suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 8:34 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: ndz gru 03, 2017 12:04 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pt paź 13, 2017 2:49 pm
Posty: 56
Silnik: 2.0 V6
Model: I Long
Rok prod.: 1996
Kolega, który przy okazji miał przejrzeć moją instalację gazową, wysłał mi dzisiaj zdjęcie takie jak w załączniku. Mówi, że 2 wtrysk na benzynie się załącza i wyłącza. Co to może oznaczać? Auto pracuje normalnie, ma równe obroty, wydaje się ładnie przyspieszać, nie "strzela" w żaden sposób. Taką sytuację pokazuje komputer do gazu. Wszystkie wtryski pokazują mniej więcej te same wartości cały czas, a 2 wtrysk pokazuje co chwila 0 ms. Walnięty wtrysk? Coś z elektroniką?


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Post: śr sty 10, 2018 10:52 pm 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 20, 2007 10:18 pm
Posty: 1255
Lokalizacja: Nowy Sacz
Silnik: J20A>Electric, H27A
Model: Cabrio,XL7
Rok prod.: 1998
jaki tam jest dokladnie stag ?

_________________
EVitara


Na górę
Post: ndz sty 28, 2018 6:25 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pt paź 13, 2017 2:49 pm
Posty: 56
Silnik: 2.0 V6
Model: I Long
Rok prod.: 1996
Stag 200 - staroć :) Instalacja ma 12 lat. Byłem teraz na przeglądzie gazu i wymieniłem pół instalacji - mam nowe wtryski i zregenerowany reduktor. Auto na gazie pracuje lepiej, ale problem z wtryskami pozostał. Wygląda na to, że problem jest po stronie instalacji elektrycznej wtryskiwaczy. W ogóle cała wiązka elektryczna od gazu wygląda słabo... Pojadę niedługo do elektryka z tym.


Na górę
Post: pn mar 12, 2018 12:57 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz sty 21, 2018 4:00 pm
Posty: 14
Silnik: 2.0 v6
Model: Vitara Long
Rok prod.: 1996
Chyba mam podobny problem mój gazownik już 3ci dzień się nad tym głowi. Udało Ci się coś ustalić?


Na górę
Post: pn mar 12, 2018 8:56 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: ndz lis 14, 2010 11:55 pm
Posty: 222
Lokalizacja: Garwolin
Silnik: baleno G16B
Rok prod.: 1991
Z tego co pamiętam stare Stagi tak miały. Nie czytały poprawnie czasów wtrysków. Najprostszym rozwiązaniem jest chyba podmiana na LPGTECH bo wtyczki pasują.


Na górę
Post: pn mar 12, 2018 9:27 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pt paź 13, 2017 2:49 pm
Posty: 56
Silnik: 2.0 V6
Model: I Long
Rok prod.: 1996
Cytuj:
Chyba mam podobny problem mój gazownik już 3ci dzień się nad tym głowi. Udało Ci się coś ustalić?


Cytuj:
Z tego co pamiętam stare Stagi tak miały.


Nowe też?

Problemu jeszcze nie rozwiązałem, ale ostatnim podejrzanym jest instalacja elektryczna gazu. U mnie ma ponad 10 lat i w miejscu, gdzie łączy się z elektryką wtryskiwaczy benzyny, nie wygląda najlepiej. Na razie nie bardzo mogę znaleźć speca, który by mi to zrobił w Warszawie. Gazownicy mówią "paaaanie, elektryki to nie będę panu ruszał. Pojedź pan do elektryka", a elektrycy mówią "oj paaanie, gazu to ja nie ruszam, musisz pan do gazownika jechać" :) Tacy fachowcy u nas :?


Na górę
Post: pt mar 16, 2018 3:45 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: ndz sty 21, 2018 4:00 pm
Posty: 14
Silnik: 2.0 v6
Model: Vitara Long
Rok prod.: 1996
Problem leży w Stagu, ja mam Staga 300 i też niepoprawnie czyta czasy wtrysków, tyle że u mnie wygląda to trochę inaczej bo nie widzi pracy wtrysków podczas pracy na PB, po przełączeniu na LPG zaczyna je widzieć. Jednak po podłączeniu komputera LPG Tech wszystko jest ok, więc będzie wymieniony komputer na techa.


Na górę
Post: pt mar 16, 2018 7:01 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: ndz lis 14, 2010 11:55 pm
Posty: 222
Lokalizacja: Garwolin
Silnik: baleno G16B
Rok prod.: 1991
Zastanawiające jest to, że nie czyta tylko jednego. Popraw instalację przy tym jednym wtrysku. Tak jest raptem przecięty przewód i dolutowany do każdego końca przewód z instalacji gazowej.
A przy pracy na benzynie pracuje na tym cylindrze?


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl