suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 7:11 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: ndz wrz 13, 2009 10:16 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: pn wrz 10, 2007 11:27 am
Posty: 181
Witam w niedzielny wieczór :lol:

Od kilku tygodni dręczy mnie dziwna praca mojego silnika ... najgorzej jest jak odpadam na zimnym silniku rano .. albo jeden dzień bez jazdy .... odpala normalnie .. natomiast po wciśnięciu pedału :mrgreen: gazu noga .. silnik zaczyna dziwnie tarabanić ... aż do 2500 tyś obrotów .. ta sytuacja dzieje się na benzynie jak i na gazie .. chociaż na benzynie mniej ... tak samo jeżeli stoję i jadę .. podczas jazdy autem szarpie .. po przekroczeniu 2500 .. jedzie normalnie.
Ostatnio zauważyłem ,że jak jej wstawię na trasie po około 15 km od odpalenia (na benzynie ) i przełącze na gaz objaw chwilowo ustaje ... Wskazówka temperatury nie dochodzi nawet do polowy i czasami reaguje na pedał gazu .. jak wciskam to troszkę sie rusza ...

Sprawdzone :

- Świece wymieniłem na 3 elektrodowe bo takie miałem pod ręka ..w dobrym stanie ( obecnie nie mam funduszy na nowe)
- kable do świec pożyczyłem bo moje były w średnim stanie
- silnik krokowy przeczyściłem
- ??? Jakieś pomysły ??

Dodaje odgłos silnika ... może fachowcy z forum poznają przyczynę po odgłosie :)

Obrazek

_________________
Vitarka 1.6 SideKick - 90r


Na górę
Post: pn wrz 14, 2009 3:55 pm 
Offline
4" - błotny dziadek

Rejestracja: pn wrz 15, 2008 2:49 pm
Posty: 1732
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: 3.4 v6
Model: 4r custom
Rok prod.: 1991
mialem tak gdy zalewalem aparat zaplonowy i kopulke, wszystko wysuszylem i szczelnilem silikonem i problem sie nie powtarza

_________________
V6 - lift 5" radzikone było
Jest T4R 5vzfe
http://www.facebook.pl/lukasziewa


Na górę
Post: wt wrz 15, 2009 11:51 am 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: pn wrz 10, 2007 11:27 am
Posty: 181
hmm aparat zapłonowy ... pod kopułka wygląda jak wygląda ... nic tam sie nie dzieje przynajmniej na moje oko ... natomiast w miejscu gdzie jest przykręcony do silnika fakt jest zasyfiony cały i mokro tam i widać resztki pomarańczowej uszczelki silikonowej czy czegoś podobnego ... problem w tym ,że nie można tego odkręcić ... jest mocowane na 3 śruby i jedną już ukręciłem .... ;] reszta raczej też do ukręcenia ... problem w tym ze jak sie ukręcą to nie mam pola manewru żeby rozwiercić stare śruby czy też naspawać łepek migiem .. raczej trzeba cały silnik wyjąć ... :shock: :shock: a ja ani wiedzy ani przyrządów ... i co dalej ?? :( :( :(

_________________
Vitarka 1.6 SideKick - 90r


Na górę
Post: wt wrz 15, 2009 6:05 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: pn wrz 10, 2007 11:27 am
Posty: 181
:lol: :lol: to widocznie zle sie zabrałem do tego :mrgreen: tak wiec jak z tym aparatem zapłonowym jak go mam wyczyścić/osuszyć ?? bo nie za bardzo rozumiem :shock:

_________________
Vitarka 1.6 SideKick - 90r


Na górę
Post: wt wrz 15, 2009 6:29 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: pn wrz 10, 2007 11:27 am
Posty: 181
kopułkę i palec czyściłem na początku ... może i masz racje co do wymiany .... :] bo świece jak i kable nie są pierwszej świeżości tyle ,że w lepszym stanie niż moje poprzednie....
w takim razie zacznę od świec i kabli wiec też proszę o poradę ... jakie świece i kable ..

_________________
Vitarka 1.6 SideKick - 90r


Na górę
Post: ndz wrz 20, 2009 10:02 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob wrz 22, 2007 4:33 pm
Posty: 2214
Lokalizacja: Gdańsk
Ja tam mam janmora (takie niebieskie), vitka zagazowana i działa :mrgreen:

_________________
Klasyczna legenda - Range Rover Classic 2 drzwi 3.5 V8 gaźniki 8)
Jeszcze bardziej legendarna legenda - LR Discovery 300Tdi, w Camel Trophy :mrgreen: - Już nie ma
Legenda na kołach - LR Discovery Series II Td5 XS - Już nie ma
Już nie ma Vitary...


Na górę
Post: śr paź 07, 2009 8:29 pm 
Offline
Site Admin

Rejestracja: wt wrz 19, 2006 1:42 pm
Posty: 3113
Lokalizacja: warszawa
a jakies kody błedów w kompie sa czy nie :!:

_________________
Vitara 2,0 16v, LJ 80


Na górę
Post: pt paź 09, 2009 12:11 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: pn wrz 10, 2007 11:27 am
Posty: 181
slaw pisze:
a jakies kody błedów w kompie sa czy nie :!:


w tym problem ,że nie potrafię zlokalizować swojej wtyczki diagnostycznej :/ jest tam pełno prowizorek i wtyczek po wcześniejszym właścicielu ale żadna nie przypomina kształtem ani wtykami tej wtyczki z instrukcji :?

może znajdzie się ktoś chętny żeby zrobić zdjęcie złącza diagnostycznego tego w kabinie ? może tak będzie mi łatwiej to zlokalizować .. :oops:

_________________
Vitarka 1.6 SideKick - 90r


Na górę
Post: sob paź 10, 2009 6:13 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
Dzifi i coś się zmieniło? coś wykryłeś?
U mnie silnik jak traktor zaczął dziś chodzić, brzmi podobnie do Twojego - właśnie po dodaniu gazu, tak jak by gubił zapłony czy coś ... , dodatkowo nierówno na wolnych obrotach chodzi. Problem się nasila, gdy silnik się nagrzewa. Jak jest zimny to chodzi ok. Kopułka niedawno (~5tys. km) zmieniana. Kable dziś przejrzałem, świece wyregulowane (0.75mm).
Błędów nie ma - "12".
himself pisze:
mialem tak gdy zalewalem aparat zaplonowy i kopulke, wszystko wysuszylem i szczelnilem silikonem i problem sie nie powtarza
a zimny silnik Ci wtedy chodził dobrze?

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: sob paź 10, 2009 11:29 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: pn wrz 10, 2007 11:27 am
Posty: 181
@ piotrk wszystko wyjaśniło się wczoraj w nocy ... gdy podczas powrotu do domu auto stanęło całkowicie a do domu Vitarka dojechała na holu... sprawdz cewke .. :mrgreen:

Ale zacznę od momentu wymiany świec w tamtym tygodniu kupiłem NGK BPR5ES odpalam auto .. zrobiłem kilkanaście kilometrów auto całkiem inne objaw ustał .. :) następnego dnia odpalam auto objaw pojawił sie znowu :? ale było już lepiej niż na starych świecach .. ale dalej chodził jak traktor .. wczoraj odpaliłem auto i silnik jakby chodził na 2 cylindarach :shock: odjechałem nim kawałek i silnik wrocił do normy .. jak byłem w trasie czułem jak co chwile świece gubią iskrę :roll: wracając w trakcie jazdy silnik przestał pracować próbowałem kręcić rozrusznikiem nic nie łapał z 2 też nie dał rady .. więc się zatrzymałem na poboczu zrobiłem telefon zaufania do mojego wszech wiedzącego wujka złota rączka :mrgreen: przekazałem co tam sie stało i od razu powiedział mi żebym sprawdził cewke i czy daje iskrę to sie okazało ,że cewka umarła zero iskry ;] ... dzisiaj wymieniłem na inną akurat w garażu był podobny model do mojej starej i... OBJAW USTAŁ ;] silnik chodzi wreszcie jak należy :mrgreen:

Jedyne co mnie martwi silnik od jakiegoś czasu wydaje taki dziwny dzwięk jak dodaje gazu w trasie pod obciążeniem dzwięk podobny do nieszczelności układu wydechowego takie cykanie powietrza .. tyle ,że nie potrafię tego zlokalizować wymieniałem ostatnio uszczelkę pod kolektorem i miedzy kolektorem i rurą wiec to nie to ... Ktoś ma jakieś typy co to może być ?

i jeszcze do tego dzisiaj zauważyłem ze olej mi kapie spod silnika :/ jutro muszę zlokalizować czeka mnie chyba poważna wizyta u mechanika :cry:

_________________
Vitarka 1.6 SideKick - 90r


Na górę
Post: ndz paź 11, 2009 2:13 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
u mnie sprawa też rozwiązana - kable zapłonowe :evil: wymieniłem na stare i silnik ożył :D. Objawy były dokładnie takie same.

PS: w G16B jest cewka w ogóle? czy jakiś moduł zapłonowy?

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl