suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest pn maja 13, 2024 12:26 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: pt lip 31, 2009 11:02 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: wt cze 16, 2009 10:23 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Konin
Od jakiegoś czasu jestem na forum, i na wszystkie męczące mnie pytania znajdywałem odpowiedź, jednak na to nie potrafię, dlatego pozwoliłem sobie zapytać bardziej doświadczonych kolegów.
A więc mam vitarke 98r przy załączonym napędzie na przód z okolic przedniego prawego koła dochodzą odgłosy jakby pstrykanie. Dźwięk kojarzy mi się z dźwiękiem, jaki wydaje uszkodzony przegub. Tylko tyle, że w osobówkach zazwyczaj przegub najbardziej słychać przy skręconych kołach, mniej na prostych. Natomiast w tym przypadku skręcanie i prostowanie nie robi różnicy, częstotliwość jest tym większa im szybciej jadę, czasem na jakiś czas przestaje pstrykać. Mam wrażenie, że przestaje też hałasować w momencie, kiedy to właśnie koło jest bardziej obciążone. Byłem już u mechanika, jednak nie miał czasu się przejechać, podglądaliśmy na kanale, ale od spodu wszystko wygląda normalnie. Może ma ktoś jakieś sugestie, co to może być?? Dzięki.

_________________
żyć szybko, umrzeć młodo i zostawić po sobie uśmiechięte zwłoki


Na górę
Post: pt lip 31, 2009 11:08 pm 
Offline
Site Admin

Rejestracja: wt wrz 19, 2006 1:42 pm
Posty: 3113
Lokalizacja: warszawa
sprzegiełek nie masz przypadkiem automatów :?:

_________________
Vitara 2,0 16v, LJ 80


Na górę
Post: sob sie 01, 2009 7:54 am 
Offline
Moderator

Rejestracja: sob paź 06, 2007 10:45 pm
Posty: 616
Lokalizacja: Konin
Witam.
Napisz na priva to się umówimy i sie zobaczy co tam Ci puka ale tez wydaje mi sie że jak masz automaty to mogą być przyczyną.
Widzę że przbwa nam kolegów :D
Miło miło

_________________
Vitara 1,6 8V -> Y60 4,2E ->Y61 2,8TD->L200-> Grand Vitara I & Grand Vitara II


Na górę
Post: sob sie 01, 2009 2:18 pm 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: wt cze 16, 2009 10:23 pm
Posty: 4
Lokalizacja: Konin
Faktycznie są to automaty, nie wiem czy w takiej sytuacji szukać nowych, czy da się je jeszcze jakoś reanimować? Tak przy okazji widzę, że koledzy doświadczeni i chętni do pomocy to pociągnę dalej temat sprzęgiełek. Po jeździe w terenie, kiedy chcę wyłączyć 4X4 zazwyczaj pojawia się problem, to znaczy nie chce się wyłączyć. Znajomy, który katuje frotkę poradził żebym włączył wsteczny pojechał trochę do tyłu i w momencie, kiedy jeszcze się toczy rozłączył przód. Okazało się, że jego sposób działa, ale prawdę mówiąc wolałbym nie musieć stosować takich sztuczek
Czy to również może być wina sprzęgiełek?
Pozdrawiam Serdecznie i dzięki za szybką odpowiedź

_________________
żyć szybko, umrzeć młodo i zostawić po sobie uśmiechięte zwłoki


Na górę
Post: sob sie 01, 2009 8:31 pm 
Offline
Moderator

Rejestracja: sob paź 06, 2007 10:45 pm
Posty: 616
Lokalizacja: Konin
Wygląda to tak....
Jedziesz na 2 WD.Zatrzymujesz się zapinasz na 4 i ruszasz.W tym momęcie możesz podczas jazdy rozpinać i zapinać 4WD-2WD(nie mylić z zapinaniem 4L czyli reduktora bo tu zawsze musisz sie zatrzymać!!!).Musisz tylko pamietac o jednym.Automaty rozpinaja sie jak cofniesz do tyłu - słychać charakterystyczne klik.Wtedy masz rozpiety przedni napęd.I teraz zanim znowu zapniesz 4WD musisz sie zatrzymać.Nie wystrczy że na automatach przełączysz z 4WD na 2WD i przód nie robi.Tak naprawdę poki nie cofniesz będziesz miał go zapiętego cały czas.
Co do wybuchania - automaty wybuchaja najczęściej kiedy zmieniasz kierunek jazdy przód tył pod dużym obiażeniem np walcząc w lagrze przód - tył.Wtedy przód się wyłancza i załancza pod duzym ociażeniem i czasem w srodku w sprzęgiełku nie zwsze zębi sie w całości na wieloklinie(piasta - półoska).
Jak zamierzasz upalać ostrzej w terenie to radze póki jeszcze automaty robią zaminic je na manualne.Mi się kuiedyś moje udało sprzedac za 300 zł i za tyle kupiłem manualne.Swoje sprzedałem 4 dni temu bo u mnie zamieszkało Pajero :twisted:
Powodzenia

_________________
Vitara 1,6 8V -> Y60 4,2E ->Y61 2,8TD->L200-> Grand Vitara I & Grand Vitara II


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl