suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 10:54 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: ndz sty 24, 2010 5:21 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob gru 19, 2009 1:06 pm
Posty: 454
Lokalizacja: Kielce
Witam

Poniżej przedstawiam filmik z rozruchu mojej vitary. Byla wcześniej zagrzana dokładnie także silnik jest ciepły , mam automat v6 powiedzcie czy tak powinien sie zachowywać ( obroty ) czy jest coś nie tak :roll:

http://wyslijto.pl/files/download/dxqqxgfnlx tu macie link do filmiku który nagrałem ( 0,6 MB ) . Małe wyjaśnienie co do filmu - Nie dodaje gazu przy rozruchu żeby nie było a w 20 sekundzie włączyłem wsteczny dlatego obroty spadły nagle

Druga sprawa wczoraj zatankowałem 11L benzyny kreska była lekko za rezerwę dziś po przejechaniu 40km jest poniżej rezerwy (prawie) to spalanie mi sie nie podoba w ogóle coś za dużo mimo wszystko .. jeździłem na 2x4 i po czarnym odśnieżonym także nie wiem boje sie że coś jest nie tak . Zresztą samochód jest po przekładce może coś wskazówki nie pokazują wszystkiego tak jak powinny ( dokładnie ) ... Do tego nie wiem ile jeszcze mam paliwa w zbiorniku mimo że mam kreskę poniżej E może trzeba by sprawdzić , może jeszcze bez problemu przejadę 100km a tak co chwile jeźdze na cpn bo kreska poniżej rezerwy..

I jeszcze jedno pytanie . Czy po przekładce możliwe jest że zbieżność samochodu została "rozwalona" ? Ponieważ rzuca nim na boki w koleinach strasznie a i w serwisie mi powiedzieli że zbieżności samochód nie ma i trzeba ustawiać a że nie mogli odkręcić drążków kierowniczych to mnie odesłali z kwitkiem .

_________________
Suzuki Vitara Long 2.0 V6 95r. + LPG STAG300


Na górę
Post: ndz sty 24, 2010 10:50 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 25, 2008 4:00 pm
Posty: 1877
Lokalizacja: Nowogard
Rezerwa w Vitarze jest dość specyficzna także się nie przejmuj :wink:
Co do zbieżności to możliwe, bo przy przekładce są zmieniane drążki i przekładnia kierownicza.
Z silnikiem to nie mam pojęcia, u mnie przy odpalaniu jak silnik zimny jest takie piszczenie/szuranie i później przy ok. 2tyś.obr.
coś jakby rolka jakaś się przycierała, rozrząd raczej nie bo przebieg 109tyś.km-dokumentacja serwisowa
Jak się rozgrzeje to prawie nie słychać, ale jednak coś nie tak :roll:

Simca, KozioŁ i inni posiadacze V6, na co stawiacie? :lol:


Na górę
Post: ndz sty 24, 2010 11:20 pm 
Offline
Site Admin

Rejestracja: wt wrz 19, 2006 1:42 pm
Posty: 3113
Lokalizacja: warszawa
na ciepłym silniku chyba nie powinny obroty rosnac ale jutro sprawdze
ale ciepły silnik przy dzisiejszej pogodzie to tez moze byc mylace spalanie tez :wink:

dołaczyłem do grona vitary long mam automata :D

_________________
Vitara 2,0 16v, LJ 80


Na górę
Post: pn sty 25, 2010 9:44 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob gru 19, 2009 1:06 pm
Posty: 454
Lokalizacja: Kielce
nie powiem że czasami silnik dziwnie mi pracuje na "P" obroty stoją 1100 i same sobie podskakuja tak na 1300 i wracaja na 1100 nie wiem czy to wina właśnie tych mrozów czy co ... slaw skoro masz automata już :P to jak to z tym paliwem tam i tą rezerwą ?

Co do piszczenia i szurania to mam podobnie na początku coś tam słychać z tego silnika ale jak sie rozgrzeje jest wszystko ok

_________________
Suzuki Vitara Long 2.0 V6 95r. + LPG STAG300


Na górę
Post: pn sty 25, 2010 12:17 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 23, 2009 10:43 am
Posty: 1886
Lokalizacja: warszawa/nowa ruda
slaw pisze:
[...]
dołaczyłem do grona vitary long mam automata :D


to sie przywitaj w odpowiednim dziale ;)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
we who are not as others
suzuki vitara 1,6 cabrio '92 - juz cieszy kogos innego :(


Na górę
Post: pn sty 25, 2010 10:43 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 25, 2008 4:00 pm
Posty: 1877
Lokalizacja: Nowogard
slaw pisze:

dołaczyłem do grona vitary long mam automata :D


Ja miałem wcześniej to bezproblemowo, mogę powiedzieć, ze przy tamtej(pierwszej) vitce nic nie robiłem, no oprócz liftu oczywiście :twisted: ale to był przebieg 90tyś

teraz się przyzwyczajam do manuala, całkiem innaczej się jeździ i silnik taki bardziej dynamiczny
wygoda mniejsza ale zabawy więcej :mrgreen: ogólnie na plus :wink:


Na górę
Post: wt lut 16, 2010 4:01 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob gru 19, 2009 1:06 pm
Posty: 454
Lokalizacja: Kielce
Problem rozwiązany. Serwo było rozwalone w końcu miałem akcje taką że do domu nie mogłem dojechać po tym jak hamulce mi tak przyłapały samochód aż poruszyć sie nie mógł .. aktualnie obroty na rozgrzanym nie przekracają 1.000 tys a na biegu 0,800 tys wspaniale :)

Można zamknąć.

_________________
Suzuki Vitara Long 2.0 V6 95r. + LPG STAG300


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl