poldka ze skrzynią poloneza i reduktor od samuraja ,tylko się dwa razy zastanów ,silniki vitaropeugeotopolonezopochodne mają cały osprzęt po odwrotnej stronie co vitara 1,6 benzyna ,masa roboty i jeszcze jedno na palecie silnik diesla waży170 kg,a i jeszcze zaj..bista dziura w masce bo napewno się nie zamknie.
silnik diesla (a zjeżdziłem dwa na nowej chłodnicy dieslowskiej ) słabo się chłodzi ,czyli w terenie gdzie auto raczej powoli się porusza dwa wentylatory chodzą non stop ,

plusy -chodzi w wodzie (ale 1,6 też chodził)
-zpowolnił mi auto (ale to też można zrobić przy 1,6)
zrobiłem ,używałem ,sprzedałem, osobiście odradzam ,ale jak ktoś lubi i chce ,bo zapał jest ważny




Dzięki za info. Zastanowię sie jeszcze nad tym, bo mi tam znowu nie chodzi o osiagi tylko żebym tanio jezdził do szkoły bo diesel mało pali i jest tańsze paliwo, a dla osoby nie pracującej to ma znaczenie, a gazu nie chcę zakładać bo nigdy nie byłem do gazu pozytywnie nastawiony, i nigdy nie chciałem i niechcę miec z tym doczynienie, jakos tak mam :?

_________________
Czarna Vita Chrzanów :) Obecnie mega zmotana i jeździ jak czołg :D
http://www.youtube.com/user/wojgoffer


Na górę
Post: czw wrz 03, 2009 7:33 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr wrz 20, 2006 2:23 pm
Posty: 1074
Lokalizacja: Oława/Dolnośląskie
Cytuj:
żebym tanio jezdził do szkoły bo diesel mało pali i jest tańsze paliwo


Nie zrozum mnie zle, ale trza było pomysleć o innym aucie :roll:

A zagazowana vitka naprawde fajnie jezdzi i jest o wiele tansza w ekspl niz diesel.


Na górę
Post: czw wrz 03, 2009 7:56 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr maja 21, 2008 8:22 pm
Posty: 153
Lokalizacja: Środa Śl.
:evil: to ja się sprężam ,że pod wodą chodzi i roboty dużo ,a on do szkoły będzie jeżdził .Rzeką ? Hadek dobrze prawi.
Gofer ,za montaż diesla to se taką fajną kupisz instalacje ,że nawet nie będziesz wiedział ,że na gazie jeżdzisz,
też miałem uczulenie psychiczne na gaz ,pojeżdziłem trochę autem na gaz przeszło po pierwszym tankowaniu .Uwierz mi lekarstwo zaj....e :mrgreen:

_________________
602335210 Janusz


Na górę
Post: ndz sty 03, 2010 12:28 am 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: pn gru 14, 2009 9:36 pm
Posty: 249
witam Cichy czy mug byś opisać ile jest motania z silnikiem z poldka


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl