suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 11:02 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: śr sie 28, 2019 6:21 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw gru 27, 2012 11:06 am
Posty: 583
Lokalizacja: Łańcut / Rzeszów
Pacjent: long 2.0 v6
Taki problem - hałas ze skrzyni, od dawna i się nasila o-) Takie trochę rzegotanie, trochę świszczenie.
W następujących okolicznościach:
Silnik uruchomiony, auto stoi, skrzynia na luzie, sprzęgło nie dotykane - hałasuje.
Silnik uruchomiony, auto stoi, skrzynia na luzie lub biegu, sprzęgło wciśnięte - nie hałasuje.
Silnik uruchomiony, auto jedzie, skrzynia na biegu, sprzęgło nie dotykane - hałasuje.
Silnik uruchomiony, auto jedzie, skrzynia na biegu, sprzęgło wciśnięte - nie hałasuje.
Silnik uruchomiony, auto jedzie, skrzynia na biegu, sprzęgło tylko leciutko wciśnięte, tak, że nadal przekazuje napęd, można przyspieszać - nie hałasuje.

Jak myślicie, co jest do wymiany? Ostatni punkt daje mi nadzieje, że to łożysko sprzęgła jest jakieś luźne, i jak się je lekko dociśnie luz się kasuje i cichnie.
Ale w większości przypadków uszkodzenie łożyska wyciskowego objawia się odwrotnie - hałasuje po wciśnięciu pedału sprzęgła, kiedy jest obciążone.
Natomiast od mechanika usłyszałem diagnozę - skrzynia.

Pytanie pomocnicze - skrzynia od GV 2.5v6 spasuje do longa? Do silnika spasuje, bo przecież 2.5 się przekłada do Vitar. Ale reszta? Mocowania, wybierak itd?
Bo jak by doszło do wymiany skrzyni (obecna i tak jest średnia, synchronizatory się kończą) to na rynku słabo jest z tymi z Vitar 2.0 v6 a urodzaj tych z GV 2.5.


Na górę
Post: śr sie 28, 2019 6:52 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: wt sie 16, 2016 4:52 pm
Posty: 45
Lokalizacja: Warszawa
Silnik: 2.0 16v (J20A)
Model: cabrio
Rok prod.: 1998
U mnie w 2.0 jest dokładnie tak samo, winne jest nie samo łożysko, tylko ta tuleja ze skrzyni biegów, na której sie ono trzyma. Lata robią swoje, średnica o jakąś część milimetra straciła i się to ślizga.

_________________
Vitara 2.0 16v 1998 r cabrio
lift 4" Radzikone, 225/70/16 Cooper Discoverer AT3
stalowy most+zderzaki, kangur, relingi, bagażnik dachowy+LED
http://suzuki.info.pl/forum/viewtopic.php?f=28&p=189131#p189131


Na górę
Post: śr sie 28, 2019 9:42 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw gru 27, 2012 11:06 am
Posty: 583
Lokalizacja: Łańcut / Rzeszów
Tzn, łożysko wyciskowe luźno lata na wałku sprzęgłowym? Bo się wałek w miejscu jego osadzenia wytarł?

Niby by się logicznie schodziło z moim wyobrażeniem co tam się dzieje.
I jeśli dobrze myślę, nie było by takie tragiczne, bo nie zwiastowało by rychłej katastrofy w trasie...


Na górę
Post: pt sie 30, 2019 6:05 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw gru 27, 2012 11:06 am
Posty: 583
Lokalizacja: Łańcut / Rzeszów
Pozwolę sobie zacytować odpowiedź, którą dostałem na priv. Może w przyszłości komuś też pomoże:
zbychhh pisze:
Tak, zdjeliśmy z mechanikiem skrzynie, bo ciągle świergotało a jak dotknąłem pedał sprzęgła to przestawało. Jak tak popatrzyliśmy to było widać na tym wałku, że wyślizgany jest, a łożysko bez oporu żadnego można było zsunąć.


Czyli się z tematem pogodzę jak na razie, bo nie powinno się nic nagle rozlecieć i mnie unieruchomić.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl