suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 12:55 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna
Autor Wiadomość
Post: pn sie 30, 2010 7:12 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw lis 15, 2007 5:40 pm
Posty: 925
Lokalizacja: coraz bliżej domu ;)
vonBraun różnica w sekwencji a instalcji mieszalnikowej - IIgen, jest spora, więc jeśli zdecydujesz się na zmianę, to do wywalenia masz wszystko co pod maską, w sumie zostają przewody i butla.
myślę że min 1500zł musiał byś dołożyć do najtańszej sekwencji :roll:

Sekwencja w 100% chroni przed tzw strzałami o których tu pisali, nie zmienia też mocy silnika na benzynie, co w przypadku IIgen ma miejsce - mikser jest w dolocie, ograniczając dopływ powietrza również na benzynie :(

IMO instalacje IIgen były dobre dla starszych silników - 8zaworowych z jednopunktowym wtryskiem, miałem taką w astrze, zrobiłem 200kkm i nic się nie działo,
żadnych strzałów, żadnych problemów z silnikiem - świece i kable zmieniałem wg instrukcji jak dla noPB (kable miałem oryginalne ;), a świece co 60kkm)

teraz do forda (MPI i 16V) założyłem sekwencję, w sumie w eksploatacji nie ma wielkiej różnicy, zapalasz i jedziesz ... tylko cena instalacji trochę wyższa ;)

a co do spalania, gaz ma niższą wartość kaloryczną (nie mylić z oktanami), więc silnik nawet nie powinien palić tyle samo ... chyba że ktoś lubi jak mu pali zawory :mrgreen:
analogicznie jest z osiągami, muszą być niższe, chyba że ktoś pobawi się z przyspieszaniem zapłonu ...
często wydaje się że na gazie jest lepiej, ale wynika to z pogorszenia parametrów na benzynie, auto "uczy" się do gazu i na noPB jedzie gorzej
wykresy z hamowni można sobie pooglądać np tu http://www.autotestserwis.pl/hamownia.html

czy się opłaca ... trzeba samemu przekalkulować, na stronie gazeo.pl jest fajny kalkulator
mnie do vitary się nie opłacało, ale nie dlatego że pali mało, a dlatego że żona jeździ na odcinkach 5km, więc i tak benzyny szło by sporo,
a rocznie vitka nie zrobi więcej jak 5kkm ... więc leję noPB i płacze :mrgreen:
do forda mimo negatywnych opinii co do LPG w fordzie, założyłem zaraz po kupnie auta, obecnie zrobione mam 15kkm i już prawie zwróciła się instalacja za 3kzł
a że autkiem chce pojeździć do 5lat, to powinienem kilka zł jeszcze zaoszczędzić, nawet jak trza będzie zrobić głowicę :wink:
Tak dla zobrazowania oszczędności, astrą "zarobiłem" dzięki LPG ok 20kzł 8) (przejechane 100kkm, instalacja już była w aucie)

_________________
... i jest 4x4 - Vitara 3d prawie seria i w lato chłodniutko :)


Na górę
Post: pn sie 30, 2010 3:02 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr lis 04, 2009 11:16 pm
Posty: 184
Lokalizacja: Gdańsk
Konrad Wielkie dzięki za odpowiedź NA TEMAT ;-)

_________________
Suzuki Grand Vitara 1.6, 3D, rok 2000
Prawko od 28.09.2009. Autko (pierwsze w życiu) od 26.10.2009


Na górę
 Tytuł: lpg 1,6 16v
Post: pn wrz 24, 2012 5:51 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lis 28, 2008 9:36 pm
Posty: 220
Lokalizacja: Kamienna Góra
Witam własnie przyszedł czas zagazowac vitke gdzie sie broniłem przed gazem i mam pytanko jaką polecacie instalację lpg
silniczek 1.6 16V i ile moze vitka srednio palic tego gazu

_________________
juz jest mały lift:)
www.extremefirstaid.pl


Na górę
 Tytuł: Re: lpg
Post: pn wrz 24, 2012 6:00 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr mar 21, 2012 10:40 pm
Posty: 907
Lokalizacja: okolice 3Miasta
osobiście polecam lovato gdyż takową posiadam, zdecydowałem sie na nią gdyż niby o niebo lepsza instalacja BRC strasznie wspomaga się benzyną, a jakość wykonania bezawaryjność i całe inne pierdy jest taka sama a nawet lepsza bo w sumie od prawie roku nic sie nie sypło :mrgreen:

fakt faktem mam 8v ale lovato moge polecić

i pali mi 15l
ale to przez to że mam zamieszanie z czymś z tego -> sondą/tps/silniczkiem krokowym/czujnikiem temp. pow. itp no i tez automat

_________________
GEO TRACKER 1.6 8V, AUTOMAT, CABRIO HARD-TOP, LIFT 4,2", 31" AT **I TAK ZOSTAJEEEE**
SUZUKI VITARA 1.6 8V, MANUAL, CABRIO, BULWAR


Na górę
 Tytuł: Re: lpg
Post: pn wrz 24, 2012 6:36 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lis 28, 2008 9:36 pm
Posty: 220
Lokalizacja: Kamienna Góra
jeden gazownik własnie mówił mi o jakiejs instalacji BRC Sequent strsznie zachwalał

_________________
juz jest mały lift:)
www.extremefirstaid.pl


Na górę
 Tytuł: Re: lpg
Post: pn wrz 24, 2012 9:18 pm 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: sob kwie 21, 2007 1:35 pm
Posty: 4769
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: LPG16B
Nie wiem czy BRC obsłuży fullgrupa

Mówimy tu o sekwencyjnej instalacji lpg ?
Bo chyba nie chcesz zwykłej instalacji pakować do 16v ?

Ja mam sekwencje ale nie pamiętam jakiej firmy.
Jak mi ustawili ekonomicznie tak że był słabszy niż na benzynie to spalanie 11L
Poprosiłem o podkręcenie i teraz nie ma różnicy w mocy między pb a lpg to pali 13L gazu
Po założeniu snorkela, liftu 6" i opon 31" pali mi od 13 w trasie do max 17 w mieście -zazwyczaj robię 300km na 46 litrach
Tylko, że ja mam ciężką nogę :wink:

_________________
PS.
Przerabiasz lub podnosisz swoją Vitarę I lub Grand Vitarę I ?
Masz to w planie?
Zajrzyj na https://radzikone.pl - Zestawy i części do liftu, opony, wyciągarki i wiele innych !


Na górę
 Tytuł: Re: lpg
Post: pn wrz 24, 2012 9:38 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lis 28, 2008 9:36 pm
Posty: 220
Lokalizacja: Kamienna Góra
tak o instalacji sekwencyjnej i pytam co mam załozyc bo kiedys miałem auto na gaz i mysle ze gazownicy mnie naciągli
Mi benzynki teraz pali tak ok 12 miasto i trasa mieszana jazda.
a jeszcze jedno gdzie macie butle pod autkiem?

_________________
juz jest mały lift:)
www.extremefirstaid.pl


Na górę
 Tytuł: Re: lpg
Post: pn wrz 24, 2012 10:34 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: czw paź 20, 2011 9:03 pm
Posty: 389
Zamiast zbiornika paliwa.


Na górę
 Tytuł: Re: lpg
Post: pn wrz 24, 2012 11:22 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: sob sty 08, 2011 5:43 pm
Posty: 151
Lokalizacja: Warszawa
Ja mam instalację polskiej firmy AC - Stag-4. Oczywiście jest to sekwencja, zakupiłem ze standardowymi wtryskami Valtek - straszne gówno, szarpało, nierówno chodziło, potem już nie dało się regulować i palił ze 13 l gazu. Wymieniłem na wtryski OMVL Reg Fast (niebieskie) i moim zdaniem jest rewelacja. Mam kabelek (50 pln na allegro), progeam dostępny na stronie producenta za free, sam reguluję co ok. 10 tys km i teraz w trasie bez bagażnika dachowego i na pusto pali mi na seryjnych oponach 9-9,5 l gazu (realne spalanie, przebieg weryfikowany z gps), jak jadę powyżej 100 km/h albo więcej w ruchu miejskim (nie jeżdzę po mieście normalnie samochodem), albo zimą, spalanie dochodzi do 12-13 l, przy czym 13 nigdy nie przekroczyłem w normalnej eksploatacji. W terenie - wiadomo, nie na km ale na motogodziny...
Ogólnie gorąco polecam tę instalację, jest prosta, tania, łatwa w obsłudze i dobrze się ją ustawia samemu. Większość złych opinii wynika z użycia słabych wtrysków Valtek albo ich klonów. Ja używam ją w drugim już aucie (poprzednie, corollę E10, kupił ode mnie kolega i ciągle je używa), w obu chodzi na tych regach (najlepszy stosunek cena-jakość) i w obu nie ma problemu.
Ale przede wszystkim sama instalacja to rzecz trzeciorzędna. Po pierwsze komponenty, po drugie montaż! Polecam przejrzeć forum o lpg, ale tylko jeśli masz sporo czasu, bo tam można spędzić godziny czytając rzeczowe porady na każdy temat związany z gazem.

_________________
Vitara Long 1,6 16V + LPG sekwencja
Lift ok. 2 cale i AT 29'


Na górę
 Tytuł: Re: lpg 1,6 16v
Post: wt wrz 25, 2012 8:00 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lis 28, 2008 9:36 pm
Posty: 220
Lokalizacja: Kamienna Góra
I z tym gazem jest tak kazdy gazownik zachwala co innego jeden BRC inny Lovato nastepny Staga :(
rozmawiałem o cenie to od 2200 do 2400 butla w bagażniku Toroidalna
I co tu wybrac :?:

_________________
juz jest mały lift:)
www.extremefirstaid.pl


Na górę
 Tytuł: Re: lpg 1,6 16v
Post: wt wrz 25, 2012 8:08 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: sob sty 08, 2011 5:43 pm
Posty: 151
Lokalizacja: Warszawa
Ja mam butlę w bagażniku ale walcową, zajmuje 1/3 powierzchni bagażnika. Ale jeden z kolegów tutaj ma dwie toroidalne na podłodze bagażnika, tak że po złożeniu foteli wychodzi równa powierzchnia, to też jest jakiś pomysł.

_________________
Vitara Long 1,6 16V + LPG sekwencja
Lift ok. 2 cale i AT 29'


Na górę
 Tytuł: Re: lpg 1,6 16v
Post: wt wrz 25, 2012 8:20 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lis 28, 2008 9:36 pm
Posty: 220
Lokalizacja: Kamienna Góra
butle co mi polecali to jej pojemność użytkowa 33L a jej wysokość to 20 cm
mysle ze na jakieś 250 km starczy to zawsze coś

_________________
juz jest mały lift:)
www.extremefirstaid.pl


Na górę
 Tytuł: Re: lpg 1,6 16v
Post: wt wrz 25, 2012 8:52 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr mar 21, 2012 10:40 pm
Posty: 907
Lokalizacja: okolice 3Miasta
ja mam 45l w bagażniku w vitce - mam cabrio wiec zajmuje wszystko co można nazwać bagażnikiem w tym aucie :mrgreen: no fakt mam miejsce na 10l baniaczek z benzynką co by stykło w razie czego w gruncie rzeczy do 45l butli wchodzi 80% czyli niby 36l powinno wejść a i tak wchodzi zawsze 30l i mi te 30 starcza na całe 190km

_________________
GEO TRACKER 1.6 8V, AUTOMAT, CABRIO HARD-TOP, LIFT 4,2", 31" AT **I TAK ZOSTAJEEEE**
SUZUKI VITARA 1.6 8V, MANUAL, CABRIO, BULWAR


Na górę
 Tytuł: Re: lpg 1,6 16v
Post: pt wrz 28, 2012 9:08 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt lis 28, 2008 9:36 pm
Posty: 220
Lokalizacja: Kamienna Góra
gaz juz jest w vitce taki wtrysku gazu ESGI-2 Black listwa wtryskowa valtek reduktor tomasetto

Pytanko mam jak wam położyli przewody od gazu bo mi zamontowali pod podłogą czy mogą sie uszkodzić w terenie a moze czymś je zasłonić?

_________________
juz jest mały lift:)
www.extremefirstaid.pl


Na górę
 Tytuł: Re: lpg 1,6 16v
Post: sob wrz 29, 2012 3:23 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: sob sty 08, 2011 5:43 pm
Posty: 151
Lokalizacja: Warszawa
Listwę wtryskową i tak niedługo zmienisz, bo valteki nie trzymają parametrów dłużej niż kilka tys km, a po 20 tys km na jednej listwie różnice wydatku poszczególnych elektrozaworów (bo wtryskiwaczem ciężko to nazwać) sięgają 40%. Nie rozumiem dlaczego gazownicy z uporem maniaka montują te wtryski, skoro o klasę lepsze można kupić 50 zł drożej, przy cenie całej instalacji koło 2k zł... Pewnie marża wyższa. Ale oczywiście oby się jak najlepiej się instalacja spisywała ;)

_________________
Vitara Long 1,6 16V + LPG sekwencja
Lift ok. 2 cale i AT 29'


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl