suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest pt mar 29, 2024 8:21 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Obroty
Post: czw mar 04, 2021 11:41 am 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: ndz lut 28, 2021 10:08 am
Posty: 7
Silnik: 1.6 8v
Model: Jlx
Rok prod.: 1994
Witam. Proszę o pomoc,bo mechanicy ręce rozkładają,nie ma wejścia obd, więc nie można postawić trafniej diagnozy. Mianowicie pacjent to Vitara 94r 1.6 8v (monowtrysk) Plus LPG.. Nadmieniam że świece i przewody wn wymienione.A więc tak: samochód kiedy jest zimny działa poprawnie,odpala od strzała,ssanie działa,obroty równe. Problem zaczyna się kiedy silnik nagrzeje się:
1;pierwszy problem następuje z odpaleniem samochodu, trzeba długo kręcić żeby zaskoczył
2;,w trakcie dawania gazu,pow 3000tys obr następuje przerwanie tak jak by brak paliwa bądź zalanie wtrysku.

Obroty biegu jałowego są równe. Wyżej wymienione usterki podczas jazdy na LPG nie występują.proszr o pomoc w nakierowanie gdzie szukać przyczyny. Czy odrazu wymienić wtrysk, może coś z czujnikami tmp itp. z góry dziękuję za pomoc


Na górę
 Tytuł: Re: Obroty
Post: czw mar 04, 2021 3:19 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn cze 13, 2011 7:21 pm
Posty: 373
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Silnik: 1.6 8v
Model: Blaszak 3D
Rok prod.: 1994
Sprawdź pompę paliwa

_________________

Jest: Pimpuś - Vitara 3d 94' 1.6 8v, lift 4'', Bodylift 2'', Silverstone MT-117 33''
Była: Showtime - Vitara Long '94 1.6 16v LPG, Lift 2'', Bodylift 3'', BF Goodrich MT 31'', i winda na przedzie - umarła rdzawą śmiercią


Na górę
 Tytuł: Re: Obroty
Post: pt mar 05, 2021 10:09 am 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: czw sty 22, 2009 4:05 pm
Posty: 1145
Lokalizacja: wawa
lowczy28 pisze:
Witam. Proszę o pomoc,bo mechanicy ręce rozkładają,nie ma wejścia obd, więc nie można postawić trafniej diagnozy. Mianowicie pacjent to Vitara 94r 1.6 8v (monowtrysk) Plus LPG.. Nadmieniam że świece i przewody wn wymienione.A więc tak: samochód kiedy jest zimny działa poprawnie,odpala od strzała,ssanie działa,obroty równe. Problem zaczyna się kiedy silnik nagrzeje się:
1;pierwszy problem następuje z odpaleniem samochodu, trzeba długo kręcić żeby zaskoczył
2;,w trakcie dawania gazu,pow 3000tys obr następuje przerwanie tak jak by brak paliwa bądź zalanie wtrysku.

Obroty biegu jałowego są równe. Wyżej wymienione usterki podczas jazdy na LPG nie występują.proszr o pomoc w nakierowanie gdzie szukać przyczyny. Czy odrazu wymienić wtrysk, może coś z czujnikami tmp itp. z góry dziękuję za pomoc


Ssanie działa a piszesz o wtrysku. Czyli wysysa paliwo z wtryskiwacza? :mrgreen:
Zmień warsztat, jeżeli "brak obd" powoduje u fachowca rozłożenie rąk. Przy okazji: vitara (wtryskowa) posiada gniazdo diagnostyczne.


Na górę
 Tytuł: Re: Obroty
Post: pt mar 05, 2021 10:02 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: ndz lut 28, 2021 10:08 am
Posty: 7
Silnik: 1.6 8v
Model: Jlx
Rok prod.: 1994
Wiesz kolego błotołaz,ja w innej dziedzinie specjalizuje się niż mechanika pojazdowa.na ten moment żaden mechanik mi nie rozwiązał problemu, metoda prób i błędu pozostaję wszystko po kolei wymieniać.jeszcze po niedzieli jestem umówiony z elektrykiem. Niech posprawdza instalację,czujniki masę i cokolwiek tam jeszcze. Pozdrawiam


Na górę
 Tytuł: Re: Obroty
Post: ndz mar 07, 2021 12:48 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: czw sty 22, 2009 4:05 pm
Posty: 1145
Lokalizacja: wawa
Niech zacznie od czujnika temperatury (tego do komputera a nie do zegarów)


Na górę
 Tytuł: Re: Obroty
Post: ndz mar 07, 2021 1:26 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: ndz lut 28, 2021 10:08 am
Posty: 7
Silnik: 1.6 8v
Model: Jlx
Rok prod.: 1994
Wg wiedzy z forum też mam podejrzenie czujnika temperatury. Czyli ten zielony koło termostatu?

Dawny wątek znaleziony na forum dokładnie taką samą przypadłość jak umnie znalazłem,niestety bez odpowiedzi.Nianowicie tam kolega pisząc zaznaczał że pierwszym objawem było falująca skazówka prędkościomierza. Ja kupując witare był licznik zepsuty prędkości. Mechanik założył nową linkę. I objaw był taki że ta wskazówka cały czas falowała prędkości. Długo nie działała. Później druga linka i znów to samo falująca i zerwanie, aż sobie dałem spokój z kolejną wymianą.

Dziś w niedzielę próbowałem sam odczytać kody błędów.ale prawdopodobnie brak żarówki od check engine,bo przy rozruchu też się nie świeci.


Na górę
 Tytuł: Re: Obroty
Post: wt mar 09, 2021 3:19 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: ndz lut 28, 2021 10:08 am
Posty: 7
Silnik: 1.6 8v
Model: Jlx
Rok prod.: 1994
Witam. Tak jak się spodziewałem... rozebrałem licznik, oczywiście brak żarówki. Wymigalem błąd 24. Zacznę od wymiany czujnika prędkości. Czy ewentualnie są zamienniki tego czujnika?


Na górę
 Tytuł: Re: Obroty
Post: czw mar 11, 2021 10:07 am 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: ndz lut 28, 2021 10:08 am
Posty: 7
Silnik: 1.6 8v
Model: Jlx
Rok prod.: 1994
Witam ponownie. Bardzo wolno wiadomości posty zamieszczane są.
Po zamontowaniu brakującej żarówki odczytałem kod 24.
Moje pytanie czy czujnik prędkości może powodować w/,w usterki?i drugie czy są zamienniki tego czujnika,bo nie bardzo można znaleźć i kupić.
Za dniach przyjdzie czujnik temp płynu, i zostanie wymieniony


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl