suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 1:48 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: pt sty 11, 2019 9:48 am 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: pt sty 04, 2019 2:31 pm
Posty: 2
Silnik: 1.6 16v
Model: GV 3D
Rok prod.: 2004
Witam
Jak ustalić średnice wewnętrzną koła talerzowego w tylnym moście przed rozebraniem wszystkiego na części ?

Auto to Grand Vitara I po lifcie. Produkcja grudzień 2003 ale model 2004 .Wersja 3 drzwiowa , silnik 1,6 16V benzyna , moc 71 KW .

Chce zamontować blokadę torsen do tylnego mostu żeby lepiej auto robiło na podmokłym terenie. Mam mechanika który mi to zamontuje tylko że kolega ma tyle roboty że musze wszystko sam zorganizować . Dodatkowo auto jest mi niezbędne i nie mogę sobie pozwolić na to żeby zostało w warsztacie na tydzień.

Sprzedawca twierdzi że blokada pasuje jeśli w/w wymiar to 118 mm. Jeśli jest 108 to nie wejdzie i nie daje mi jednoznacznej odpowiedzi czy będzie pasowało .

Demontaż , szukanie tokarza i składanie do kupy odpada .
Kolega wysłał mi link do jakiś serwisowych schematów na ruskich stronach , znajduje element po nr VIN ale nie potrafię znaleźć wymiaru albo nie mam dostępu bo trzeba się tam logować .


Na górę
Post: pn sty 14, 2019 4:57 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4769
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
W GV są dwa rodzaje główek mostu:
- 1.6 16v , 2.0 16v oraz 2.5v6 - Mniejsze, zamienne z tymi od Vitar.
- 2.0 HDi - Dużo większe niż te w Vitarach

Teoretyzując, jeżeli tak jak podałeś są 2 średnice kół talerzowych w GV czyli 108mm i 118mm (osobiście tego nie sprawdzałem) to u Ciebie na 90% jest te mniejsze koło talerzowe.
Zadzwoń może do kogoś kto ma do sprzedania główkę mostu z GV 1.6 16v lub 2.0 16v i niech Ci zmierzy średnicę.

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl