suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 1:06 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
Post: czw gru 10, 2009 6:58 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: śr gru 09, 2009 8:46 pm
Posty: 22
Lokalizacja: Mysłowice
Witam niedawno zakupiony long z silnikiem Mazdy, przebieg "tylko" 180 tkm kod głowicy RFG, silnik padł odpala tylko na SAMOSTARCIE turbina ok. świece nowe, już nie wiem do kogo się udać. Najlepsze jest to iz nikt w okolicy Katowic takiego pojazdu nie naprawia, tylko bezyna a i necik pusty. Może kto ma jakieś schematy, czy dane techniczne.


Na górę
Post: czw gru 10, 2009 7:00 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: sob paź 07, 2006 7:43 am
Posty: 343
Lokalizacja: Wrzosowo
Jezeli pali na samostarcie, to szukaj przyczyny na zasilaniu. najpierw czy paliwo dochodzi do pompy wtryskowej i dalej czy pompa puszcza. A co do palenia na samostarcie to uwazaj bo mozna latwo silnik rozwalic

_________________
suzuki santana viara 96r. 1.6 8V/gaz + blos
Lift merc-felicja/bodylift +5cm, Yokohama A/T-S 235/75r15


Na górę
Post: czw gru 10, 2009 7:05 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: śr gru 09, 2009 8:46 pm
Posty: 22
Lokalizacja: Mysłowice
wszystko juz porozbierane, paliwo dochodzi do wtrysków, po odpaleniu na samostarcie zaczyna chodzić jak lala ale kopci jak smok gesty biały dym, problemem jest znalezienie części, a nie chce najgorszego czyli autka wyszykowane na sprzedaż.


Na górę
Post: czw gru 10, 2009 9:44 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: sob paź 07, 2006 7:43 am
Posty: 343
Lokalizacja: Wrzosowo
a rozrzad sprawdzales?

_________________
suzuki santana viara 96r. 1.6 8V/gaz + blos
Lift merc-felicja/bodylift +5cm, Yokohama A/T-S 235/75r15


Na górę
Post: czw gru 10, 2009 9:50 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: sob lis 08, 2008 6:58 pm
Posty: 174
Lokalizacja: Jura, CH
ZIBI M-CE pisze:
wszystko juz porozbierane, paliwo dochodzi do wtrysków
Tak tylko dla porządku trzeba sobie zadać kilka pytań przed rozbieraniem wszystkiego:
Kiedy ostatnio był wymieniany: olej, filtr powietrza, filtr paliwa, płyn chłodzący?
Czy po kilku minutach pracy silnika odkręcić na korku wlewu oleju nie ma jasnego nalotu (koloidu)?
Czy szybko ubywa/przybywa płynu chłodzącego/oleju ?
Czy są przedmuchy z wlewu oleju?
Jakiego koloru jest płyn chłodzący? Bardzo brudny?
Czy do świec żarowych dochodzi odpowiedni prąd?
Kiedy były wymieniane rozpylacze wtrysków?
Czy na rozgrzanym silniku zapala normalnie?
Jak wygląda/kiedy był wymieniany pasek rozrządu?
Jakie jest ciśnienie sprężania?

ZIBI M-CE pisze:
po odpaleniu na samostarcie zaczyna chodzić jak lala ale kopci jak smok gesty biały dym,
Jeśli dla Ciebie "jak lala" oznacza gęsty biały dym ...
Nie miałem jeszcze nigdy w samochodzie takiego objawu, ale normalnie to chyba oznacza nieszczelność uszczelki albo głowicy :-(

ZIBI M-CE pisze:
problemem jest znalezienie części,
Te silniki to proste konstrukcje jeszcze z lat '80 i dobry spec od Diesli nie powinien mieć z nim problemu.
Najpierw były w Mazdach 323 i 626 a potem wrzucali je do Vitar i Grand Vitar (I generacja).
Jak przeglądałem ogłoszenia, to części do V i GV z tym silnikiem trochę było, tylko trzeba poszperać i podzwonić.

ZIBI M-CE pisze:
a nie chce najgorszego czyli autka wyszykowane na sprzedaż.
że co ???

_________________
Vitara Long 2.0 D I/C TURBO
Kumho KL-71 225x75R16
Escape 12000 (czasowo oddzielona od samochodu)


Na górę
Post: czw gru 10, 2009 10:45 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr gru 02, 2009 4:43 pm
Posty: 516
Lokalizacja: Chrzanów/SK
X-bowmand dobrze pisze.
Ja bym to uzupełniła jeszce o kat statyczny i kompresje na cylindrach.
Biały dym może być również od walnietych uszczelniaczy na turbo - olej w wydechu.

W niektórych dieslach występują również problemy z cofaniem się paliwa lub odpowietrzaniem baku

_________________
Zielony Autobus - GEKON EDITION powered by WUJEK
Czarna Mamba - WUJEK Edyszyn
youtube.com/user/Murzynek81


Na górę
Post: pt gru 11, 2009 8:13 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: śr gru 09, 2009 8:46 pm
Posty: 22
Lokalizacja: Mysłowice
Auto kupiłem w zeszły czwartek nie będę ukrywał cena ciut okazyjna, ale boje się tego iż właśnie był wyszykowany do sprzedaży, pisząc o braku części miałem na myśli np. nowe końcówki wtrysków, jedyne co znalazłem to świece żarowe. A autko jest całkiem przyzwoite, niezniszczone, jedynie malutka dziurka w nadkolu, napędy ok, jedyna zadra to ten silnik - a kupiłem go tylko właśnie ze względu na opinie - diesel Mazdy podobno ma być niezniszczalny. Szkoda byłoby siedzieć nad maszyna całą zimę a taki jest plan, a nie mieć silnika na start. Całkowicie zaskoczył mnie brak jakichkolwiek informacji na temat tego auta w internecie, całkowite zero nic.


Na górę
Post: pt gru 11, 2009 11:30 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr gru 02, 2009 4:43 pm
Posty: 516
Lokalizacja: Chrzanów/SK
jak auto swieze i wyszly jakies wady ukryte zawsze mozesz oddac fure, lub domagac sie usuniecia wadu / zwrotu kosztów naprawy. Polecam wizyte u jakiegokolwiek prawnika (z tego co pamietam takie prawo masz do 14dni przy zakupie jakiegokolwiek towaru)

_________________
Zielony Autobus - GEKON EDITION powered by WUJEK
Czarna Mamba - WUJEK Edyszyn
youtube.com/user/Murzynek81


Na górę
Post: pt gru 11, 2009 1:07 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: sob lis 08, 2008 6:58 pm
Posty: 174
Lokalizacja: Jura, CH
ZIBI M-CE pisze:
Auto kupiłem w zeszły czwartek nie będę ukrywał cena ciut okazyjna, ale boje się tego iż właśnie był wyszykowany do sprzedaży
Akurat to jest normalne. Dziwiłbym się gdyby było inaczej.

ZIBI M-CE pisze:
pisząc o braku części miałem na myśli np. nowe końcówki wtrysków, jedyne co znalazłem to świece żarowe.
Tak na szybko - interCars ma w swojej ofercie rozpylacze Boscha, 120 zł/szt.

ZIBI M-CE pisze:
A autko jest całkiem przyzwoite, niezniszczone, jedynie malutka dziurka w nadkolu, napędy ok, jedyna zadra to ten silnik
To wyjmij zadrę i ciesz się "przyzwoitym" i "niezniszczonym" autem beza napędu :!:
Nie obraź się, ale z twoim podejściem (i brakiem wiedzy) to raczej powinieneś sobie kupić nowy samochód prosto z salonu albo znaleźć (wynająć) kogoś, kto by Ci doradził przy kupowaniu używki.

ZIBI M-CE pisze:
a kupiłem go tylko właśnie ze względu na opinie - diesel Mazdy podobno ma być niezniszczalny.
A słyszałeś o nietłukących się szklankach z Arcopalu? Wziąłem takie kiedyś na ognisko i jakież było moje zdziwienie kiedy kolega udowodnił że te szklanki się jednak tłuką ... po kontakcie z obuchem siekiery.
Nie ma rzeczy niezniszczalnych dla człowieka który "umiejętnie" się do tego zabierze :mrgreen:

ZIBI M-CE pisze:
Szkoda byłoby siedzieć nad maszyna całą zimę a taki jest plan, a nie mieć silnika na start. Całkowicie zaskoczył mnie brak jakichkolwiek informacji na temat tego auta w internecie, całkowite zero nic.
A po co Ci Internet?
Co chcesz wiedzieć? Przecież i tak już kupiłeś samochód. Teraz pozostaje Ci tylko odholować go do warsztatu i naszykować kasę. Jeśli masz kucniętą głowicę (chyba najpoważniejsze uszkodzenie) to naprawa z całą otoczką (części, planowanie, składanie) nie powinna potrwać więcej niż 2 tygodnie. Od razu zmień sobie rozrząd, płyny i filtry i jak trzeba to jakieś uszczelniacze. Jak nie jesteś pewny przebiegu, to zmień też od razu wtryski a jak jakaś świeca żarowa nie działa, to od razu i komplet świec. A po złożeniu wszystkiego w całość skontroluj działanie wisko - to może być przyczyna powstałych problemów.

Gdybyś poszukał trochę staranniej, to pewnie uniknąłbyś problemów. Przepisy "jak kupować terenówkę/Vitarę" są do znalezienia w sieci poniżej minuty. Warto też przeczytać coś o innych samochodach (dużo przydatnych informacji w dostępnej formie jest na stronie rajdy4x4.pl - co prawda większość jest o Nissanie Patrolu, ale Vitka 2.0 DICT to taki mniejsza siostra Parcha ;-).

Szkoda słów, ale trzeba cierpliwie edukować, żeby wszystkim się lepiej żyło ;-)

A tak w ogóle to kilka rad:
-uzupełnij profil
-wypowiadaj się składnie i zrozumiale
-nie KRZYCZ
-przed zadaniem pytania:
--użyj głowy i przemyśl dokładnie o co chcesz zapytać
--użyj wyszukiwarki (forumowej i globalnej) żeby zobaczyć czy czasem ktoś już na takie pytanie nie odpowiedział
--jeśli nic nie znajdziesz, zapytaj na forum podając wszelkie dostępne informacje które mogą pomóc w odpowiedzi
--sformułuj temat wątku tak, żeby forumowicz wiedział czego się może w nim spodziewać

_________________
Vitara Long 2.0 D I/C TURBO
Kumho KL-71 225x75R16
Escape 12000 (czasowo oddzielona od samochodu)


Na górę
Post: pt gru 11, 2009 2:18 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr gru 02, 2009 4:43 pm
Posty: 516
Lokalizacja: Chrzanów/SK
Napisz chociaz skad jestes, bo moze ktos da Ci namiary na solidnego mechaniora, który Cie nie zedrze z kasy

_________________
Zielony Autobus - GEKON EDITION powered by WUJEK
Czarna Mamba - WUJEK Edyszyn
youtube.com/user/Murzynek81


Na górę
Post: pt gru 11, 2009 3:10 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn paź 08, 2007 8:26 pm
Posty: 1544
Lokalizacja: Kraków/Piła
Murzyn pisze:
Napisz chociaz skad jestes, bo moze ktos da Ci namiary na solidnego mechaniora, który Cie nie zedrze z kasy




tak, tak bo ci solidni są najtańsi, a partacze najdrożsi :mrgreen:

_________________
t3 westfalia california syncro, 2x differentialsperre
t3 syncro doppelkabine, 2x differentialsperre

Obrazek


Na górę
Post: pt gru 11, 2009 3:33 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lis 15, 2007 5:40 pm
Posty: 925
Lokalizacja: coraz bliżej domu ;)
x-bowman pisze:
A tak w ogóle to kilka rad:
-uzupełnij profil
-wypowiadaj się składnie i zrozumiale
-nie KRZYCZ
-przed zadaniem pytania:
--użyj głowy i przemyśl dokładnie o co chcesz zapytać
--użyj wyszukiwarki (forumowej i globalnej) żeby zobaczyć czy czasem ktoś już na takie pytanie nie odpowiedział
--jeśli nic nie znajdziesz, zapytaj na forum podając wszelkie dostępne informacje które mogą pomóc w odpowiedzi
--sformułuj temat wątku tak, żeby forumowicz wiedział czego się może w nim spodziewać


no to pojechałeś :lol:
w sumie to do profilu się zgadza :mrgreen:

a w temacie, poszukaj kolego dobrego mechaniora od starych poczciwych klekotów ...
z tego co piszesz, to chyba nie za bardzo się znasz ... więc sam wiele nie zdziałasz :(
niby stary diesel cudów nie wymaga i z tego co piszesz, to podstawy sprawdziłeś ...

tu też raczej wiele sie nie dowiesz, może ktoś poleci jedynie jakiś zakład gdzie zajmą się Twoim turboklekotem ;)
niestety większość z nas jeździ benzynami ...

w każdym razie powodzenia

_________________
... i jest 4x4 - Vitara 3d prawie seria i w lato chłodniutko :)


Na górę
Post: pt gru 11, 2009 7:29 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: śr gru 09, 2009 8:46 pm
Posty: 22
Lokalizacja: Mysłowice
Zgoda trochę namieszałem bo bardziej chodziło mi o informacje, że się nie znam fakt mam tylko Samuraja benzynę jedyne diesle z jakimi mam kontakt na co dzień to tdi a ten mnie ciut zaskoczył. Kolejny dzień jazdy po sklepach i nic owszem wtryskiwacze są ale na zamówienie i pan nie wie na kiedy, mechaników jest od groma ale jak już mam porozbierane całe auto to będzie kłopot. W Jaworznie jest spec ale ustawi mi silnik na słuch!! już to przerabiałem przy innej okazji. Jak kupowałem włoski motor to tez był problem dałem rady i Cagivie i Ducati więc i to powoli rozgryzę - tylko ten kompletny brak jakiejkolwiek literatury, na razie mam czym jeździć a zima ma być dłuuuga.


Na górę
Post: pt gru 11, 2009 8:23 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lip 24, 2009 11:49 am
Posty: 821
spokojnie taki diesel nie klęka tak łatwo...nie straszmy kolegi megaremontem

_________________
j20a wreszcie kupione


Na górę
Post: sob gru 12, 2009 12:16 am 
Offline
Site Admin

Rejestracja: wt wrz 19, 2006 1:42 pm
Posty: 3113
Lokalizacja: warszawa
dokładnie ja bym sprawdził napiecie na swiecach dopiero jak swiece sa ok paliwo do wtrysków dochodzi sprawdzałbym rozrzad
wtryskiwacze czy leja czy nie palic musi to bym odpuscił
a najlepiej dobrego mechanika :wink:

_________________
Vitara 2,0 16v, LJ 80


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl