suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 10:27 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4
Autor Wiadomość
Post: śr lut 10, 2010 8:20 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: sob gru 13, 2008 3:15 pm
Posty: 1154
Lokalizacja: Gdańsk
A korek na chłodnicy sprawdzałeś? On ma dwie uszczelki i zaworek,jak większa uszczelka jest uszkodzona to nie zasysa ze zbiorniczka.

_________________
Vitara 1.6 8V Pussy Wagon sztywny axle 31" fedima już jej nie ma :(
Qashqai do zmiany na coś męskiego


Na górę
Post: czw lut 11, 2010 11:31 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr wrz 27, 2006 7:09 pm
Posty: 938
Lokalizacja: W-wa
bonio33 pisze:
Panowie nie o pączki tu chodzi :!: :!: ale smacznego. Co w temacie dalej jak pisałem w sobote dolałem do chłodnicy płynu uszczelniającego i zauważyłem że płyn teraz chodzi w obydwie strony czyli jak rozgrzany to wzrasta poziom w zbiorniczku a jak stygnie to pobiera ze zbiorniczka tak powinno być a wcześniej tylko pobierał czyli gdzieś musiało być pęknięcie i specyfik go uszczelnił a co jeszcze zauważyłem że teraz jak odpale vitke zimną na benzynie to już tak bardzo nie kopci. Narazie jestem zadowolony bo odwleka wymiane uszczelki ale i tak myślę że ta porawa to tylko na jakiś czas bo wymiana i tak mnie czeka :lol: Pozdrawiam łasuchów :mrgreen:

Czyli odwlekasz problem ale go nie rozwiązujesz. Teraz, jeżeli wyciek jest poza silnikiem, to go nie znajdziesz. Jak w silniku (mniej kopci na zimno) to za jakiś czas dupnie ze zwielokrotnioną siła :roll:
bonio33 pisze:
Pozdrawiam łasuchów :mrgreen:

A dziękuję, trzy sztuki zwalczone 8)

_________________
Była Vitka. Był LR II td5. Jest plaskaty z LPG...
Może tak coś poszukać wcale lub letko dłubniętego?


Na górę
Post: wt lut 16, 2010 12:54 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pt lut 05, 2010 10:31 am
Posty: 16
Witam. Po tygodniowej obserwacji stwierdzam, że płyn ubywa ale dużo dużo wolniej :lol: Części do wymiany uszczelki wszystkie już mam nawet uszczelniacze zaworowe jak robić to robić o postępach będę pisał tylko kiedy niewiem. POZDRAWIAM :roll:

_________________
bonio
gg 9765254
bonio03@o2.pl
vitara 1.6 8v automat 92r LPG


Na górę
Post: ndz lut 21, 2010 6:49 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lut 18, 2010 9:25 pm
Posty: 170
Lokalizacja: Warszawa-Ursynow
Witam,

Ja zacząłem mieć podobny problem, ale nie do końca.
Nalałem płynu do zbiorniczka, do wskaźnika full. Było to w piątek wieczorem.
W sobotę rano sprawdziłem, płynu było na full. Pojeździłem parę godzin po lesie silnik był cieplejszy niż zwykle - zwykle jest na 1/3 skali wskaźnika, a w sobotę, po godzinie przebijania się przez śnieg wszedł na 1/2. Jak wyjechałem z lasu, otworzyłem maskę i widziałem, że płyn cały czas był w zbiorniczku na wskaźniku full.
Dziś tj. niedziela, pojechałem jakieś 4km do sklepu i z powrotem, otworzyłem maskę, żeby coś zobaczyć i zauważyłem, że w zbiorniczku jest sucho... Dolałem płynu, poszedłem do domu, jak wróciłem za ~2h, znowu zbiorniczek był pusty. Dolałem do wskaźnika low, bo tyle mi zostało w butelce, przejechałem się w okół osiedla, zaparkowałem i płyn był.
Na miejscu parkingowym zero śladów wycieków, na silniku tez nie specjalnie, pod korkiem wlewu oleju nie było piany, poziom oleju też się nie podnosi, a spaliny są przeźroczyste... a no i temperaturę trzyma na 1/3 skali.

Czyżby uszczelka pod głowicą ?

_________________
Vitara 1,6 8V Cabrio 1991r + LPG; lift 2"; opony 28"; Plastikowy dach; LockRight; Stalowy przedni most; XTR 12000LBS (2012); - Sprzedana.

Teraz jest: Jeep Grand Cherokee WJ


Na górę
Post: czw mar 25, 2010 4:48 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pt lut 05, 2010 10:31 am
Posty: 16
Witam wszystkich !! No i doszedłem dlaczego znikał płyn bez śladu otóż ja też myślałem że to uszczelka pod głowicą ale po zdjęciu głowicy okazało się że niedawno była wymieniana uszczelka i była dobra. Razem z mechanikiem rozłożyliśmy ręce ale on wpadł na pomysł żeby sprawdzić ciśnieniowo głowice i okazało się że jest pęknięcie pod wałkiem rozrządu o długości około 10 cm i niestety złom. Kupiłem głowice za 400 zł na allegro i mechanior już składa oczywiście nowe uszczelniacze i nowy zimering na wałek rozrządu. Kolega, który ma podobny problem j/w napisał podobny do mojego to radzę dać głowice do sprawdzenia ciśnieniowo. Miłej zabawy.
POZDRAWIAM VITAROWCÓW

_________________
bonio
gg 9765254
bonio03@o2.pl
vitara 1.6 8v automat 92r LPG


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl