suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest pt mar 29, 2024 10:00 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4
Autor Wiadomość
Post: pn lis 06, 2017 10:21 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz kwie 04, 2010 5:23 pm
Posty: 13
Lokalizacja: Lublin
Kryzys zażegnany!
Padł rozrusznik. A właściwie został zmielony bo stacyjka nie odbiła.
Wymontowanie rozrusznika pod blokiem w deszczu i błocie jest karkołomnym zadaniem, szczególnie w silniku v6- ale wykonalnym, niestety nie obędzie się bez kładzenia pod samochodem.
Do rozrusznika dochodzą 2 kable "większy" mocowany nakrętką i "mniejszy" na wtyk - najsampierw odłączamy akumulator*, bo łatwo o iskry, potem odkręcamy przewody, kładziemy się pod auto i kręcimy (2 śruby), samo wyjęcie wymaga trochę zwinności ale jest intuicyjne.
Potem profilaktycznie miernikiem sprawdziłem, czy aby nie nie ma zwarcia na cewce bendiksu- podłączamy miernik między masę a kabelek cieńszy, po przekręceniu w skrajną pozycję pojawia się 12V po odbiciu stacyjki 0V - czyli prawidłowo. Jeśli po odbiciu macie wciąż 12V to znaczy, że uszkodzony jest obwód cewki i zmielimy kolejny rozrusznik.

*nie wiem czy dobrze jest odłączać akumulator, bo resetujemy chyba wtedy kompa?

Tym sposobem (odpięcie kabli i sprawdzenie napięć na obu kablach (uważając na zwarcie)) jesteśmy również w stanie sprawdzić czy wina nie leży przypadkiem po stronie stacyjki.


Jeśli gdzieś się mylę to proszę o poprawienie mnie i edytuję post;)

Pozdrawiam


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl