suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest pt mar 29, 2024 4:40 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna
Autor Wiadomość
Post: sob lip 25, 2015 12:50 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz wrz 16, 2012 9:47 am
Posty: 824
Lokalizacja: Kartuzy
Silnik: 2,5 v6
Model: Cabrio
Rok prod.: 1994
jak masz źle zapłon ustawiony a w ogóle przestawiony górny wałek względem wału przy wymianie rozrządu to będzie się tak jak by blokował przy próbie odpalenia, a rozrząd i zapłon

_________________
lift 4", osłony, zderzaki i inne <- SPRZEDAM --> http://hunterdesign.pl
http://www.facebook.com/hunterdesignoffroad


Na górę
Post: sob lip 25, 2015 1:09 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 04, 2015 3:24 pm
Posty: 54
Witam,
Jest tak rozrzad zalozylem, wszystko na znakach
sprawdzilem kluczem okolo 12 obrotow czy sie nic nie blokuje, i nic nigdzie nie przeskakuje, wszystko idelanie stoi na znakach.
Przy probie odpalania on mi prawie zalapywal, pare razy bylo tak ze on juz krecil przez pare sekund i pozdniej gasnal, ciagle wydaje mi sie ze to przez zapowietrzenie ukladu, moze cos z ssaniem bo tez nalalem paliwa do filtra ale i tak nic.
a odnosnie tego : jak zdejme filtr paliwa i odpale pompke paliwa powinno sie ono wylatywac z kabli idacych do filtra paliwa?
jeszcsze tez zastanawiam sie nad swiecami
ale z nimi nic nie kombinowalem przed rozebraniem samochod odpalal na pol gwizdka, wiec ze swiecami mi sie wydaje ze nie koniecznie, ale i tak mozna wymienic nie wiadomo kiedy poprzedni wlasciciel to robil!
teraz wlasnie przy meczeniu i nadziei ze to przez uklad paliwowy meczylem go i wymeczylem rozrusznik
i z nim jest tak ze jak proboje odpalac on mi tak jak by zalapuje na pol obrotu, a pozdniej tylko slychac jak pracuje a nic nie kreci.
szczotki wedlug mnie jeszcze ok i zastonawiam sie nad elektromagnezem ( tym popychaczem ) ale nie wiem czy w nim da rade cos sie popsuc oprocz sprezynki i dziubka na koncu ) oni wygladaly mi tez na wmiare ok.
albo to cale bendiks nie wiem, a powoli moje finanse zaczynaja sie wyczerpywac :"/
w poniedzialem podlece gdzies do naprawy rozrusznikow
ale to bedzie tylko moje pol biedy co robic dalej

_________________
Pali jak smok
Geo Traker 1,6 v16
lift 4" od radzika :)


Na górę
Post: sob lip 25, 2015 1:18 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz wrz 16, 2012 9:47 am
Posty: 824
Lokalizacja: Kartuzy
Silnik: 2,5 v6
Model: Cabrio
Rok prod.: 1994
co do filtra paliwa to po włączeniu pompy powinno z niego lecieć paliwo pod ciśnieniem (oczywiście mowa o filtrze tym przy zbiorniku)
ogólnie nie spotkałem się jeszcze żeby w benzynie zapowietrzyć układ :P


ogólnie obstawiam na zapłon po tyn co piszesz, i jak bym nie wlewał benzyny do filtra tylko użył np samo-start lub plax i jak na tym silnik będzie pracował to masz problem z paliwem a raczej z pompą paliwa

_________________
lift 4", osłony, zderzaki i inne <- SPRZEDAM --> http://hunterdesign.pl
http://www.facebook.com/hunterdesignoffroad


Na górę
Post: sob lip 25, 2015 1:27 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 04, 2015 3:24 pm
Posty: 54
aha to z tam tego leci napewno
no nie wiem w takim razie
to moze zle ze nalalem paliwo do filtra paliwa co jest pod maska ?

w takim razie musze sprobowac z jakims plakiem
jak nie to znaczy ze z paliwem dobrze i trzeba szuka przeczyne z zaplonek
dobrze wszystko zrozumialem?
moja pierwsza przerobka :) wiec dopiero sie ucze

_________________
Pali jak smok
Geo Traker 1,6 v16
lift 4" od radzika :)


Na górę
Post: sob lip 25, 2015 9:08 pm 
Offline
Moderator

Rejestracja: wt lut 13, 2007 9:17 pm
Posty: 5117
Lokalizacja: Wojkowice Kościelne
Silnik: H27A
Model: GV XL7
Rok prod.: 2003
Pod maska nie ma żadnego filtra paliwa. Chyba że wlałeś benzynę do filtra oparów...

_________________
XL7 2,7 V6 form Juesej.


Na górę
Post: pn lip 27, 2015 12:37 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 04, 2015 3:24 pm
Posty: 54
Dla tego mowie ze jestem nowym i zaczynalem od zera nic nie wiedzac o samochodach i nigdy przy tym nic nie robilem, wiec dopiero sie ucze.
dzis rozkrecilem rozrusznik, byl to wyrobiony Bendex, jest juz wymieniony cena 45 zl
jak sprawdze swiece i zaplon dam znac.

_________________
Pali jak smok
Geo Traker 1,6 v16
lift 4" od radzika :)


Na górę
Post: pn lip 27, 2015 2:22 pm 
Offline
4" - błotny dziadek

Rejestracja: pn wrz 15, 2008 2:49 pm
Posty: 1732
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: 3.4 v6
Model: 4r custom
Rok prod.: 1991
Tylko sie nie podpal ta benzyna hehe

_________________
V6 - lift 5" radzikone było
Jest T4R 5vzfe
http://www.facebook.pl/lukasziewa


Na górę
Post: ndz sie 23, 2015 9:05 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: czw lip 16, 2015 11:26 pm
Posty: 36
Wyjalem rozrusznik,bo padl elektromagnes-rozrusznik kreci, ale nie wypycha bendiksa do przodu.To po testach na krotko, poniewa koedy byl na aucie, nie bylo slychac nic procz dzialania przekaznika. Czy tak powinno byc? Podejrzewam, ze na aucie nie krecil, bo bylo duzo syfu w srodku i przypadkiem jak wyjalem szzotki sie odwiesily. Chcialbym teraz ten rozrusznik porzadnie wyczyscic, rozkrecilem wszyaykie mozliwe srubki, zdjalem tylny dekielek rozrusznika, widze szczotki, ale nie wiem jk mam soe dostac do bendiksa...


Na górę
Post: ndz sie 23, 2015 9:50 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: czw lip 16, 2015 11:26 pm
Posty: 36
Jak wyjac bendiks? :) rozkrecilem wsio, widze szczotki, ale niebwiem czy te komutstory powinny dac sie wysunac czy jak, zeby wyjac bendiks


Na górę
Post: ndz sie 23, 2015 10:10 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: czw lip 16, 2015 11:26 pm
Posty: 36
Chlopaki,jak wyjac bendiks? Wyjalem rozrusznik, bo padl elektromagnes, tzn. Na aucie noe dzialalo nic procz przekaznika, ale na krotko bendiks kreci, ale elektromagnes go nie wypycha. W poniedzialek zamowie elektromagnes, a przy okazji chcialbym wsio przeczyscic porzadnie. Odkrecilem 4srubki,zdjalem tylna obudowe, widze szczotki posrod wszedobylskiego syfu, ale nie wiem jak mam to cale ustrojstwo wyjac, zeby dobrac sie do czyszczenia bendiksa.


Na górę
Post: ndz sie 23, 2015 8:53 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: czw lip 16, 2015 11:26 pm
Posty: 36
troszkę przyspamowałem, sorki:) Udało mi się wyjąć ustrojstwo, jednak kiedy zacząłem szukać nowych szczotek, zauwazyłem nowy problem, mianowicie w kompletach szczotek (nota bene i tak są już niedostępne) występują 4 sztuki, u mnie są 3, jak to wygląda u Was? Viertara 1.6 8v 91rok rozrusznik Mitsubishi


Na górę
Post: ndz sie 23, 2015 10:42 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: czw sty 22, 2009 4:05 pm
Posty: 1145
Lokalizacja: wawa
Terenowiec pisze:
troszkę przyspamowałem, sorki:) Udało mi się wyjąć ustrojstwo, jednak kiedy zacząłem szukać nowych szczotek, zauwazyłem nowy problem, mianowicie w kompletach szczotek (nota bene i tak są już niedostępne) występują 4 sztuki, u mnie są 3, jak to wygląda u Was? Viertara 1.6 8v 91rok rozrusznik Mitsubishi

Czwartą odłóż na półkę na zapas - jedną i tak zepsujesz albo zgubisz :mrgreen:
Szczotki kupuje się bez łaski w dowolnym rozmiarze (np. na popularnym portalu aukcyjnym). Problem i tak jest żeby solidnie je podłączyć - oryginalnie są zgrzewane.


Na górę
Post: pn sie 24, 2015 5:16 am 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 04, 2015 3:24 pm
Posty: 54
Nie rozumiem za bardzo o co chodzi ze nie mozesz sie dostac do bendeksa, bo nic skomplikowanego tam nie widzialem jedyne to bylo zeby zdjac jego byla taka otoczka z pretu ktora ciezko bylo podwazyc zeby bendyks wyszedl, rozkrecaj wszystko po kolei, jak go wykrecisz sprawdz.czy jak sie kreci to lekko czy daje opor jak daje opor to powinien byc dobry, jak jest luzny to do wymiany koszt byl 45 zl.

_________________
Pali jak smok
Geo Traker 1,6 v16
lift 4" od radzika :)


Na górę
Post: pn sie 24, 2015 5:22 am 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 04, 2015 3:24 pm
Posty: 54
Co do szczotek mam 4, ale nie wiem jak bo podobna nasze vitarki sie roznia bo byly zbierany 3 roznych koncach swiat, ja mam kanadyjczyka z 98 wiec nie wiem jak ty powinienes to miec.
Pozdrawiam

_________________
Pali jak smok
Geo Traker 1,6 v16
lift 4" od radzika :)


Na górę
Post: pn sie 24, 2015 8:57 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: czw lip 16, 2015 11:26 pm
Posty: 36
Dzieki chlopaki,udalo misiedwiedziec, ze u mnie powinny byc trzy, myslalem, ze te szczotki sa lutowane(moze ktos juz jewymienial), sa zdarte juz troche i pod dziwnym katem, ale skoro kreci, to chyba je kupie i niech leza na polce. Co do bendiksu, to skoro sie krecil to nie bede go wymienial chyba,bo chodzi sprawnie. Czyszczenie i smarowanie powinno na troche go zabezpieczyc. Jak nie bedzie robil to tridno, duzo roboty z tym bie bedze, bo wymienie sruby w rozruszniku nanowe, ze starych dwie trzeba bylo nacinac fleksem... to jest najbardziej wkurzajace wstarych autach. Masz prosta i szybka robote, no bo dostep dobry, dwie srubki tylko no i zaczynaja sieschody bo zapieczone lub zardzewiale...


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl