suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 11:31 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna
Autor Wiadomość
Post: wt kwie 16, 2013 2:04 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob gru 19, 2009 1:06 pm
Posty: 454
Lokalizacja: Kielce
kostuch pisze:
Wy to jesteście jacyś masochiści z tymi cewkami... :wink:
Kupić zewnętrzne podwójne cewki od np. baleno i zapomnieć o problemie na zawsze.
Szkoda że jeszcze komputera nie zamontowali na pokrywie silnika, żeby szybciej się psuło :roll:



Tzn jakie zewnętrzne podwójne ?:)


Panowie dalej co do tematu , wyjąłem cewki dwie fajki są praktycznie prawie przepołowione ( tak urwane ) więc wziąłem te 2 w termokurczkę ale to nie wiele dało efekt w sumie może jest troszke lepiej ale nie dużo .. czy lepiej wszystkie fajki w termokurczke owinąc mimo że wydają się że są ok ?

Jeszcze jedno może mi ktoś dac link do świec takimi które od razu mają ustawioną przerwe 0.8 i będą pasowały do tej Vitarki ? Dzięki z góry

_________________
Suzuki Vitara Long 2.0 V6 95r. + LPG STAG300


Na górę
Post: wt kwie 16, 2013 6:54 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: czw sty 22, 2009 4:05 pm
Posty: 1145
Lokalizacja: wawa
Klocher pisze:
Tzn jakie zewnętrzne podwójne ?:)

Przecież używam czytelnej czcionki :mrgreen:
Co jest niezrozumiałe?
http://allegro.pl/suzuki-baleno-1-6-16v ... 89611.html


Na górę
Post: wt kwie 16, 2013 7:38 pm 
Offline
4" - błotny dziadek

Rejestracja: pn wrz 15, 2008 2:49 pm
Posty: 1732
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: 3.4 v6
Model: 4r custom
Rok prod.: 1991
kostuch, a co z zrobisz z sygnalem ktory idzie do wtyczek do cewek ?
i pamietaj ze glownym problemem nie sa same cewki a wlasnie fajki

_________________
V6 - lift 5" radzikone było
Jest T4R 5vzfe
http://www.facebook.pl/lukasziewa


Na górę
Post: śr kwie 17, 2013 9:24 am 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: czw sty 22, 2009 4:05 pm
Posty: 1145
Lokalizacja: wawa
himself pisze:
kostuch, a co z zrobisz z sygnalem ktory idzie do wtyczek do cewek ?
i pamietaj ze glownym problemem nie sa same cewki a wlasnie fajki

Jak co zrobię? Skieruję na nowe/zewnętrzne cewki.
A jeżeli nawet to fajki padają, to zwykły przewód WN zakończony fajką sporo tańszy jest niż cewka zintegrowana z fajką :roll:
Widocznie budowa fajki "bezcewkowej" jest zupełnie inna, bo w baleno nie ma najmniejszego problemu z tymi detalami.


Na górę
Post: śr kwie 17, 2013 9:29 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
W Vitarze te cewki dodatkowo uszczelniają otwór świecy. Jak je wywalisz to każda trochę głębsza woda bedzie unieruchamiała silnik. Nie da się tego na szybko zrobić żeby było w miarę ogarnięte.

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Post: śr kwie 17, 2013 10:01 am 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: czw sty 22, 2009 4:05 pm
Posty: 1145
Lokalizacja: wawa
danthe pisze:
W Vitarze te cewki dodatkowo uszczelniają otwór świecy. Jak je wywalisz to każda trochę głębsza woda bedzie unieruchamiała silnik. Nie da się tego na szybko zrobić żeby było w miarę ogarnięte.

W baleno też fajki uszczelniają otwór świecy. Co szkodzi zmierzyć średnicę? Może pasuje?


Na górę
Post: śr maja 11, 2016 1:56 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pn wrz 07, 2015 10:33 am
Posty: 28
Lokalizacja: Zakopane
Silnik: 2.0 V6
Model: Long 2.0 4x4
Rok prod.: 1998
Odkopię stary temat. Dzis przy próbie wymiany świec urwałem kołnierz jednej fajki :) bałem sie ciagnąć dalej. Zakładam ze wszystkie 6 fajek jest w podobnym stanie wiec narazie świec nie ruszam poki nie bede miał fajek na wymianę :( ktoś juz moze wie gdzie można dokupić same fajki ? Albo moze jakis patent na nie ?


Na górę
Post: czw maja 12, 2016 8:31 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: śr gru 03, 2014 5:19 pm
Posty: 174
Lokalizacja: POZNAŃ
zanim zaczniesz szarpac. cieniutki srubokret naoliwiony wepchnij miedzy fajke a dziure i dookoła przeciagnij. potem sama wyskakuje :)

_________________
VITARA 2.0 16V. LIFT 4 RDZIKONE LACZKI 245/75/16. CUDNA


Na górę
Post: pn maja 23, 2016 2:05 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pn wrz 07, 2015 10:33 am
Posty: 28
Lokalizacja: Zakopane
Silnik: 2.0 V6
Model: Long 2.0 4x4
Rok prod.: 1998
Dzieki za info - na dniach sprawdze i potwierdzę (bądź nie) ;D


Na górę
Post: czw maja 26, 2016 8:50 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob gru 19, 2009 1:06 pm
Posty: 454
Lokalizacja: Kielce
U mnie okazał się padniety przewód masy z karoserią czy jakoś tak :)

Szukałem szarpania zupełnie nie tam gdzie trzeba , teraz jak to zrobione nie mam w ogóle tego problemu ale ciekawe też czy nie dlatego że mam wszystkie fajki w termokurczkach :P

_________________
Suzuki Vitara Long 2.0 V6 95r. + LPG STAG300


Na górę
Post: sob maja 28, 2016 12:36 pm 
Offline
4" - błotny dziadek

Rejestracja: pn wrz 15, 2008 2:49 pm
Posty: 1732
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: 3.4 v6
Model: 4r custom
Rok prod.: 1991
kup fajki z gv jedno elementowe.
na pierwszy rzut ok to fajki maja podobny obwod co kable WN np od 1.6 z tym, że chyba kable WN są krótsze( w sensie same ich fajki )

_________________
V6 - lift 5" radzikone było
Jest T4R 5vzfe
http://www.facebook.pl/lukasziewa


Na górę
Post: pn wrz 11, 2017 9:32 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pt mar 25, 2011 11:04 am
Posty: 71
Panowie odkopię trochę temat bo i mnie już szlak jasny trafia :) Mam Vitarkę 2.0 V6 z 1998 roku no i co zaczęło się. Odrazu dodam wymieniałem ostatnio wtryski gazu, filtry, regulacja na wszelkie możliwości u naprawdę dobrego gazownika świece nówki ngk dedykowane do V6. A co się zaczęło, a no jedzie, jedzie buta ma ładnego i na benzynie i na gazie, ale w pewnej chwili but maleje ja gazu, a tu czy na lpg, czy na pb, a auto stoi w miejscu, dopiero po chwili jak popuszczę gaz i jak mu zacznę gazować na różne sposoby to jakby dostał powera i zapierdziela jak trzeba. I tak się dzieje notorycznie na każdej trasie, czy to zimno czy to ciepło czy to sucho czy wilgotno, bez różnicy, mniej więcej przy dużej prędkości koło 90-110 km/h, ale zdarza się i na wolniejszych obrotach.

Czytając temat wyciągnąłem cewki z fajkami, rozebrałem na czynniki pierwsze, przeczyściłem styki, sprężynki, gumy, które nie mają ani jednego pęknięcia, są ładnie mięciutkie, wpakowałem w termokurczliwą na wysokie napięcia i cenzura dalej to samo. No to sie wkur..... i pojechałem dzisiaj po używane cewki z gran vitary 2003, identyczne jak z mojej, te z 3 elementów. Założyłem i co, dupaaaa. No to przed chwilą otworzyłem maskę aby zobaczyć czy jakaś nie iskrzy na wierzchu, żadna nie iskrzy po wierzchu, aleeee... Zobaczyłem, że 5 z nowo kupionych cewek daje iskrę w środku komory tam gdzie znajdują się fajki, czy to normalne ? Dodam, że tylko jedna nie iskrzy. Czy możliwe żeby z 6 zakupionych było 5 uwalonych ? Czy uwalona jest ta 1 która właśnie nie iskrzy ? Nie sprawdziłem tych swoich po regeneracji, czy też dają taką iskrę. Podpowiedzcie coś bo nie wiem, czy mam oddać te nowo zakupione cewki czy jednak ta iskra w środku ma być widoczna ? Proszę o wszelkie rady, będę bardzo wdzięczy bo już mam powoli dość ...


Na górę
Post: czw paź 26, 2017 9:05 am 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: ndz sty 10, 2016 3:16 pm
Posty: 9
Silnik: 20V6
Model: LONG
Rok prod.: 1996
Panowie powiedzcie dlaczego dlaczego szarpie dopiero po 30 min jazdy czemu nie od początku walcze z tym jakiś czas dwie fajki wymieniłem od galanta


Na górę
Post: wt paź 31, 2017 10:15 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: ndz sty 10, 2016 3:16 pm
Posty: 9
Silnik: 20V6
Model: LONG
Rok prod.: 1996
Fajki wymienione pasują od chryslera 300 m cena 23zł szt narazie nie szarpie


Na górę
Post: śr lis 01, 2017 4:59 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: czw sty 22, 2009 4:05 pm
Posty: 1145
Lokalizacja: wawa
przemek1 pisze:
Panowie powiedzcie dlaczego dlaczego szarpie dopiero po 30 min jazdy czemu nie od początku walcze z tym jakiś czas dwie fajki wymieniłem od galanta

Bo się nagrzewają i przestaje coś kontaktować.
W zimie różnica temperatur to jakieś 100 stopni (plus ciągłe wibracje) - super pomysł na długowieczność :mrgreen:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl