suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 9:52 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna
Autor Wiadomość
Post: sob lut 06, 2010 12:13 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob wrz 22, 2007 4:33 pm
Posty: 2214
Lokalizacja: Gdańsk
Hej.

Myślę, że może się przydać taki temat... Jak przygotować Vitarę do wyprawy (tej dalszej raczej - bliższej każdy kierowca wie...). Jakie części zabrać, jak naprawić najczęstsze usterki z pomocą power tape'a i drutu (wiadomo, że na wyprawie to nasze podstawowe części).

No to może ja...

Z tego co się dowiedziałem, to nie każdy wie, ale Vitara się bdb spisuje do spania w niej :mrgreen:
Wyciagamy zagłówki, składamy tylne siedzenia na płasko (nie całkowicie, tylko oparcia na płasko), przesuwamy je max do tyłu i mamy w miarę płaską powierzchnię do spania - przetestowane - po 16h jazdy to jest królewskie łoże ;)

Dalej - w Vitarze jest dużo miejsc, które są ukryte przed wzrokiem, gdzie można dużo upchnąć. W tylnych nadkolach zmieścimy naprawdę dużo drobnego szpeju w stylu klucze, szmatki, kabelki, żarówki, krótkie linki, śrubki, leki zapakowane w woreczki (polopirynę - bo jeszcze nikt mnie przez granice nie przepusci :twisted: ), przetwornicę, kompresor mały...

Dalej - na szmaatki polecam skarpetki dziurawe - są bardzo dobre, bo można je założyć na rękę, ale również u mnie służą (wraz z małym kawałkiem karimaty) jako tłumienie brzęczenia kluczy i innego brzęczącego szpeju ;)

Teraz pytania...
1. Jak zorganizować mini kuchnię w Vitarze (myślałem o jakimś blacie na tylnej klapie od środka)
2. Jak poprawić komfort spania
3. Jak zrobić zadaszenie w postaci: http://www.more4x4.pl/namioty-dachowe-detale/323.html
4. Jak wykombinować mini prysznic (czy kranik jakiś) z ciepłą wodą :wink:
5. Co można by bezpiecznie umieścić pod maską zamiast w kabinie :mrgreen:
6. Gdzie w Vitce przewieźć składane foteliki turystyczne i jakie polecacie?

I dalsze pomysły mile widziane

_________________
Klasyczna legenda - Range Rover Classic 2 drzwi 3.5 V8 gaźniki 8)
Jeszcze bardziej legendarna legenda - LR Discovery 300Tdi, w Camel Trophy :mrgreen: - Już nie ma
Legenda na kołach - LR Discovery Series II Td5 XS - Już nie ma
Już nie ma Vitary...


Na górę
Post: sob lut 06, 2010 2:05 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: sob gru 13, 2008 3:15 pm
Posty: 1154
Lokalizacja: Gdańsk
A propo prysznica to pod maską zamontuj zbiornik spryskiwacza od W124,on ma wężownicę do podgrzewania zawartości,albo jakiś zbiornik spryskiwacza z pompką i do tego wymiennik ciepła wpięty w mały obieg chłodzenia. Wymiennik banalnie prosty do zrobienia,kawałek rurki miedzianej 18mm i 2 m rurki 6mm owiniętej na 18. Szału z przepływem nie będzie,ale opłukać się z kurzu już można.

_________________
Vitara 1.6 8V Pussy Wagon sztywny axle 31" fedima już jej nie ma :(
Qashqai do zmiany na coś męskiego


Na górę
Post: sob lut 06, 2010 3:03 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
Przemas601 to przepływowy podgrzewacz? (w sensie podgrzewa przepływający płyn) Kiedyś zrobiłem płaszczowy przepływowy podgrzewacz do paliwa ... 2 rurki miedziane, cieńsza w grubszej, przepływ płynów w przeciwnym kierunku. Fajnie to działało. Można zrobić za pare złotych w zasadzie dowolnych rozmiarów.
Zasadniczo, to wystarczy pare km przejechać, by wszystko było ciepłe w takim zbiorniku pod maską i nie trzeba kombinować. Jak trzeba podgrzewacz dodatkowo, to wystarczy w sumie wężownicę krótką włożyć do zbiornika, pociągnąć z małego obiegu, albo od nagrzewnicy, albo od np. reduktora lpg. Z drugiej strony należy nie przesadzać, bo to nie ma być wrzątek na herbatę :lol:
Pompkę od spryskiwacza i małą słuchawkę campingową i idealny prysznic :D

I teraz po kolei:
Ad 1. kuchnia w V: u mnie butla campingazu z fajnym palnikiem + stolik składany + krzesełka tzw. "zydle" :P
Ad 2. Ja sypiam na zewnątrz w namiocie lub ... w przyczepie campingowej ;)
Ad 3. Do bagażnika dachowego?
Ad 4. Są też takie workowe-grawitacyjne prysznice ... ale to zbyt banalne. Przemas601 dobrze pisze - zbiornik + pompka 12V,
Ad 5. Też się zastanawiam ... myślałem o skrzynce na narzędzia, szmaty, akcesoria elektryczne, może oleum zapasowe? Tylko gdzie ... nad lewym kielichem? Jakieś mniejsze pojemniki gdzie indziej?
Ad 6. Ja woziłem nie foteliki a "taborety", o takie coś:
Obrazek
zajmuje praktycznie 0 objętości, można włożyć choćby za tylne fotele, albo na podłogę, albo pod tylne fotele ... może mniej wygodnie, ale ... miejsce ;)

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: sob lut 06, 2010 3:32 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lis 14, 2007 7:37 pm
Posty: 383
Lokalizacja: Opole
Silnik: 2.0 V6
Rok prod.: 1997
Z tym prysznicem to kombinujecie... :roll:
Ja myślałem o wielu patentach przed Rumunią, najbardziej przydatny jaki był używany to stolik na tylnej klapie, światła boczne i tylne robocze i czarne bukłaki z wodą na dachu
Z rzeczy przyziemnych polecam zmotanie fajnych uchwytów na napoje...

_________________
Suzuki Samurai > Suzuki Vitara 1.6 > Nissan Patrol GR Y60 > Suzuki C800 Intruder > Suzuki C1800 Intruder > Suzuki Vitara 2.0 V6


Na górę
Post: sob lut 06, 2010 4:48 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt cze 09, 2009 10:42 pm
Posty: 152
Lokalizacja: Konstancin Jeziorna / Kzimierz Dolny
co do kuchenki sa takie malutkie z wymiennymi nabojami powiem tak na wyjazd 2-4 dniowy wystarcza fajne bo male i poręczne co do spania to proponuje podłożyć np buty pod pedał sprzęgła by nie obudzić się np w rzece:)


Na górę
Post: ndz lut 07, 2010 4:49 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lip 15, 2007 6:49 pm
Posty: 1167
kosciej pisze:
1. Jak zorganizować mini kuchnię w Vitarze (myślałem o jakimś blacie na tylnej klapie od środka)

gdybyś miał standardowy tylny zderzak, to nie zadawałbyś tego pytania ;)
na zderzaku mieści się wszystko co potrzeba do przygotowania i ugotowania posiłku dla kilku osób :wink:
mam wrażenia że łatwiej i wygodniej będzie wrzucić do bagażnika mały składany stolik niż montować składany mini parapet na tylnej klapie.

kosciej pisze:
2. Jak poprawić komfort spania

kupić za 200 zł namiot dwusekundowy i nie robić cyrku z małego samochodu terenowego :wink: namiot idealnie mieści się w pionie na nadkolu tylnym - przypinam go zawsze do stelaża plandeki żeby się nie poruszał

kosciej pisze:
3. Jak zrobić zadaszenie w postaci: http://www.more4x4.pl/namioty-dachowe-detale/323.html

wejdź na rajdy, były różne patentu opisane - przecięta rynna pcv + kije od szczotek itp .. :wink:
ja wożę zwykłą plandekę z OBI i ładnych kilka metrów sznurka - sprawdziło się już wiele razy - zazwyczaj znajdą się jakieś drzewa czy krzaki w pobliżu obozowiska a jeśli jadą dwa auta to rozwijasz plandekę między nimi.

kosciej pisze:
4. Jak wykombinować mini prysznic (czy kranik jakiś) z ciepłą wodą :wink:

worek za 10pln z allegro, działa

kosciej pisze:
5. Co można by bezpiecznie umieścić pod maską zamiast w kabinie :mrgreen:

wewnątrz jest tyle miejsca ze nie widzę potrzeby pakowania czegoś pod maskę :wink:
chyba że jeździsz w więcej niż dwie osoby.

kosciej pisze:
6. Gdzie w Vitce przewieźć składane foteliki turystyczne i jakie polecacie?

ja mam takie: http://www.decathlon.com.pl/PL/fotel-ni ... -68836265/ tylko w ładniejszych kolorach :wink: i tych konkretnych nie polecam, mają wąskie oparcia i są wygodne przez pierwsze pól godziny, szukaj takich z wyższymi i szerszymi oparciami.
ja wożę krzesełka za przednimi fotelami na tunelu, w poprzek sobie leżą.

_________________
Był Samurai, Vitara, Grand Vitara, Patrol, Jimny, Vitara, Grand Vitara. Jest Jimny i duże terenowe Mitsubishi
Delica4x4.pl . Suzukowcy.pl . Ready2go.pl


Na górę
Post: ndz lut 07, 2010 8:48 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lut 04, 2007 9:18 pm
Posty: 353
Lokalizacja: Miechów/k Krakowa
moja najdłuższa vitarą była na Krym w 3 osoby 2 dorosłe i dziecko do vitary zapakowałem układając 3 godziny
namiot 4 osobowy duży z przedsionkiem
2 materace 2 os i 1 os .
stolik składany i 3 krzesełka jedno rybackie i dwa większe .
3 śpiwory
za prysznic służyła 5 litrowa butelka na wodę z dziurkami .
lampka campingowa z akumulatorem 6 h i dwie latarki czołówki
kuchenka camping gaz i trzy butle 500 g wystarczyły na 21 dni . <kawa herbata i zupki >
lodówka 18 l na 12 i 220 v wystarcza spokojnie .
5 opon w tym samym rozmiarze
zapas oleju do silnika .
trochę narzędzi i siekierka , saperka bloczek ręczny gdybym się zakopał i 30 m taśm szekle , apteczka dobrze wyposażona ...
gar kuchnia
kupę ubrań żony olejek do opalania i nawet parasolkę przeciw słoneczną he he ...
i dało radę no i kupę szczęścia w podróży żeby nic nie urwać , albo żeby się nie zepsuło :D

w tym roku planuje zrobić bagażnik wyprawowy zakładany na zapas żeby ciut więcej miejsca w środku było bo junior już
podrósł ...

ale we 2 os to miejsca jest multum !!!!

_________________
Vitara 1.6 8 V 1990 była teraz jest 2.7 V 6 << Pancerne zderzaki made in home >> cabrio niezawodna ...


Na górę
Post: pn lut 08, 2010 9:34 am 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob wrz 22, 2007 4:33 pm
Posty: 2214
Lokalizacja: Gdańsk
Ja nie mówię, że miejsca mało.

Pomysł Przemka na prysznic jest całkiem OK. Opowiadał zresztą mi już o nim wcześniej, ale w wersji kranik (teraz sobie przypomniałem ;))
Kuchenkę również korzystam z takiej na kartusze (go system). Mam do niej jeden palnik i lampkę gazową - rewelacja - polecam :)

Czaja:
1. Ale nie mam :oops: Dlatego muszę coś wykombinować :wink:
2. Czy możesz wskazać jakiś link? To te co się je rzuca do góry i masz otwarty (kaczuchy)? Bo jeśli tak, to to przecie przemaka okrutnie :oops: BTW, to nie chodzi o spanie bez przerwy, ale są takie miejsca, gdzie nie możesz się rozbić namiotem i musisz spać w aucie :(
3. Pytanie odnośnie umieszczania pod maską jest czysto teoretyczne - chyba wykombinuje jak Piotr mówi - skrzynkę jakąś małą (już nawet mam pomysł co wykorzystam :mrgreen: )
4. Te foteliki fajne - popatrze - Piotr, stołki fajne, małe, ale nie wygodne - piwka nie otworzysz, nie oprzesz się patrząc na zachód słońca :)

_________________
Klasyczna legenda - Range Rover Classic 2 drzwi 3.5 V8 gaźniki 8)
Jeszcze bardziej legendarna legenda - LR Discovery 300Tdi, w Camel Trophy :mrgreen: - Już nie ma
Legenda na kołach - LR Discovery Series II Td5 XS - Już nie ma
Już nie ma Vitary...


Na górę
Post: pn lut 08, 2010 9:42 am 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
Ad 4. Zgadza się ;) ja doszedłem do wniosku, że nie pogodzę super wygody z minimalizmem Vitki.
Dlatego mam 2 opcje:
1dna spartańska (i wtedy te stołki, mała butla camping gazu, namiot fjorda, karimata i śpiworexy i ogólnie wszechobecny minimalizm).
2ga full lux i wszystkie problemy mam rozwiązane - przyczepa campingowa. Tam mam łazienkę, kuchnię, lodówkę, fotele, 2 wielkie 2osobowe łóżka, 2 stoliki, szafę, wentylację i ogrzewanie, dodatkowo namiot taki, że Vitkę można zaparkować :mrgreen: Przyczepkę odpinam i jadę pustą Vitką na eksplorację ;)

Jak zmotasz skrzynkę, to podziel się proszę fotką jakąś ... mi dość mocno brakuje tam małej skrzyneczki. Pamiętaj o solidny zamknięciu (kłódka, raksa?), w razie jak byś skok, bok lub dach zaliczył, by się nie wysypało.

I jeszcze jedno - nadkola - jak tam upychasz fanty? pociąłeś plastiki czy ich nie masz?

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: pn lut 08, 2010 11:04 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lip 15, 2007 6:49 pm
Posty: 1167
kosciej pisze:
2. Czy możesz wskazać jakiś link? To te co się je rzuca do góry i masz otwarty (kaczuchy)? Bo jeśli tak, to to przecie przemaka okrutnie :oops: BTW, to nie chodzi o spanie bez przerwy, ale są takie miejsca, gdzie nie możesz się rozbić namiotem i musisz spać w aucie :(


dwa lata temu przeszedł biały szkwał na Mazurach, w poprzednim sezonie niezłe ulewy w Rum. Karpatach i nie powiem złego słowa - to najlepsze rozwiązanie do turystyki samochodowej.
Ja mam 3 seconds Light - już ich chyba nie produkują, ale decathlon robi te graty w podobnej jakości - w 3mieście nie ma chyba tego sklepu, ale będąc przy okazji gdzieś tam w PL, po prostu pomacaj i wybierz najlepszy dla siebie.
http://www.decathlon.com.pl/PL/namioty- ... 16079966/#



kosciej pisze:
4. Te foteliki fajne - popatrze - Piotr, stołki fajne, małe, ale nie wygodne - piwka nie otworzysz, nie oprzesz się patrząc na zachód słońca :)

właśnie ... :mrgreen:

_________________
Był Samurai, Vitara, Grand Vitara, Patrol, Jimny, Vitara, Grand Vitara. Jest Jimny i duże terenowe Mitsubishi
Delica4x4.pl . Suzukowcy.pl . Ready2go.pl


Na górę
Post: pn lut 08, 2010 11:23 am 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
Fajne te "3seconds" lub "2seconds" czy co tam ... a jak to to się składa? też w miarę szybko? ma oddzielny tropik i moskitierę?
Ja używam czegoś takiego: http://www.fjordnansen.pl/site/?mod=off ... 1&prod=506 tylko starszy model, z fartuchami śniegowymi (czy jak to tam się zwie ... co by przysypać/przypiąć i by w twarz nie wiało :lol:). Polecam firmę, bo już naprawdę długie lata mi służy i złego słowa powiedzieć nie mogę i zarówno w mrozie da się spać (c.a. -5'C + wiatr) jak i w upale (można samą moskitierę rozstawić rozstawić). Waży 3.2 kg i spokojnie można nosić na plecach w górach. 2 osoby + 2 duże 80l plecaki wchodzą do środka. Fakt, że rozstawienie to nie 3 sekundy, tylko 2 minuty.

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: pn lut 08, 2010 12:12 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr wrz 27, 2006 7:09 pm
Posty: 938
Lokalizacja: W-wa
Ad.1 W LR DI widziałem coś takiego: blacha z ryfla mocowana na zawiasach od dołu. Z boku sznurki ograniczające odchylenie blachy w dół. Blacha wielkością odpowiada tapicerce tylnych drzwi.
Kuchenkę mam taką:
http://www.allegro.pl/item902845905_kuc ... e_gaz.html
ale ciekawsze rozwiązanie to:
http://www.allegro.pl/item902845896_kuc ... t_20u.html
Kuchenka pakuje się do nesesera. Łatwo ją przewozić.
Kartusze:
http://www.allegro.pl/item901831410_kar ... zowej.html
Bardzo wydajne i łatwe do spakowania. Przez dwa tygodnie wyszło pięć sztuk, na dwie kuchenki i osiem osób do wyżywienia.
Do zwiększenia wydajności zastosowaliśmy ekrany z blachy aluminiowej. Kuchenka była osłonięta z trzech stron.
Ad.6 Krzesełka z Decathlonu po złożeniu zajmują mało miejsca. W miarę wygodne dla siedzącego.
Mam podobne do tego lecz bez podłokietników
http://www.decathlon.com.pl/PL/fotel-cz ... -68836222/
Trafiłem na końcówkę serii i było taniej 8)
Ad.3 Plandeka z marketu budowlanego + linki ze sklepu żeglarskiego.

_________________
Była Vitka. Był LR II td5. Jest plaskaty z LPG...
Może tak coś poszukać wcale lub letko dłubniętego?


Na górę
Post: pn lut 08, 2010 1:39 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz lip 15, 2007 6:49 pm
Posty: 1167
piotrk pisze:
Fajne te "3seconds" lub "2seconds" czy co tam ... a jak to to się składa? też w miarę szybko? ma oddzielny tropik i moskitierę?


Namiot to tropik + sypialnia.
nie można chyba rozstawić samej sypialni bo maszty sa na stałe połączone z tropikiem, a sypialnia do niego podczepiona, z tego co pamiętam :wink:
pierwsze składanie to jakiś dramat, teraz zajmuje mi to kilkanaście sekund.
naprawdę polecam, talerz zajmuje sporo miejsca więc na piesze wędrówki się nie nadaje, ale do samochodu nie ma lepszej opcji, tym bardziej że koszty są znikome.

co do tego o czym pisał @Sla66, tak to tak to wygląda;

Załącznik:
428.jpg


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
Był Samurai, Vitara, Grand Vitara, Patrol, Jimny, Vitara, Grand Vitara. Jest Jimny i duże terenowe Mitsubishi
Delica4x4.pl . Suzukowcy.pl . Ready2go.pl


Na górę
Post: pn lut 08, 2010 7:18 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob wrz 22, 2007 4:33 pm
Posty: 2214
Lokalizacja: Gdańsk
O i taki blat sobie pewnie wykonam :mrgreen:

sla66 - fajne te kuchenki, tylko mnie martwi, ze to nie jest standart żaden (chyba, że się mylę, ale nie wygląda) - jak koleś skończy sprzedawać wkłady zostaniesz z żelastwem :(

Są na rynku dwa systemy wiodące: Go system i Campingaz... Z czego ten pierwszy wg mnie lepszy, bo butla jest wkrecana i nie ma problemu z jej wyjęciem (campingaz ma 2 rodzaje kartuszy - przebijane - nie mozna wyjac z palnika, trzeba użyć i na zatrzask, który mojej siostrze się połamał okrutnie na kajakach, a kuchenka była oryginalna...), choć ponoć Campingaz lepiej osiągalny :oops:

No nie wiem - w sumie wydatek nie wielki na te kaczuchy...Tylko mnie martwi, że nie mają przedsionka...Ale poszukam dokładniej.

Ten co Piotr pokazał całkiem fajny. Ja mam teraz jakiegoś starego Campusa - właśnie bez przedsionka i strasznie mnie jego brak męczy.

PS. O to jest fajne: http://www.decathlon.com.pl/PL/t3-33691179/#INFO-TECH

_________________
Klasyczna legenda - Range Rover Classic 2 drzwi 3.5 V8 gaźniki 8)
Jeszcze bardziej legendarna legenda - LR Discovery 300Tdi, w Camel Trophy :mrgreen: - Już nie ma
Legenda na kołach - LR Discovery Series II Td5 XS - Już nie ma
Już nie ma Vitary...


Na górę
Post: pn lut 08, 2010 8:07 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
Faktycznie blat pierwsza klasa :D

Co do systemów gazowych, to mam palnik na wkręcane "kartusze", takie http://www.e-pamir.pl/0,2216,campingaz- ... v-270.html i mogę powiedzieć, że np. w Rumuni, Bułgari, Słowacji, Czechach czy Turcji były spokojnie osiągalne - w innych krajach nie szukałem. W zasadzie dla 2ch osób to jeden duży nabój wystarcza na normalnej długości urlop, czyli 16 dni (wiadomo, zależy od indywidualnych potrzeb). Znajomi mieli inny (nie pamiętam jaki, nie wiem, czy nie Campinggaz, ale bez gwintu) i nie było tak kolorowo. Tylko w dobrych sportowych.

W namiocie przedsionek to jednak podstawa ... bo, gdzie trzymać np. śmierdzące, przemoczone buty i stuptuty? Ani w samochodzie, ani w namiocie nie ma na nie miejsca :lol: To samo tyczy się skarpet bo zejściu ze szklaku i wielu innych toksycznych rzeczy.
kosciej jest też tańsza wersja, myślę, że równie dobra (trochę cięższe materiały): http://www.fjordnansen.pl/site/?mod=off ... 1&prod=516 tylko nie wiem jak u fjorda z jakością teraz ... kiedyś było super.

czaya co to znaczy "talerz"? :D jakie to to ma fi? Coś chyba widziałem podobnego ... czy to się składa tak, że atakujesz namiot z góry i walczysz z usilnie prostującymi się pałąkami próbując je zwinąć w spiralę? :mrgreen:
te fjorda pakowane są klasycznie, w torbę zrobioną z tego samego materiału co tropik. Piszą, że niby 0.5x0.2x0.2 m.

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl