suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest pt mar 29, 2024 7:02 am

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5
Autor Wiadomość
Post: ndz kwie 05, 2015 9:55 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: ndz mar 09, 2014 12:28 am
Posty: 14
Lokalizacja: Kłobuck
Silnik: 1.6
Model: Cabrio 1.6 JLX
Rok prod.: 1991
Witajcie.
Widzę że macie już za sobą wiele problemów z automatami i manualami i dlatego proszę o poradę.
Mam w Vitce automaty - jeden po wymianie bo uznałem że jest padnięty ponieważ mielił głośno.
Po wsadzeniu nowego nic się nie zmieniło:
Jadę na 2H i przy prędkości ok 40 -50 kmh zaczyna mielić głośno tak jakby ktoś nakrętki w mikserze mielił, jak zwalniam to zadudni dwa trzy razy z przodu, szarpnie przy tym budą i spokój.
Jak się ponownie rozpędzę do 40-50 wszystko od nowa.
Czasami pomaga zatrzymanie się i krótka jazda na wstecznym, ale nie zawsze.
Pomocy

_________________
Pagaj


Na górę
Post: pn kwie 06, 2015 7:51 am 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: śr lut 02, 2011 8:19 pm
Posty: 556
Lokalizacja: Łomża
U mnie tez tak było za pierwszym razem jak automaty załozyłem.Łomot z koła ,pisk a potem wysypałem kupę szczątków sprzęgiełka.Drugie całe. Za drugim razem była cisza tylko znowu w tym kole się zniszczyło.Zobacze jak na manualach będzie


Na górę
Post: czw sie 11, 2016 3:56 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt sie 18, 2015 2:03 pm
Posty: 18
Lokalizacja: Mława
Silnik: H20A
Model: Long 2.0 V6
Rok prod.: 1997
kipulo pisze:
U mnie tez tak było za pierwszym razem jak automaty załozyłem.Łomot z koła ,pisk a potem wysypałem kupę szczątków sprzęgiełka.Drugie całe. Za drugim razem była cisza tylko znowu w tym kole się zniszczyło.Zobacze jak na manualach będzie


Cześć! Mam pytanie co do powyższego postu czy problem znikł u Ciebie kipulo po założeniu manualnych sprzęgiełek? Jak się teraz jeździ?
Pytam bo miałem identyczny przypadek, pojechałem do znajomego przetestować samochód na jego terenie (podmokła łąka i torfowisko). Nagle coś strzeliło dosłownie i już vitara tak dobrze nie ciągnęła.
Przy obciążeniu, czyli jak siadałem w błocie, strzelało w lewym kole i tak jak by nie do końca ono się kręciło. Chodzi o to, że przy obciążeniu terkocze i nie ciągnie. Rozebrałem sprzęgiełko a tam kupka złomu w środku.
Czym to było spowodowane do końca nie wiem ale dosłownie kilka dni wcześniej padło mi łożysko w tym kole i to mocno bo aż zablokowało koło, że nie dało się jechać.
Wymieniał mechanik, który nie zna się praktycznie na autach 4x4 i podejrzewam, że już wtedy albo jakieś elementy uszkodzonego łożyska dostały się do sprzęgiełka albo sprzęgiełko zostało źle założone i przy pierwszym uruchomieniu i obciążeniu w terenie się rozsypało.
Chciałem zobaczyć jak wygląda drugie sprzęgiełko (chodziło mi o ilość smaru itp dla porównania).
Rozebrałem, popatrzyłem, było w nim dużo mniej smaru niż przy tym lewym od łożyska (pewnie mechanik nasmarował jak wymieniał łożysko).
Dla pewności oczyściłem je benzyną osuszyłem z grubsza i posmarowałem jakimś leciwym olejem przekładniowym. Po tym zabiegu kupiłem jedno automatyczne sprzęgiełko żeby mieć komplet i założyłem to wyczyszczone.
Nie chciało do końca wejść więc dociągnąłem śrubami (dopiero teraz przeczytałem, że się nie dociąga). Pojechałem zrobić test na żwirownię i okazuje się, że napęd przedni nie działa.
Wracam, rozbieram a tam drugie sprzęgiełko (prawe) ma ścięty ząbek, jest zblokowane i już jego zawartość nie wypada tak jak to było wcześniej. Wszystko jest zaciśnięte w środku bo zablokowały się tam opiłki. Ciekaw jestem czy pomogą manualne sprzęgiełka (które już zamówiłem) czy siadło coś jeszcze w moście...?


Na górę
Post: sob gru 03, 2016 12:16 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: śr lip 31, 2013 9:19 pm
Posty: 192
Lokalizacja: Gorlice
Silnik: 1,6 8v
Model: Cabrio JLX
Rok prod.: 1996
Sprzęgiełek do vitar, z tego co widzę to było kilka różnych rodzajów. Mam takie pytanie do Was, czy miał ktoś takie wynalazki jak na zdjęciu? Bo zakupiłem coś takiego, chciałbym przykręcić ale nie chce dociskać na siłę do piasty, żeby czegoś nie potrzaskać. Półoś wchodzi ładnie ale nie chce dojść do piasty. Ktoś coś doradzi? Chce to założyć do vitary krótkiej 1,6


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

_________________
Vitara 1.6 8v LPG, CABRIO 1996r.


Na górę
Post: sob gru 03, 2016 1:40 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4769
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
jakieś dziwne te sprzęgiełka. To na pewno od Vitary a nie jakiegoś Jimny ?

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
Post: sob gru 03, 2016 2:19 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 14, 2011 8:43 pm
Posty: 702
Lokalizacja: Poznan
nie założysz ich do swojej vitary jeśli to 96 rok

to są wynalazki montowane w hiszpankach po 98r , i specjalnie do nich jest zupełnie inna nakrętka trzymające łożysko koła
która to umozliwia zapięcie sprzęgiełka
ogólnie bardzo słabe i awaryjne , wyłamują się te aluminiowe noski

_________________
Wszystkie części używane do Vitary
Wysyłka i odbiór osobisty.
Dzwoniąc powołaj się na forum ;-)
Poznań 602 813 811


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl