suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest pt mar 29, 2024 9:52 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: pt cze 07, 2019 10:53 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: pn maja 27, 2019 5:07 pm
Posty: 1
Silnik: 1,6 16v
Model: Santana Cabrio 1,6
Rok prod.: 1997
Witam wszystkich.

Dzisiaj podczas krótkiego wypadu zdarzyła mi się awaria i chciałbym was prosić o pomoc w namierzeniu usterki. Ale może od początku
Suzuki Vitara I
1997r
16, 16v
Krótka/cabrio
Delikatny lift, koła 31" - bez żadnych szaleństw z przeróbkami.

Auto utknęło dzisiaj w błocie, zostałem wyciągnięty na kinetyku, bez mocnego szarpania, delikatnie za 2 szarpnięciem. Podczas wyciągania do tyłu miałem włączony wsteczny i pełen gaz żeby pomóc przy wyciąganiu. Napęd był zapięty na reduktorze.

Po wyjeździe okazało się, że nie mogę ruszyć dalej. Po wciśnieciu sprzęgła, biegi wchodzą z bardzo delikatnym zgrzytem, po puszczeniu sprzęgła auto nie rusza. Porozłączałem napędy bo myślałem że coś się zastało od błota ale nic to nie zmieniło. Natępnie auto zgasło i miało problem z odpaleniem. Po podniesieniu maski okazało się, że wszystko pod maską i podwozie są brudne od błota itd. Mówie to ponieważ dobrze żebyście wiedzieli że mogło się gdzieś błoto dostać.
Ponieważ nie kręcił rozrusznik, odpaliliśmy na pych na 2 biegu. Auto odpaliło, ale nie stawiało takiego oporu jak powinno po puszczeniu sprzęgła. Następnie po 5 minutach auto zgasiłem, spróbowałem odpalić i znowu nie kręcił rozrusznik. W związku z tym próbowaliśmy zaciągnąć auto jeszcze raz, ale bezskutecznie ponieważ puszczanie sprzegła na 1,2,3,4 biegu nie generowało żadnego oporu i silnik się nie kręcił.

Linka chodzi w pancerzu, pod pedałem wyczuwam opor, podczas puszczania sprzęgła można powiedzieć że coś się rusza w obudowie skrzyni, także nacisk pedała generuje ruch w obudowie skrzyni. Chodzi mi o to, że można powiedzieć że sprzęgło "działa".
Wcześniej nie było z nim problemu, biegi wchodziły. Może delikatnie szumiało na 2 biegu.

Czy ktoś z was ma jakiś pomysł, sugestie? Będę wdzięczny za pomoc.
W następnym tygodniu będę do tego auta siadał i chciałbym mieć jakiś pomysł za co się zabrać, co to może być. A na ten moment przychodzi mi tylko do głowy docisk sprzęgła. Tylko dlaczego padł w jednym momencie, bez żadnych wcześniejszych oznak, pogorszenia jakości pracy?

Z góry dzięki wszystki za pomoc!


Na górę
Post: sob cze 08, 2019 8:47 am 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lut 04, 2009 9:35 pm
Posty: 4485
Lokalizacja: Ursynów
Silnik: J20A
Model: Cabrio 2.0 JLX
Rok prod.: 1998
Docisk nabrał błota.
Jeśli to była glina to jak wyschnie to chyba tylko wyjęcie i oczyszczenie sprzęgła pozostaje.
Na szybko na rajdzie pomaga głęboka woda. Wjeżdżasz i płuczesz sprzęgło :)

_________________
DantHe SVC 2.0 'Myszka Miki' + kilka cm do lansu :) Obrazek


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl