suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest pn maja 06, 2024 9:06 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: wt lip 01, 2008 7:02 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw mar 27, 2008 4:26 pm
Posty: 2689
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: G16B
Model: Radzikone Edyszyn
Rok prod.: 1995
Witam. Temat co prawda troche przestarzały, wybaczcie...
U mnie jest to samo. I chciałbym się dowiedzieć jak to rozłożyć, żeby sprężynek nie pogubić itd :mrgreen:
Tzn co odkręcić i gdzie spodziewać się wypadających części?
Pozdrawiam.

_________________
Futrzak->Vitka'89 ->Vitka'95->GV2000->Korozjara


Na górę
Post: pn lip 07, 2008 12:11 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob cze 07, 2008 8:03 am
Posty: 42
Tak czytam kolegów wypowiedzi i dochodzę do wnioosku, że jeśli ktoś chciał sie coś dowiedzieć o bendixe to dopiero teraz nic nie wie :mrgreen: Bendix to przeca pospolita nazwa sprzęgła kierunkowego w rozruszniku, część, która powoduje jgo zazębianie z wieńcem koła zamachowego. Automat rozrusznika czyli elektromagnes z przesuwanym rdzeniem, za pośrednictwem widełek puszcza bendix w pracę. Elektromagnes jednocześnie powoduje włączenie rozrusznika. Przekręcając kluczyk powodujemy uruchomienie elektromagnesu i ... rozruch silnika :D Przyczyny tego ziuuuu zasadniczo mogą być 4. Uszkodzony bendix (nie przenosi momentu obrotowego), elektromagnes (za płytko wychyla widełki), uszkodzone widełki i uszkodzone zęby wieńca zębatego na kole zamachowym. Może być uszkodzona przekładnia, jeśli rozrusznik jest w takową wyposażony. Z doświadczenia wiem, że najczęściej sypie sie bendix :mrgreen:
Nie rozkręcałem rozrusznika od vitary, ale zasadniczo szczotki i sprężynki są do wyjęcia bez większych problemów, w główce rozrusznika jest tulejka, tylnym deklu może być łozysko igiełkowe, sprężynka jest jeszcze przy widełkach i w automacie, trzeba poprostu uważać na jakieś tam podkładki, dystanse i inne drobnostki. Czujność nalezy wzmóc jeśli jest dodatkowo przekładnia :mrgreen:
Jesli się mylę proszę o poprawienie.
Życzę powodzenia i żeby tylko części na zegarek nie zostało :mrgreen:

_________________
Vitara 90r. 1,6 blaszanka, niekolorowa.
Wolność ma zapach benzyny.


Na górę
Post: wt lip 08, 2008 9:29 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt wrz 26, 2006 12:37 pm
Posty: 386
Lokalizacja: Bielsko
Belfegor pisze:
Tak czytam kolegów wypowiedzi i dochodzę do wnioosku, że jeśli ktoś chciał sie coś dowiedzieć o bendixe to dopiero teraz nic nie wie :mrgreen: Bendix .......


No to chyba nie wszystko czytałeś - pisałem o tym wyżej, i pisałem też że niema co drążyć tematu, jak ktoś che zwać niech zwie nawet....
Nie spotkałeś się nigdy z określeniem bendix wskazując na automat rozrusznika??? Bo w poprzedniej pracy miałem to na porządku dziennym. Rekordzistką była pani, która wysłała zapytanie o bendix, a chodziło jej o wirnik :shock:
A pozatym przemek flaszki nie postawił bo rozrusznik przestał robić wziu.... :mrgreen:

_________________
była :( Vitka na standartowych 235/75


Na górę
Post: śr lip 09, 2008 7:05 am 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob cze 07, 2008 8:03 am
Posty: 42
Śjakoś nie słyszałem. Ale są rzeczy na niebie i ziemi o których się fizjologom nie śniło :mrgreen:

_________________
Vitara 90r. 1,6 blaszanka, niekolorowa.
Wolność ma zapach benzyny.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl