suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 7:27 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: ndz maja 17, 2009 4:07 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw mar 27, 2008 4:26 pm
Posty: 2689
Lokalizacja: Wrocław
Silnik: G16B
Model: Radzikone Edyszyn
Rok prod.: 1995
Witam wszystkich.
Sprawa taka dość pilna:
-potrzebuję sprawdzonego zakładu montującego gaz w Łodzi, lub Wrocławiu. Sprawdzonego, znaczy ktoś ma poparty przykład na to, że nie partolą pracy... :mrgreen:
Chcę zagazować Vitkę 1,6 na wielopunkcie 16V.
W grę wchodzi albo porządnie zrobiona instalacja klasyczna, albo sekwencja...
Interesuje mnie do tego montaż butli pod autem w miejscu zbiornika, a przerobienie fabrycznego zbiornika benzyny, tak żeby oba się mieściły, a bagażnik wolny... Ale nie jest to koniecznością, jak nie można to niech już będzie w bagażniku ta butla.

Kolega polecał "Nagaz" w Łodzi, macie jakieś doświadczenia z tą firmą?

No i jeszcze jedno, dobrze byłoby żeby zagazowali mi auto do piątku... Wykonalne? :roll:

Pozdrawiam.

_________________
Futrzak->Vitka'89 ->Vitka'95->GV2000->Korozjara


Na górę
Post: ndz maja 24, 2009 6:23 pm 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 10, 2008 11:04 pm
Posty: 927
Lokalizacja: Gdańsk
rady jeśli chodzi o gaz w terenówce:
komputer od gazu umieść gdzieś wewnątrz, nie pod maską,
wszelkie mieszalniki gazowe niech zamontują w sensownym miejscu, jak najwyżej się da,
zostaw sobie standardowy zbiornik, gaz nie lubi wody, zaleje ci kable wys napięcia i będzie lipa, benzyna jest mniej kapryśna,
butle z gazem zamontuj za siedzeniem po stronie kierowcy, tam zazwyczaj się nie siada bo i tak jest ciasno tam,

i najważniejsze gaz jest do zapalniczek a nie do samochodu, chociaż niestaty sam jestem skazany na gaz w suce ;(

_________________
cabrio 3d '94 OME,MTki 31cali, Tabor12k - sprzedana ;(


Na górę
Post: pn maja 25, 2009 7:40 am 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
zax pisze:
W grę wchodzi albo porządnie zrobiona instalacja klasyczna, albo sekwencja...
raczej sekwencja ;) teraz nie są drogie ...
zax pisze:
Interesuje mnie do tego montaż butli pod autem w miejscu zbiornika, a przerobienie fabrycznego zbiornika benzyny, tak żeby oba się mieściły, a bagażnik wolny... Ale nie jest to koniecznością, jak nie można to niech już będzie w bagażniku ta butla.
Ja mam w "bagażniku" cylindryczną stako z zaworem montowanym od góry (trzeba na to zwrócić uwagę - jest parę zł. droższa, ale więcej gazu efektywnie Ci wejdzie ;) ). Tu oczywiście kwestia co bardziej potrzebujesz ... ja z bagażnika nie korzystam na codzień, natomiast pełny bak benzyny lubię mieć (bo benzyna ma tą zaletę, że jest wszędzie, a do tego można ją w kanistrze przewieźć) - ze względu na "wyprawy" ;). Po montażu butli zostaje miejsce na jakieś płyny, apteczkę, drobne narzędzia, kalosze, kinetyka, taśmy i liny i jeszcze parę innych fantów, więc nie jest źle ;)

zax pisze:
No i jeszcze jedno, dobrze byłoby żeby zagazowali mi auto do piątku... Wykonalne? :roll:
U mnie robili to około 6h (rano oddałem, po robocie już czekało, a zdążyli drugie zacząć). Umówiłem się bodajże 2 dni wcześniej - a wtedy był boom - teraz nie mają roboty i pewnie od ręki zrobią.

WOLVERINE pisze:
rady jeśli chodzi o gaz w terenówce:
komputer od gazu umieść gdzieś wewnątrz, nie pod maską,
wszelkie mieszalniki gazowe niech zamontują w sensownym miejscu, jak najwyżej się da,
zostaw sobie standardowy zbiornik, gaz nie lubi wody, zaleje ci kable wys napięcia i będzie lipa, benzyna jest mniej kapryśna,
dobrze prawisz :D co benzyna to benzyna (ale droga ... :roll: choć nie wszędzie :mrgreen:)
WOLVERINE pisze:
butle z gazem zamontuj za siedzeniem po stronie kierowcy, tam zazwyczaj się nie siada bo i tak jest ciasno tam,
a to taka sobie rada akurat ... po pierwsze brak jednego miejsca siedzącego (no ale to już zależy kto jak wozu używa), po drugie problem z przeglądami, po trzecie problem z policmajstrami, po czwarte "miszczowie" montują zbiorniki cylindryczne wzdłuż auta nie zabezpieczając ich odpowiednio .... samobójcy jacyś chyba :shock:

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Post: pn maja 25, 2009 7:50 am 
Offline
3" - błotołaz
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 10, 2008 11:04 pm
Posty: 927
Lokalizacja: Gdańsk
Piotrze, mi nie chodzi o montaż gazu zamiast siedzenia, tylko za siedzeniem, tak by siedzenie lekko wysunąć w stronę kierowcy.

_________________
cabrio 3d '94 OME,MTki 31cali, Tabor12k - sprzedana ;(


Na górę
Post: pn maja 25, 2009 7:52 am 
Offline
5" - nadszyszkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:27 pm
Posty: 3382
Lokalizacja: Koleczkowo
WOLVERINE pisze:
Piotrze, mi nie chodzi o montaż gazu zamiast siedzenia, tylko za siedzeniem, tak by siedzenie lekko wysunąć w stronę kierowcy.
OK, to przepraszam, nie zrozumiałem - myślałem, że za siedzeniem kierowcy zamiast siedzenia pasażera ;) mea culpa :oops: (bo takie zmoty jak wspomniałem się widuje raz na jakiś czas i zastanawia mnie brak wyobraźni twórców tych rozwiązań ...)
No to faktycznie, można albo grubszą na 1/2 bagażnika, albo cieńszą, ale dłuższą na około 4/5 (u mnie tak jest) (wtedy tylne siedzenia działają tak samo, jak je fabryka wymyśliła)

_________________
była Vitara, teraz 2 inne Suzy w domu :)
... i skośnookie 4x4 innej marki :wink:


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl