suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 4:24 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post: sob kwie 29, 2017 12:38 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: wt mar 25, 2014 12:12 pm
Posty: 46
Witam mam wszystko co mi potrzebne do przekładki z manuala na automat oprócz elektryki chyba najgorszej do zrobienia ma ktoś może schemat podłączeń kostki automatu 4 biegowego ? oraz pytanie komputer skrzyni siedzi w skrzyni czy jest jakaś zewnętrzna pucha? w najgorszym przypadku będę miał 3 biegowy:)

_________________
Biała Vitara V6


Na górę
Post: sob kwie 29, 2017 9:35 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 28, 2011 4:28 pm
Posty: 536
do samuraia wsadziłem 1,6 8v skrzynie automat 3 biegi i reduktor samca 1.3, tył spawlock , mosty 5,125 , lpg- moje spostrzeżenia, na 31 simex szłu nie było z mocą choc objeżdżał wiekszosc aut teraz załozyłem 33 federal couguaria i auto nie jedzie w garazu juz lezy 16v i reduktor z samuraia 1.0 kompatybilny z przełozeniem 4,16
mysle ze jak ktos chce wstawic 3 to automat mozna polecić

_________________
szalone 1.6 8V 30'' mercedes stal escape 12000lbs x 2
KTM 620
HONDA CRF 450
SPRZĄTACZKA:)


Na górę
Post: pn maja 01, 2017 11:44 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: wt mar 25, 2014 12:12 pm
Posty: 46
moje kolejne spostrzeżenie to reduktor z 2.0 v6 bez problemu podchodzi do automatu od 2.5 może to dlatego że te skrzynie były montowane naprzemiennie w vitarach i grand vitarach co do elektryki to chyba wystarczy jak podam plus na skrzynie i będzie działała w trybie 4 biegowym czy 3 biegowym? Oraz pytanie mam czy w reduktorze od 2.0 v6 jest jakis dodatkowy czujnik do skrzyni automatycznej? podejrzewam że do mierzenia prędkości pojazdu ale moge się mylić

_________________
Biała Vitara V6


Na górę
Post: czw maja 04, 2017 9:25 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: czw kwie 27, 2017 12:36 pm
Posty: 25
Jestem na etapie motania do samuraja kompletu 1.6 16V + automat. Podczepie sie wiec do watku i zadam pare pytan:

KOnfiguracja:
Samuraj, reduktor 4.16. Mosty 4.85.
Silnik 1.6 16v. Koła silverstone (simex) 33x10.5.
Samochod tylko do rajdow, jezdzi na lewecie. Z racji pewnych planow rajdowych na rok 2019, wiem ze potrzebuje automat i nie podlega to dyskusji :)



1. Automat 3 biegi czy 4 biegi ? Ktory bardziej bezawaryjny ?
2. Czy ktorys z nich ma jakas elektronike ?
3. Co powinienem kupic zeby miec komplet ?
4. Czy trzeba jakas dodatkowa pompe do chlodnicy oleju ?

To ze musze wyrzezbic tyl skrzyni - jestem swiadom.

Z gory dzieki za info
Piotrek


Na górę
Post: wt maja 09, 2017 1:19 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: wt mar 25, 2014 12:12 pm
Posty: 46
3 biegowy nie ma elektroniki skrzynie 4 biegowe miały elektronikę ale jak jej nie podepniesz masz 3 biegowy łątwiej ci bedzie znależć 3 biegowy automat do tego silnika a te skrzynie dużo znoszą, 4b były montowane w 2.0 v6 2.0td i w grandach chyba do 2005r oznaczenie 4b to 03-72le a z 3 biegowym jeszcze nie miałem stycznośći

_________________
Biała Vitara V6


Na górę
Post: wt maja 09, 2017 3:13 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4769
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
piotrbod pisze:
...


1. Automat 3 biegi czy 4 biegi ? Ktory bardziej bezawaryjny ?
2. Czy ktorys z nich ma jakas elektronike ?
3. Co powinienem kupic zeby miec komplet ?
4. Czy trzeba jakas dodatkowa pompe do chlodnicy oleju ?


1. Obie skrzynie tak samo bezawaryjne.
2. Tak jak Rambo napisał w 4 biegowej skrzyni jest elektronika ale jak jej nie podłączysz to masz to samo co w 3 biegowej ale jest jeden fajny patent. Biegi nie zmieniają się same :) Dajesz "L" to masz jedynkę, dajesz "2" to masz dwójkę, dajesz na "D" to masz trójkę. Dla mnie rewelacja bo możesz ruszać z dwójki czego normalnie w automacie brakuje. Druga najważniejsza różnica, to że w 4 biegowej skrzyni drugi i trzeci bieg jest identyczny jak w 3 biegowej ale za to pierwszy bieg jest duuużo wolniejszy i pozwala wkręcić silnik do odcinki nawet jak masz błoto po klamki.
3. z samuraiem nie pomogę za dużo.
4. Pompa oleju w skrzyni jest bardzo wydajna i bez problemu obsłuży obowiązkową dużą chłodnicę na pace.

Osobiście zmieniłem w silniku 1.6 16v skrzynię 3 biegową z 8v na taką 4 biegową z 1.6 16v i polecam. Jedyne w czym przeszkadza krótka jedynka to na długich podjazdach brakuje prędkości. Dwójka za to w obu skrzyniach jest za długa :?

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: wt maja 09, 2017 4:40 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 14, 2011 8:43 pm
Posty: 702
Lokalizacja: Poznan
oczywiście oryginalnie 3 biegowa wychodzi z 1.6 8v a 4 biegowa w 1.6 16v i tych dostępność jest większa i mniej zajechane są

_________________
Wszystkie części używane do Vitary
Wysyłka i odbiór osobisty.
Dzwoniąc powołaj się na forum ;-)
Poznań 602 813 811


Na górę
Post: pn wrz 11, 2017 8:13 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: czw kwie 27, 2017 12:36 pm
Posty: 25
radzik071 pisze:
piotrbod pisze:
...


1. Automat 3 biegi czy 4 biegi ? Ktory bardziej bezawaryjny ?
2. Czy ktorys z nich ma jakas elektronike ?
3. Co powinienem kupic zeby miec komplet ?
4. Czy trzeba jakas dodatkowa pompe do chlodnicy oleju ?


1. Obie skrzynie tak samo bezawaryjne.
2. Tak jak Rambo napisał w 4 biegowej skrzyni jest elektronika ale jak jej nie podłączysz to masz to samo co w 3 biegowej ale jest jeden fajny patent. Biegi nie zmieniają się same :) Dajesz "L" to masz jedynkę, dajesz "2" to masz dwójkę, dajesz na "D" to masz trójkę. Dla mnie rewelacja bo możesz ruszać z dwójki czego normalnie w automacie brakuje. Druga najważniejsza różnica, to że w 4 biegowej skrzyni drugi i trzeci bieg jest identyczny jak w 3 biegowej ale za to pierwszy bieg jest duuużo wolniejszy i pozwala wkręcić silnik do odcinki nawet jak masz błoto po klamki.
3. z samuraiem nie pomogę za dużo.
4. Pompa oleju w skrzyni jest bardzo wydajna i bez problemu obsłuży obowiązkową dużą chłodnicę na pace.

Osobiście zmieniłem w silniku 1.6 16v skrzynię 3 biegową z 8v na taką 4 biegową z 1.6 16v i polecam. Jedyne w czym przeszkadza krótka jedynka to na długich podjazdach brakuje prędkości. Dwójka za to w obu skrzyniach jest za długa :?


Dzieki wielkie za Twoje podpowiedzi. Utwierdziles mnie w przekonaniu ze to dobry pomysl i walcze z tematem.
Dodam, ze skrzynia 4ro biegowa wystepowala w wielu samochodach, rowniez w mocnych silnikach - wydaje sie byc dosyc na wyrost do 1.6.


OD razu dodam dla potomnych co wrzucaja automat do samuraja: po rozdzieleniu skrzyni od reduktora, trzeba lekko zmodyfikowac tylny dekiel (pod inne lozysko - chyba ze kupisz łożysko ducha 32x72x17, to wtedy bez modyfikacji) oraz dorobic plyte zamykajaca z simeringiem . Raczej prosta przerobka.

Wał srodkowy od samuraja pasuje na wieloklin ! Skrzynia jest dluzsza niz skrzynia samurajowa, wiec rzezba oczywiscie jest - minimum skrocenie wału - ale do tego jeszcze fizycznie nie doszedlem.



Piotrek


Na górę
Post: pn wrz 11, 2017 9:19 am 
Offline
Moderator

Rejestracja: wt lut 13, 2007 9:17 pm
Posty: 5117
Lokalizacja: Wojkowice Kościelne
Silnik: H27A
Model: GV XL7
Rok prod.: 2003
Jak chcecie gotowy patent na zadeklowanie wyjścia ze skrzyni (po demontażu reduktora) to dawno temu OKU ćwiczył temat. Rysunek z wymiarami jest na forum.

_________________
XL7 2,7 V6 form Juesej.


Na górę
Post: czw maja 13, 2021 11:30 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pt sie 17, 2018 5:57 pm
Posty: 55
Silnik: brak
Model: brak
Rok prod.: 1989
Bądź kupić skrzynie automat od geo z wesji 4x2 tam jest fabryczny dekiel tyłu skrzyni 8)


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl