suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest pt kwie 19, 2024 10:03 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: pt paź 04, 2019 10:12 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: śr lut 24, 2016 9:40 am
Posty: 41
Witam
Straciłem przedni napęd. Kręci się wał. Nie kręcą się przednie półosie.
I prawdopodobnie nie ma prądu we wtyczce kompresora.


Zanim założyłem temat przeczytałem forum:
1) Migała kontrolka AWD, zregenerowałem kompresor. Ale po regeneracji nie załączał się a AWD dalej migało. Nie było prądu we wtyczce. Na krótko podłączony kompresorek działał. We wtyczce brak prądu.
2) Wymieniłem switch czyli czujnik położenia lewarka zmiany napędu. Od tej pory AWD świeci na załączonych napędach ciągle.

Ale przód nie załącza się. Kompresorek nie działa a we wtyczce kompresorka nie ma prądu.

Gdzie szukać prądu, który zniknął w drodze do kompresorka ale kontrolkę AWD załącza ?!?


Na górę
Post: sob paź 05, 2019 11:13 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
Napisz jaki samochód. Domyślam się, że chodzi o GV, ale nie każdy kto będzie to czytał w przyszłości się domyśli :)

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Post: sob paź 05, 2019 7:40 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: śr lut 24, 2016 9:40 am
Posty: 41
Tak GVI 2005r 2,0 HDI. Dziś kiedy nie było prądu we wtyczce i przed nią ….. przeciąłem wiązkę za sterownikiem (schowany pod deską jak diabli) i pociągnąłem trzy żyły tj. czerwoną, różową i czarną do pompki. I guzik. Nie paliła się kontrolka AWD, nie działała pompka , oczywiście napędy nie działały. Myślałem, że między sterownikiem a pompką już nic nie ma.

Rozpiąłem prowizorką i połączyłem starą wiązkę. Jakieś było moje zdziwienie kiedy pojawił się we wtyczce prąd na przewodzie różowym i czerwonym. Ale pompka nie działa. Przy ruszaniu lewarkiem czuć w pompce pyknięcie ale nie wibruje i nie daje ciśnienia po zdjęciu przewodów.

A podłączając pompkę na krótko do aku czerwony/czarny lub różowy/czarny pracuje ona ale nie sprawdziłem jeszcze czy wiąże się to z pompowaniem powietrza.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zrobiłem następne testy . Coś się wyjaśniło a coś zagmatwało. Otóż jak podłączę pompkę do akumulatora to ona pracuje i zdaje się pompuje. Ale jak podłączę do wtyczki od modułu to pomimo tego,że w niej jest prąd to tylko pstryknie i nie pompuje ?!?

Jutro wjadę na podnośnik, dam prąd na krótko z akumulatora do pompki i zobaczę czy się załączy napęd.
_______________________________________________________________________________________________________

Czyżby uszkodzona pompka ale nie funkcja pompowania tylko czujnik ciśnienia ?
Gdyby czujnik "mówił" wysokie ciśnienie to nie załączał by pompki . To by tłumaczyło dlaczego cały czas świeci się napis AWD mimo, że pompka nie pompuje .
Gdyby czujnik "mówił" wysokie ciśnienie to nie załączał by pompki .
Co włącza napis AWD czy switch czy pompka ?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl