suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 12:23 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna
Autor Wiadomość
Post: pt lut 27, 2009 11:26 am 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
konrad zauważ, że te butle są porządnie zamocowane i mają porządne węże ... sama butla jest w porządku, tez jest bardzo wytrzymała, ale trzeba dobrze zamocować i instalacje zrobić z czegoś innego niż, modna ostatnio, dętka rowerowa :lol: Niestety w tym Isuzu nic nie było porządnie zrobione ... taka bomba na kółkach ;-)

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: śr paź 07, 2009 9:07 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: śr paź 07, 2009 8:28 pm
Posty: 20
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Masmo pisze:
Jakie macie butle do LPG? Pojemność? Wymiary? Zdjęcia? Jakieś patenty na bagaż na/obok butli?

Nie chciałbym przesuwać siedzeń po przodu i mieć jak największą butlę żeby nie tankować co 150 km.

No i napiszcie czy do Long-a czy do 3-d. :wink:



No właśnie dobije do tematu ponieważ jestem świeżo i jak na razie szczęśliwie posiadający Vitarę 1.6 8V 92' Hard top 3D, która nie posiada instalacji gazowej.. co na początku mnie cieszyło (nie jestem zwolennikiem gazu) ale jak tak sobie nią pojeździłem to....:/ lubi sobie wypić (jak ja w weekendy:D) 10l to standard przy lekkiej nodze. Dlatego jestem zmuszony założyć Gaz. Słyszałem ze zakładacie butle zamiast baku paliwa i to by mnie interesowało najbardziej (często wożę z tyłu owczarka niemieckiego:D) więc jaką butle tam wcisnąć bo jest choler*** mało miejsca tam. Może by sie ktoś wypowiedział na ten temat albo podesłał linki, zdjecia... itp. proszę o dokładne wymiary żeby nie było niedomówień.
p.s z tego co czytałem na tym forum, nie znalazłem nigdzie dokładnych wymiarów butli (zamontowanej zamiast baku paliwa) ale za to wiem ze najlepsza instalacja do tego silnika który posiadam będzie BRC Stako?? (dodam ze mam gaźnik, chyba ;/). pozdrawiam i z góry dzięki...

_________________
`wazki` Suzuki Vitara 1.6 8V 92' Hard top


Na górę
Post: śr paź 07, 2009 11:36 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: pt paź 03, 2008 11:51 am
Posty: 104
Tu http://www.stako.pl/index.htm można popatrzeć na butle i ich wymiary.
Pomysł na butlę "pod" jest fajny ale ma też minus - muisz gdzieś podziać choćby minimalny zbiornik paliwa. Jak to zrobić formalnie żeby na przeglądzie nie bać sie to nie wiem. A jak kto ma ochote na ubezpieczanie AC to w razei spalenia auta z takimi przeróbkami bałbym sieo wypłatę odszkodowania - wiem że to dla niektórych dup...e ale warto wiedzieć żeby nie być "po szkodzie".

No i powiedzcie mi jeszcze jakiego bagażnika w 3drzwiowej Suzuce można żałować :mrgreen: ? A psa usadź jak nalezy na siedzeniu tylnym bo jak Cię "grinpisy" przylukają że wozisz owczarka za siedzeniami to im nie wytłumaczysz że to bagażnik jest :lol: Choć pamietam jak znajomy myśliwy jeszcze w latach 80-tych woził wyżła na polowanie maluchem. Wyżeł miał taką wolę jeżdżenia na polowania że bez problemu wskakiwał do bagaznika (a kazdy pamieta jaki maluch miał bagażnik) kładł się na bok i dawał zamykać jak w walizce, po czym bez problemu pokonywał 30km. No ale wtedy nie było takiej ochrony zwierząt jak teraz.


Na górę
Post: czw paź 08, 2009 12:11 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: śr paź 07, 2009 8:28 pm
Posty: 20
Lokalizacja: Wąbrzeźno
O przegląd bym się nie martwił :D Bo różne cuda przechodzą. Ale ogólnie nie mam czasu na to by sprawdzić (wymierzyć) jaką butle mogę tam wsadzić, chce po prostu ułatwić mojemu koledze montaż owej butli.. a on sam nie ma czasu by to zrobić zresztą vitara jeździ cały czas i nie mam jak nawet tego spr. Co najmniej 3 kolegów z tego klubu ma takie instalacje założone, wiec niech może się wypowiedzą jakie butle (modele lub wymiary) założyli i ile litrów.. Prosze o pilna odp. bo w niedziele chce już coś działać... Pozdr.

_________________
`wazki` Suzuki Vitara 1.6 8V 92' Hard top


Na górę
Post: czw paź 08, 2009 9:13 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: wt gru 23, 2008 6:09 pm
Posty: 24
Jakiś rok temu zamontowałem 75 litrową butlę na gazik. Mieszkam dość daleko do stacji z gazem. Vitarka w terenie wypija jakieś 13 litrów gazu. Zaznaczam, że raczej na czarne nie wyjeżdża. Do butli wchodzi jakieś 50 litrów gazu (w zasadzie nigdy nie wyjeździłem gazu do końca). Co do wymiarów butli to nie pamiętam, ale zmierzę i wrzucę za jakiś czas. Żeby zamontować butlę, musiałem pozbyć się tylnego, prawego siedzenia. Butla zamontowana jest wzdłuż samochodu, na 4 śrubach. Gazownik nie zamontował żadnych wzmocnień pod uchwyty i z biegiem czasu śruby zaczynają rozrywać podłogę. Druga sprawa to ta, że gdy buja samochodem na boki (co w terenie nie jest raczej rzadkim zjawiskiem), butla strasznie hałasuje, piszczy, stuka....itd. itp. etc. etc:) Jeszcze jedna sprawa, miałem problemy z przeglądem. Jeden facet strasznie się przejął i powiedział, że wyjęcie siedzenia i zamontowanie butli w przestrzeni pasażerskiej to poważna zmiana konstrukcyjna i ....szkoda gadać. Musiałem się nieco najeździć, ale udało się, gostek kazał mi tylko zakryć butlę, żeby nie była wystawiona na działanie promieni słonecznych. No i 50 litrów gazu dość mocno dociąża mi prawą stronę i widać, że samochód siedzi z tej strony nieco niżej, zresztą myślę, że prawy, tylni amortyzator też nieźle dostaje w dupę. Także myślę, że montaż właściwej butelczyny na gaz to dość ważna decyzja:)


Na górę
Post: pn paź 12, 2009 9:58 am 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt paź 03, 2008 5:36 pm
Posty: 17
Lokalizacja: Świdnik
butla ZC-05 średnicy 315 pojemność 46L http://www.irene.pl/
w miejscu zbiornika paliwa

_________________
Vitara'91 hardtop 1.6 8v
merc/samara, 30'' Fedima Extreme Evo


Na górę
Post: pn paź 12, 2009 3:04 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: śr paź 07, 2009 8:28 pm
Posty: 20
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Właśnie o to mi chodziło konkretna odp. A słuchaj ciężko było ja tam zmieścić robiłeś jakieś patenty na ten montaż. A i jeszcze jedno pytanko założyłeś gdzieś mały bak paliwa Pb??? Z gory dzieki.

_________________
`wazki` Suzuki Vitara 1.6 8V 92' Hard top


Na górę
Post: pt paź 16, 2009 12:12 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt paź 03, 2008 5:36 pm
Posty: 17
Lokalizacja: Świdnik
butla bez problemu weszła w miejsce zbiornika paliwa
nawet przez jakiś czas była założona fabryczna osłona ale teren zweryfikował ją negatywnie
nie ma osłony - nie ma gdzie zbierać się błotko
zewnętrzna pompa paliwa i przewody wyprowadzone są do bagażnika
zbiornik paliwa w planach, na razie bańka 5L

_________________
Vitara'91 hardtop 1.6 8v
merc/samara, 30'' Fedima Extreme Evo


Na górę
Post: czw paź 14, 2010 11:54 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: śr cze 30, 2010 9:48 am
Posty: 61
Mam pytanie do osób co piszą, że mają 50l butle (270 mm średnica).

Czy zawór wtedy pod odpowiednim kątem się mieści?

_________________
2.0 16V


Na górę
Post: czw paź 14, 2010 7:24 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sie 15, 2008 4:36 pm
Posty: 1537
Lokalizacja: Andrychów
można zakupić butlę z zaworem dostosowanym do pracy pod kątem 90*
zobacz pw

_________________
była kiedyś Vitara '89,1,6 8v z liftem i mt
>>>ZJEEP>>>WJEEP


Ostatnio zmieniony pt paź 15, 2010 7:25 pm przez Zulu, łącznie zmieniany 1 raz.

Na górę
Post: czw paź 14, 2010 7:31 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: śr cze 30, 2010 9:48 am
Posty: 61
a możesz podać mi jakiś przykład?
Jutro jadę na pomiary jaka butla mi wejdzie. Gdyby nie ten zawór to 50l (śr 270 długość 977) wchodzi bez problemów. Dlatego bardzo by mi zależało na czymś takim co piszesz.

EDIT: rzeczywiście są takie zawory :) będzie butla 50l...

_________________
2.0 16V


Na górę
Post: pt paź 15, 2010 7:23 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sie 15, 2008 4:36 pm
Posty: 1537
Lokalizacja: Andrychów
:mrgreen: fajnie że mogłem pomóc.Nie jest to często stosowane rozwiązanie ale do vitary idealne.
Dodam że instalacja jest bezproblemowa,a ma już 3 lata-kwestia zadbania o nią.
Z osprzętem elektrycznym Ci nie pomogę bo mamy inne silniki.
pozdro-

_________________
była kiedyś Vitara '89,1,6 8v z liftem i mt
>>>ZJEEP>>>WJEEP


Na górę
Post: sob cze 09, 2018 8:42 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: wt gru 06, 2016 2:55 pm
Posty: 48
Silnik: 2.0 V6 -> 2.5 V6
Model: Vitara Long
Rok prod.: 1995
Ma ktoś może namiar na producenta zbiornikow do montażu LPG pod autem?


Na górę
Post: sob cze 09, 2018 9:22 pm 
Offline
3" - błotołaz

Rejestracja: ndz gru 23, 2012 10:30 pm
Posty: 518
Lokalizacja: Jelenia Góra
Silnik: 1.6 8v
Model: Cabrio
Rok prod.: 1991
Tu masz jego ogłoszenie a w nim wszystkie dane kontaktowe.
http://allegro.pl/zbiornik-paliwa-kombo ... 89349.html

_________________
Vitarka 1,6 8v LPG 91' cabrio z hard topem.
Standard - na razie...
viewtopic.php?f=28&t=14261


Na górę
Post: wt wrz 18, 2018 5:29 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pn maja 04, 2015 9:43 pm
Posty: 11
Jak będziesz montował taki kosz z butlą to od razu kup uszczelkę pompa: paliwa - zbiornik. Moja rada bo właśnie to przerabiałem, dodam że uszczelki tylko w serwisie i jadą z Niemiec koszt około 120 zł.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl