suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest pt mar 29, 2024 2:41 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
Post: pn gru 07, 2009 11:32 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr gru 02, 2009 4:43 pm
Posty: 516
Lokalizacja: Chrzanów/SK
W nawiazaniu do tematu viewtopic.php?f=3&t=2591
mysle ze warto jeszcze raz poruszyc temat olejów do vitary

Obiecalem materialy na ten temat. Mysle ze najbardziej profesjonalnym, ale napisanym przystepnym jezykiem, opracowaniem moze byc ten artykul

http://www.p12.neostrada.pl/oleje.pdf

poczytajcie i wypowiedzcie sie :)


pozdrawiam

_________________
Zielony Autobus - GEKON EDITION powered by WUJEK
Czarna Mamba - WUJEK Edyszyn
youtube.com/user/Murzynek81


Na górę
Post: pn gru 07, 2009 11:34 am 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
polecam też to:
http://www.youtube.com/watch?v=PHZVmyjm9v0
http://www.youtube.com/watch?v=IGB4r7foIlM

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: pn gru 07, 2009 12:55 pm 
Panowie nic nowego nie wnieśliście do tego tematu :wink: . A prawd w tym temacie jest tyle ile ludzi.Moja prawda jest taka nie mieszamy nie schodzimy ze złych klas do dobrych(zamiast mineralnego nie wlewamy syntetyka ). Odwrotnie jeszcze będzie :wink: A co do samochodów Japanskich :) one nigdy nie widziały mineralnych olejów dopiero w europie przepraszam w PL zobaczyły :mrgreen: A firmy jak masz w portfelu na motul po płać 8) a jak nie to kup mobil rozlewany w lotosie.... Pozdrawiam Ps A!!!!!! I broń Boże bez obrazy dla najwyższego nie lej białego z tesco!


Na górę
   
Post: pn gru 07, 2009 2:09 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr gru 02, 2009 4:43 pm
Posty: 516
Lokalizacja: Chrzanów/SK
jeszcze ta 3-cia czesc jest mysle dosc wazna

http://www.youtube.com/watch?v=PHJx2hqkp2s


wieniovitara - dlaczego wg Ciebie nie mozna wymienic oleju z mineralnego na syntetyk?

wieniovitara pisze:
one nigdy nie widziały mineralnych olejów dopiero w europie przepraszam w PL zobaczyły

no wlasnie pisalem w temacie (link w 1 poscie) ze wszystkie oleje poza prawdziwymi full syntetykami to oleje mineralne

Murzyn pisze:
http://suzuki.a-ng.eu/?t=10&a=34


Oleje nie dziela sie na mineralne, polsyntetyczne, syntetyczne - chyba ze na naklejkach producentów
Podzial olejów jest w zaleznosci od bazy i dodatków
Wyrózniamy oleje w pełni mineralne, polsyntetyczne (mineralne), HC(mineralne), i full syntetyki (tylko 3 marki produkuja prawdziwe full synt)
Nieprawda jest równiez ze oleje w zaleznosci od bazy posiadaja rózne wlasciwosci czyszczace. (sam olej nie posiada zadnych wlasciwosci czyszczacych)
Za ta wlasciwosc oleju odpowiadaja tylko i wylacznie dodatki - ich jakosc i zawartosc. Zdarzaja sie oleje gorszych klas z wieksza zawartoscia srodków czysczacych.

Tymsamym twierdzenie ze full wyczysci czy rozszczlni nam silnik jest bledne.




pozdrawiam

_________________
Zielony Autobus - GEKON EDITION powered by WUJEK
Czarna Mamba - WUJEK Edyszyn
youtube.com/user/Murzynek81


Na górę
Post: pn gru 07, 2009 3:58 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt paź 17, 2008 5:31 pm
Posty: 710
Lokalizacja: Kraków
No właśnie, @Wienio dlaczego nie powinna się iść na "lepszy" gatunkowo olej? Ryzyko wypłukania nagaru z motoru.. czy co?
Będzie ciekł?

Sam sie zastanawiałem nad wlaniem czegoś syntetycznego (@Masmo tak chyba zrobił i było dobrze, ale coś pomieszałem).
Na razie mam mobil 10w40 semisynthetic.

Wybijcie mi ten pomysł z głowy :mrgreen:

_________________
Zabawka na 31'


Na górę
Post: pn gru 07, 2009 4:49 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn paź 08, 2007 8:26 pm
Posty: 1544
Lokalizacja: Kraków/Piła
wieniovitara pisze:
Panowie nic nowego nie wnieśliście do tego tematu :wink: . A prawda w tym temacie jest tyle ile ludzi.Moja prawda jest taka nie mieszamy nie schodzimy ze złych klas do dobrych(zamiast mineralnego nie wlewamy syntetyka ). Odwrotnie jeszcze będzie :wink:



przecież napisał, że on tak uważa i tak robi, jak dla mnie to można spokojnie zmienić z minerala na syntetyk.
w XXI wieku oleje mineralne i syntetyczne mają takie same własności czyszczące dlatego nic nie ma prawa wypłukać czy ciec po zmianie
jeszcze nie tak dawno była kolosalna różnica między syntetykiem a mineralnym

_________________
t3 westfalia california syncro, 2x differentialsperre
t3 syncro doppelkabine, 2x differentialsperre

Obrazek


Na górę
Post: pn gru 07, 2009 4:57 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lis 15, 2007 5:40 pm
Posty: 925
Lokalizacja: coraz bliżej domu ;)
wieniovitara pisze:
Panowie nic nowego nie wnieśliście do tego tematu :wink: . A prawd w tym temacie jest tyle ile ludzi.Moja prawda jest taka nie mieszamy nie schodzimy ze złych klas do dobrych(zamiast mineralnego nie wlewamy syntetyka ). Odwrotnie jeszcze będzie :wink: A co do samochodów Japanskich :) one nigdy nie widziały mineralnych olejów dopiero w europie przepraszam w PL zobaczyły :mrgreen: A firmy jak masz w portfelu na motul po płać 8) a jak nie to kup mobil rozlewany w lotosie.... Pozdrawiam Ps A!!!!!! I broń Boże bez obrazy dla najwyższego nie lej białego z tesco!


myślisz że 20lat temu konstruktorzy przewidzieli już postęp jaki nastąpił w olejach ?
tzn do starego kontsrukcyjnie silnika g16 nie można wlać współczesnego oleju mineralnego ?

ja tam śmigam na mobilu, ale prosto z za zach granicy ... i kurcze albo to autosugestia, albo jest różnica
olej jest czystszy i mniej go ubywa :roll:

jeszcze taka ciekawostka - astra śmigała na mobilu 5w50, brała ok 1L na 15kkm
potem może ciut więcej jakieś 1L na 10kkm
przy 200kkm zmieniłem na 10w40 ... i brała tyle samo, a mówią że ma brać mniej :lol:


a tak w temacie, jeszcze - lepszy mobil semi 10w40 czy np lotos full 5w40 (cena podobna) :?:

_________________
... i jest 4x4 - Vitara 3d prawie seria i w lato chłodniutko :)


Na górę
Post: pn gru 07, 2009 5:06 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr gru 02, 2009 4:43 pm
Posty: 516
Lokalizacja: Chrzanów/SK
konrad, lotos nie produkuje full
Fulle robi tylko mobil1, liqui moly, motul (chyba jeszcze jakis pojedynczy valvoline czy petro - ale to nie do sprawdzenia na ten moment)
wszystkie inne oleje na których jest naklejka full synt to oleje typu HydroCrack (czyli taka sama baza jak w semi czy mineral - olej mineralny, tylko inne dodatki) czyli z olejami w pełni syntetycznymi nie maja nic wspolnego

_________________
Zielony Autobus - GEKON EDITION powered by WUJEK
Czarna Mamba - WUJEK Edyszyn
youtube.com/user/Murzynek81


Na górę
Post: pn gru 07, 2009 6:03 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pt wrz 12, 2008 5:41 pm
Posty: 58
witam wszystkich
do tej pory lałem olej lotos 10W40 do vitary 2.0 v6 byłem przekonany że każdy półsyntetyk to jest to samo i tak było do czasu kiedy zalałem olej SHELL 10W40 . mogę teraz powiedzieć że silnik pracuje ciszej i rozrząd się wyciszył

suzuki vitara 1998r
2.0 v6 lpg stag 300


Na górę
Post: pn gru 07, 2009 11:31 pm 
Co napisałem to moja prawda a ja sam leje castrola 15W40 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:. ale jazda i coś sie wreszcie dzieje :D Panowie auto mam stare w peso nie opływam a olej jest dobry."Castrol władca pierścieni" pozdr


Na górę
   
Post: wt gru 08, 2009 7:22 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lis 15, 2007 5:40 pm
Posty: 925
Lokalizacja: coraz bliżej domu ;)
Murzyn pisze:
konrad, lotos nie produkuje full
Fulle robi tylko mobil1, liqui moly, motul (chyba jeszcze jakis pojedynczy valvoline czy petro - ale to nie do sprawdzenia na ten moment)
wszystkie inne oleje na których jest naklejka full synt to oleje typu HydroCrack (czyli taka sama baza jak w semi czy mineral - olej mineralny, tylko inne dodatki) czyli z olejami w pełni syntetycznymi nie maja nic wspolnego


hmm wszędzie piszą że to syntetyk :roll:
Cytuj:
LOTOS SYNTETIC
Wysokiej jakości wielosezonowy olej silnikowy, oparty o starannie dobrane bazy syntetyczne.
Zawiera zestaw dodatków uszlachetniających o działaniu przeciwutleniającym,
przeciwkorozyjnym, poprawiającym własności myjąco-dyspergujące, własności smarne i
lepkościowo-temperaturowe.

http://www.lotos.pl/pobierz_plik/37110/

_________________
... i jest 4x4 - Vitara 3d prawie seria i w lato chłodniutko :)


Na górę
Post: śr gru 09, 2009 11:11 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr gru 02, 2009 4:43 pm
Posty: 516
Lokalizacja: Chrzanów/SK
"starannie dobrane bazy syntetyczne" w tym przypadku oznaczaja uporzadkowanie (czesci) molekuł w oleju bazowym na etapie produkcji (w wysokiej temp, przy wys cisnieniu w obecnosci wodoru)- czyli wlasnie shydrokrakowanie.

Syntetyki - czy baza syntetyczna rózni sie tym, ze molekuły oleju najpierw sa rozbijane, a pozniej laczone (SYNTEZA - stad wlasnie nazwa syntetyki) w calkowicie uporzadkowane łancuchy

Obrazowo to taka róznica, jakbys kupil rozbite auto i je wyklepał a kupil bezwypadka ;)

W praktyce oleje syntetyczne dluzej i w pelnym zakresie temperatur zachowuja swoje pierwotne wlasciwosci czyli np. potrafia utrzymywac zanieczyszczenia z silnika w swojej zawiesinie
(dlaczego to jest wazne jest ladnie pokazane na tych filmikach z sondy)

_________________
Zielony Autobus - GEKON EDITION powered by WUJEK
Czarna Mamba - WUJEK Edyszyn
youtube.com/user/Murzynek81


Na górę
Post: śr gru 09, 2009 11:24 am 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
Murzyn czyli twierdzisz, że bazy syntetyczne w olejach Lotosu nie są syntetyczne i producent kłamie? ;) mogę wiedzieć, skąd tak twardy osąd?

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: śr gru 09, 2009 11:37 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr gru 02, 2009 4:43 pm
Posty: 516
Lokalizacja: Chrzanów/SK
kłamie nie kłamie - powszechnie te i te oleje sa nazywane syntetycznymi, ale wlasnie diametralnie sie różnia.
Zauwaz ze zaden producent sie nie chwali ze jego produkt to HC i nazywa go poprostu full syntetykiem.

Podobnie z olejami polsyntetycznymi - zaden producent nie mowi jasno jak powstaje jego olej, jakie ma dodatki, czy jednym z nich jest olej syntetyczny czy HC i w jakich proporcjach. Nazwa sugeruje ze jest tam 50% oleju syntetycznego a tak nie jest.


Czemu tak Nas wprowadzaja w blad producenci olejów - nie wiem. Pewnie kwestia marketingu, sprzedaży, lub zwyczajowego podziału olejów.
Informacja o lotosie (jak i innych olejach niby syntetycznych) jest potwierdzona u znajomego z rafinerii trzebinia.

Dlaczego jest tak malo olejów w pelni syntetycznych - zapewne duzo wyzsze koszty produkcji i bardziej skompikowana technologia

_________________
Zielony Autobus - GEKON EDITION powered by WUJEK
Czarna Mamba - WUJEK Edyszyn
youtube.com/user/Murzynek81


Na górę
Post: śr gru 09, 2009 12:07 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn kwie 06, 2009 11:09 am
Posty: 100
Lokalizacja: Olkusz
Od zawsze leje mobil1 nigdy lotos. Suzi na mobilu 10w40 przejechała 5000 tys km i nic nie wzieła oleju na gazie. 1,6 16v

_________________
Ewelka ;)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl