suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 1:49 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna
Autor Wiadomość
Post: sob paź 05, 2013 7:35 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob sie 08, 2009 10:04 am
Posty: 346
Lokalizacja: Polkowice
tylko ciekawe czy nie nadwyręży się tego mniejszego otworu, który jest tylko na półośkę jak będziesz rozciągał na średnicy przegubu :?:

_________________
1.6 8v 2000 215/80/R15 Lassa Competus A/T,
podkładki pod sprężyny + s1106 i dystanse przednich amorków, dystanse na wał i sierżanta


Na górę
Post: pn paź 07, 2013 2:59 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt gru 10, 2010 7:42 pm
Posty: 760
Lokalizacja: Sw michała 52
Silnik: G16A
Model: pickup
Rok prod.: 1997
nic takiego się nie stanie jak wcześniej rozgrzejesz gumę żeby była elastyczna jak wymieniasz w chłodne dni .
A jak latem to na chwile na słońce i będzie dobrze :wink:


Na górę
Post: pt lis 06, 2015 8:01 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: czw lip 16, 2015 11:26 pm
Posty: 36
Wymieniłem wszystkie osłony przegubów, od razu przedni prawy (od str pasażera) przegub, bo był już luźnawy i byłem w terenie dosłownie kilka razy (windy użyłem może z 8 razy), po każdym wyjeździe na świeżo porządnie czyściłem podwozie i puściły już dwie osłony zewnętrzne... Rozmawiałem z kolegą, który jeździł Viertarą z liftem i powiedział mi, że pękające osłony przegubów to bolączką naszych podniesionych zabawek. Czy może ktoś się wypowiedzieć czy jest to prawdą? Jeśli tak, to biorąc pod uwagę fakt niskiej ceny przegubu (60pln) oraz dużego nakładu pracy przy zmianie osłony (szczególnie przy prawej półosi), chyba lepiej zajeździć przegub i jak padnie to dopiero zabierać się za całą operację, co sądzicie?


Na górę
Post: pt lis 06, 2015 9:40 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4769
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
ja do siebie zakładam tylko 20 letnie oryginalne osłony przegubów bo te tanie nowe starczają na pół roku.

Może silikonowe dadzą rady ale nie miałem z tym jeszcze styku.

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: pt lis 06, 2015 10:52 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
Mi osłona pękła raz. I chyba był to zamiennik. Przegub z pękniętą osłoną nie wytrzymał jednego wyjazdu w teren.

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Post: sob lis 07, 2015 2:51 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: czw lip 16, 2015 11:26 pm
Posty: 36
Silikonowe znalazłem na portalu aukcyjnym tylko do Nivy, przedzwonię i podpytam o wymiary w przyszłym tygodniu, może podpasuje jakimś fartem. Będę musiał i tak półośki kupić chyba, bo mam delikatny luz na wewnętrznym prawym przegubie, a to akurat towar deficytowy, więc wchodzi w grę tylko używany w komplecie z półosią, może wtedy zostawię stare oryginalne jeśli nie będą spękane albo spróbuję poszukać jeszczetych silikonowych. Mi się wydaję, że przede wszystkim te nasze manszety są zabijane przez kąt pod jakim pracują w liftowanych autach - guma wygina się w miejscach, w których nie jest do tego przystosowana i dlatego strzela. U mnie przynajmniej tak ją "przekasza i wygina" dziwnie, nie wiem jak u Was.


Na górę
Post: sob lis 07, 2015 6:13 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
o, i filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=VqZ2kCbU5C8

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Post: sob lis 07, 2015 6:41 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: czw lip 16, 2015 11:26 pm
Posty: 36
Od Nivy nie pasuje jbc.

Fajne urządzonko, ale prawie 500pln byłoby dla mnie sporym wydatkiem jak na coś z czego nie będę zbyt często korzystał. Ponadto, producent pisze, że rozciągacz ma zastosowanie do osłon o średnicach zewn od 115mm, natomiast nasze przeguby zewn mają WEWN średnicę 74mm, nie wiem jak zewn śr, jednak pozwala to przypuszczać, że byłyby zbyt małe. Na logikę natomiast, nie rozumiem co ma srednica zewn manszety do tego czy można będzie ją nasunąć przy pomocy produktu skf... Jeśli tylko da radę wcisnąć osłone na ramiona rozciągacza to powinno działać. W środę kolejne testy przegubów z rozwalonymi manszetami, dam znać jak się rozsypią:)


Na górę
Post: sob lis 07, 2015 6:45 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
Wymiary tej czerwonej MasterSport od nivy:
http://www.ms-shop.eu/Boot-Kit,-drive-shaft/offer-getSpecificOffer-862-2121-2215030S-SET5-MS
otwór o śr. 1 / otwór o śr. 2 [mm] 24/82
Wysokość [mm] 128
Strona zabudowy od strony koła

Vitara ma:
średnica wewnętrzna 1 [mm] 21
Średnica wewnętrzna 2 [mm] 73
Wysokość [mm] 91

Więc może powinno dać się spasować?

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Post: ndz lis 08, 2015 5:16 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: wt paź 27, 2015 7:35 pm
Posty: 44
Silnik: j20a
Model: gv2.0
Rok prod.: 1999
rozleciala mi sie oslona i przegub zaczal juz strzelac czy wymiana samej oslony i naladowanie nowego smaru wystarczy
czy odrazu wstawic nowy przegub ?


Na górę
Post: ndz lis 08, 2015 7:31 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
Moim zdaniem nie ma sensu dawać tylko nowej osłony. Skoro już strzela znaczy że trochę czasu z pękniętą jeździłeś. Warto wymienić przegub od razu.

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Post: ndz lis 08, 2015 7:36 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob wrz 06, 2014 3:47 pm
Posty: 264
Lokalizacja: Stawiski, woj.podlaskie
Zdecydowanie popieram.Nowy znaczy używany to mały wydatek.


Na górę
Post: ndz lis 08, 2015 7:48 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: pn lis 22, 2010 11:42 pm
Posty: 340
Lokalizacja: Kozy
nawiązując
nowy przegub wewnętrzny w aso kosztuje 1080 zł brutto i trzeba 7 dni roboczych oczekiwać :)
zewnętrzny dostępny tylko z półosią, ale o cenę już nie pytałem bo mi i tak już słabo było.

Co do gum na przeguby to ostatnio kupiłem uniwersalne silikonowe z skf-u (trzeba sobie tylko dociąć)
są dłuższe od seryjnych i mają więcej (że tak powiem ) zwojów więc powinny się lepiej układać.
Koszt to całe 28 zł za szt. więc nie ma tragedii.
Z mojego doświadczenia to zanim nie założyłem sprzęgiełek do napędu to wymieniałem osłony przynajmniej raz w miesiącu.


Na górę
Post: pn lis 09, 2015 1:21 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: wt paź 27, 2015 7:35 pm
Posty: 44
Silnik: j20a
Model: gv2.0
Rok prod.: 1999
polecialy z obu stron widac byly juz stare i nie wytrzymaly cisnienia....jedna jazda w piasku
zamowione po 80zl/szt razem z oslona
jutro wymianka


Na górę
Post: śr lis 18, 2015 2:35 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: czw lip 16, 2015 11:26 pm
Posty: 36
Cieknie mi teraz uszczelka pod pompą oleju, a żeby ją wymienić muszę zdjąć most, więc przy okazji wymienię osłony przegubów. W związku z powyższym, nie sprawdzę kiedy strzelą przeguby, ALE podam numer części manszet, które będę wkładał.

Uniwersalne manszety SKF VKJP 01001 - rozmawiałem z przedstawicielem SKF i powiedział, że są o wiele bardziej elastyczne od standardowych (podobno nawet mniejszy otwór (ten, który siedzi na pólośce) rozciąga się do rozmiaru 120mm, co by oznaczało, że powiększa się 5,5 krotnie. Jak nieco na nich pośmigam, dam znać jak się spisują - nadzieja jest:)

P.S. Nie znalazłem żadnych silikonowych prócz tych do Nivy. @Abuk, SKF silikonowych nie produkuje.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl