suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest sob kwie 27, 2024 7:55 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: sob cze 23, 2007 2:23 pm 
Offline
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt wrz 19, 2006 8:18 pm
Posty: 580
Lokalizacja: Wrocław
Po paru szybkich konsultacjach (i wcześniejszej niemożności znalezienia warsztatu w sobotę :wink: ) trzeba było zabrać się za samodzielną wymianę w/w uszczelniacza.

Na szczęście, uszczelniacz miałem w zapasie (orginalny suzuki - nr. katalogowy wrzuciłem na stronkę, koło jego wymiarów).

Z narzedzi, potrzebne są klucze 14 - płaskie. Najlepiej, zeby przyn. jeden był dłuższy, żeby przyłożyć odpowiednią siłę (ja juz takie mam, bo moje chińskie się poddały).

Wystarczy odkręcić 4 śrubki - pamiętając o tym, że będąc w pełni szczęścia, że śruby sie poddały, i po wyjęciu czwartej śruby (zakładając, że leżymy pod autem), wał poleci nam na tzw. pysk. Przy odrobinie szczęścia skończy się otartym nosem :mrgreen:

Potem wyjmujemy wał - można sobie zaznaczyć pozycję flanszy wału wzgl. flanszy mostu, żeby za dużo razy nie przymierzać i wymieniamy uszczelniacz. Na szczęście, czynnoś ta jest ekologiczna, tzn. nie wycieka olej z reduktora. Ale i tak, po wymianie wypada spr. i ew. uzupełnić oziom oleju w reduktorze.


Na górę
Post: sob lis 08, 2008 5:58 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
Dziś zrzuciłem tylny wał na chwilę i mam pytanie dot. tego uszczelniacza i ogólnej sytuacji w tej okolicy ;)
Czy mają prawo na wieloklinie być śladowe ilości oleju, on jest jakoś tym smarowany, czy co ? czy powinno być sucho jak ściągnę wał ? bo troszku oleju tam jest u mnie, ale ciec jakoś konkretnie nie cieknie, poziom oleju w reduktorze jest ok.
Czy to może jest samosmarowny wynalazek z teflonem i olej tam nie ma żadnego powodu, żeby być ?

Jeśli oleju tam być nie powinno, to pytanie o wymianę uszczelniacza:
- czy wyjmuje się go po zdjęciu wału za pomocą śrubokręta, wydłubując go ? czy może jakoś subtelniej ?
- tylko oryginał, czy nie ma to znaczenia ?

Z góry dzięki za podpowiedzi ;)

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl