suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 9:16 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: czw sie 27, 2009 9:12 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: czw sie 27, 2009 9:02 pm
Posty: 6
Witam, chciałbym się dowiedzieć czy silnik 1.6 8v z vitary [roczniki 91-93] można bez problemu zastąpić silnikiem 2.0 HDI, pytam bo niektóre vitary miały ten silnik. czy potrzebne są jakieś przeróbki? Pytanie tylko z ciekawości.
Mam nadzieję że niedługo dołączę do grona szczęśliwców posiadających ten świetny samochód. Taka sobie Vitara niby zwykłe autko, ale ma w sobie coś niezwykłego że interesuje mnie zakup tylko i wyłącznie Vitary.
Pozdrawiam wszystkich zauroczonych tym samochodem.


Na górę
Post: czw sie 27, 2009 9:24 pm 
To już było przerabiane... Szukajcie a znajdziecie :mrgreen: pozdr..


Na górę
   
Post: czw sie 27, 2009 9:34 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: sob gru 13, 2008 3:15 pm
Posty: 1154
Lokalizacja: Gdańsk
Można,tylko po co??

_________________
Vitara 1.6 8V Pussy Wagon sztywny axle 31" fedima już jej nie ma :(
Qashqai do zmiany na coś męskiego


Na górę
Post: czw sie 27, 2009 10:21 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr cze 27, 2007 4:52 pm
Posty: 1433
Lokalizacja: Białystok
Kto bogatemu zabroni? :mrgreen:

_________________
2.0 V6


Na górę
Post: pt sie 28, 2009 7:00 am 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr wrz 20, 2006 2:23 pm
Posty: 1074
Lokalizacja: Oława/Dolnośląskie
ynek1990 pisze:
Witam, chciałbym się dowiedzieć czy silnik 1.6 8v z vitary [roczniki 91-93] można bez problemu zastąpić silnikiem 2.0 HDI, pytam bo niektóre vitary miały ten silnik. czy potrzebne są jakieś przeróbki? Pytanie tylko z ciekawości.
Mam nadzieję że niedługo dołączę do grona szczęśliwców posiadających ten świetny samochód. Taka sobie Vitara niby zwykłe autko, ale ma w sobie coś niezwykłego że interesuje mnie zakup tylko i wyłącznie Vitary.
Pozdrawiam wszystkich zauroczonych tym samochodem.



Czy bez problemu to nie wiem.
Da sie napewno.
Podejrzewam ze Bedziesz potrzebował cały kpl silnik wraz z osprzetem i kablownią.
Do tego dzwon, jesli nie cała skrzynia.
Trzeba bedzie zapewne pochlastac maske, odrobine rame.
Popracowac na sprezynami i wzmocnieniem kielichów.
Bedziemy trzymac kciuki podczas tego swapu :D


Na górę
Post: pt sie 28, 2009 10:46 am 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: sob lis 08, 2008 6:58 pm
Posty: 174
Lokalizacja: Jura, CH
[teoretyczna odpowiedź na teoretyczne pytanie]
2.0 HDI są standardowo wstawiane do GV I obok silników 2.5V6, 2.0, 2.0TDIC. GV I, ze względu właśnie na szerokość silnika ma szeroką ramę, tzn. podobną do tej z Vitar 2.0. Teoretycznie zatem możemy założyć, że silnik 2.0 HDI wymaga szerokiej ramy.

Jak ogólnie wiadomo, Vitary 1.6 i 1.9TD mają wąską ramę, zatem wrzucanie silnika 2.0HDI będzie wymagało wielu nieciekawych modyfikacji o których pisał @Hadek

Dużo prościej na pewno jest wrzucić silnik 1.9D/1.9TD do Vitary 1.6 - przerabiał to na tym forum @Cichy - takie rozwiązanie ma kilka zalet, min. mniejsze spalanie, możliwość założenia kół ponad 30' bez konieczności kombinowania z reduktorem, bezproblemowa praca silnika pod wodą (oczywiście z chrapą nad wodą), spora dostępność silników i części (były montowane m in. w Polonezach Truckach). Ale są też wady - sam silnik jest cięższy i zapominamy o dynamice samochodu a poza tym po co przerabiać, skoro można kupić Vitarę z fabrycznie zamontowanym takim silnikiem.

Drążąc temat głębiej, Vitary 1.6/1.9TD znacząco różnią się od Vitar 2.0 budową - oprócz ramy a co za tym idzie wahaczy przednich, 2.0 mają mocniejsze hamulce (większe zaciski z przodu), co wymaga felg 16', a niektóre Longi 2.0 mają w standardzie przedni stalowy most ;-). Ogólniej rzecz ujmując, Vitarom 2.0 jest bliżej do GV I niż do Vitar 1.6/1.9TD

_________________
Vitara Long 2.0 D I/C TURBO
Kumho KL-71 225x75R16
Escape 12000 (czasowo oddzielona od samochodu)


Na górę
Post: pt sie 28, 2009 5:29 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: czw sie 27, 2009 9:02 pm
Posty: 6
Dzięki za wyczerpujące i fachowe odpowiedzi. A pytanie było czysto teoretyczne, z zupełnej ciekawości. Pozdrawiam i mam nadzieje że w niedalekiej przyszłości bedę mógł się pochwalić na forum swoją własną Vitarą.
Pozdrawiam wszystkich Vitarowców...


Na górę
Post: pt sie 28, 2009 7:03 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn paź 29, 2007 4:43 pm
Posty: 350
Lokalizacja: Połaniec
ynek1990 pisze:
Dzięki za wyczerpujące i fachowe odpowiedzi. A pytanie było czysto teoretyczne, z zupełnej ciekawości. Pozdrawiam i mam nadzieje że w niedalekiej przyszłości bedę mógł się pochwalić na forum swoją własną Vitarą.
Pozdrawiam wszystkich Vitarowców...

:shock:
to nie lepiej myśleć o zakupie 1.6 16v :?: sporo większa dynamika niż z silnikiem 8v
albo vitary w dieslu :roll:

_________________
Suzuki Vitara X90


Na górę
Post: pt sie 28, 2009 10:11 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: czw sie 27, 2009 9:02 pm
Posty: 6
Zobaczymy, z pewnością 16V byłby dynamiczniejszy. Ale jak trafi mi się z silnikiem 8V to też nie będę wybrzydzał. Bo ścigać się nie mam zamiaru, ale lepiej jest mieć te kilkanaście KM więcej pod maską.


Na górę
Post: pt sie 28, 2009 10:31 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn paź 29, 2007 4:43 pm
Posty: 350
Lokalizacja: Połaniec
ynek1990 pisze:
Zobaczymy, z pewnością 16V byłby dynamiczniejszy. Ale jak trafi mi się z silnikiem 8V to też nie będę wybrzydzał. Bo ścigać się nie mam zamiaru, ale lepiej jest mieć te kilkanaście KM więcej pod maską.

ja też się nie ścigam ale kopyto toto ma :)
bynajmniej na oponach od BeeMWu :mrgreen:

_________________
Suzuki Vitara X90


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl