suzuki.info.pl

Wszystko dookoła vitary i nie tylko (:
Dzisiaj jest czw mar 28, 2024 10:39 pm

Strefa czasowa UTC+01:00




Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
Post: wt sie 31, 2010 8:33 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pn lip 26, 2010 8:48 am
Posty: 21
Cześć wszystkim!
Widziałem na forum podobne tematy, ale nie do końca i nie tak rozległe, więc piszę:
Posiadam Vitarę z 95 roku z silnikiem 2.0 v6 z gazem. Przecieka mi zerdzewiały zbiornik na benzynę i denerwuje mały bagażnik, bo zajęty jest butlą z gazem. Powstaje więc pytanie: Czy można wrzucić butlę z gazem o pojemności 40 litrów pod podłogę (chyba w miejsce obecnego zbiornika na benzynę, bo nigdzie indziej nie wejdzie, a tam będzie mieć luz) a na benzynę zrobić nowy zbiornik o pojemności 20-30litrów (zbiornik albo stalowy albo kompozytowy mógłbym zrobić)?? Czy ktoś robił coś takiego?? gdzie umieścić zbiornik na benzynę(chyba w okolice mocowania korektora hamowania tylnej osi), żeby wszystko się pomieściło i nie było problemu z podłączeniem dopływu benzyny i innych przewodów??
Piszcie
z góry dzięki:)


Na górę
Post: wt sie 31, 2010 10:10 am 
Offline
2" - starszy bagiennik
Awatar użytkownika

Rejestracja: śr mar 10, 2010 1:05 pm
Posty: 158
Lokalizacja: WLKP
Ja mam zbiornik 40L pod autem, zaraz za hakiem. Zbiornik na benzynę jest zrobiony z nierdzewki i umieszczony z prawej strony tak mniej więcej pod siedzeniem pasażera z tyłu.
Niestety więcej szczegółów Ci nie napiszę bo to zrobił poprzedni właściciel.

Dodam jeszcze że takie rozwiązanie w moim przypadku ma jedną wadę: zbiornik jest dość płaski i pompa jest zamontowana w nim pod kątem ok. 45' i jak jest mało paliwa w zbiorniku i auto stoi "z górki" to jest problem z odpaleniem -pompa nie ma jak zassać paliwka. No ale jak LPG jest głównym zasilaniem to da się z tym żyć, w końcu zyskujemy cały bagażnik 8)

Powodzenia w motaniu!

_________________
Vitara Long 1.6 16V + Blos


Na górę
Post: wt sie 31, 2010 12:14 pm 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pn lip 26, 2010 8:48 am
Posty: 21
zeshky pisze:
Ja mam zbiornik 40L pod autem, zaraz za hakiem. Zbiornik na benzynę jest zrobiony z nierdzewki i umieszczony z prawej strony tak mniej więcej pod siedzeniem pasażera z tyłu.
Niestety więcej szczegółów Ci nie napiszę bo to zrobił poprzedni właściciel.

Dodam jeszcze że takie rozwiązanie w moim przypadku ma jedną wadę: zbiornik jest dość płaski i pompa jest zamontowana w nim pod kątem ok. 45' i jak jest mało paliwa w zbiorniku i auto stoi "z górki" to jest problem z odpaleniem -pompa nie ma jak zassać paliwka. No ale jak LPG jest głównym zasilaniem to da się z tym żyć, w końcu zyskujemy cały bagażnik 8)

Powodzenia w motaniu!


Czyli zbiornik na benzynę jest zapewne w tym miejscu pod korektorem hamulców. A jakiej pojemności jest zbiornik na benzynę?? a ta pompa wstawiona po kątem to jest oryginalna?? a jak jest przymocowany zbiornik na benzynę?? czy jakieś mocowania są spawane do ramy czy do nadwozia?? Mógłbyś zrobić jakieś zdjęcia i wysłać na maila, czy umieścić tu na forum??
dzieki


Na górę
Post: czw wrz 02, 2010 1:38 pm 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw cze 14, 2007 9:33 pm
Posty: 85
Lokalizacja: CHEŁM/lubelskie
Obrazek
Obrazek
Obrazek

OPIS:
viewtopic.php?f=25&t=99

_________________
vitara 3d kl71-30" ,wahacze rurowe-mojej roboty,tarcze tył,wyciągarka escape evo,stalowe zderzaki
T:502092084


Na górę
Post: czw wrz 02, 2010 7:45 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: pn mar 29, 2010 10:28 am
Posty: 1542
Lokalizacja: Łódź
W przyszły weekend przy okazji większego remontu planuję wrzucić butlę pod spód w zamian seryjnego baku...
Wymyśliłem sobie że wstawię TAKI ZBIORNIK z zewnętrzną pompą paliwa obok/za butlą.
Wszystko ładnie i pięknie tylko zaczęła zastanawiać mnie jedna rzecz- co z powrotem paliwa (o ile taki w ogóle jest)??

_________________
Zielony autobus 2,7TDi...


Na górę
Post: czw wrz 02, 2010 9:50 pm 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 25, 2008 4:00 pm
Posty: 1877
Lokalizacja: Nowogard
No jeśli jest, to może można poprowadzić wężykiem z powrotem do wlewu? :roll:
jak zaczniesz motać to ogarniesz system, bo wtedy wyobraźnia najlepiej pracuje :lol:


Na górę
Post: wt wrz 14, 2010 6:43 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pn lip 26, 2010 8:48 am
Posty: 21
Dzięki za podpowiedzi. A teraz jeszcze jedna sprawa: czy zbiornik na benzynę może być tuż obok butli na gaz?? wiem, że butla na gaz może być mocowana pod autem, wszak w osobowych koło zapasowe bywa montowane pod bagażnikiem i w jego miejsce montuje sie butle toroidalną i wiem, że butla musi być oddalona od układu wydechowego o minimum 10cm. ale co z odległością zbiornika na benzynę od butli na gaz?? wie ktoś coś o tym? chodzi tu oczywiście o przepisy, żeby wszystko się zgadzało:)


Na górę
Post: wt wrz 14, 2010 9:26 am 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw cze 14, 2007 9:33 pm
Posty: 85
Lokalizacja: CHEŁM/lubelskie
Browning pisze:
W przyszły weekend przy okazji większego remontu planuję wrzucić butlę pod spód w zamian seryjnego baku...
Wymyśliłem sobie że wstawię TAKI ZBIORNIK z zewnętrzną pompą paliwa obok/za butlą.
Wszystko ładnie i pięknie tylko zaczęła zastanawiać mnie jedna rzecz- co z powrotem paliwa (o ile taki w ogóle jest)??

fizycznie niewykonalne z tym karnisterkiem pod spodem(niezmieści się)


Rafał.R pisze:
Dzięki za podpowiedzi. A teraz jeszcze jedna sprawa: czy zbiornik na benzynę może być tuż obok butli na gaz?? wiem, że butla na gaz może być mocowana pod autem, wszak w osobowych koło zapasowe bywa montowane pod bagażnikiem i w jego miejsce montuje sie butle toroidalną i wiem, że butla musi być oddalona od układu wydechowego o minimum 10cm. ale co z odległością zbiornika na benzynę od butli na gaz?? wie ktoś coś o tym? chodzi tu oczywiście o przepisy, żeby wszystko się zgadzało:)

to jaka odległość ma butla w koło(montowana od środka) od baku któty jest z drugiej strony blachy karoseryjnej??10mm??


a zbiornik Pb ze względu na ruch wahacza musi byc trójkątny jeśli ma byc pod spodem i większy niż 5l

_________________
vitara 3d kl71-30" ,wahacze rurowe-mojej roboty,tarcze tył,wyciągarka escape evo,stalowe zderzaki
T:502092084


Na górę
Post: śr wrz 15, 2010 10:13 am 
Offline
0" - piaskownica

Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 8:56 pm
Posty: 2
Witam Wszystkich ! Jestem nowy i dopiero zamierzam kupić Vitarę Long.
Chciałbym odrazu przerobić na gaz i w związku z tym pytanie:
Czy w Małopolsce lub na Górnym Śląsku jest ktoś kto może wymontować stary zbiornik paliwa i założyć nowy mniejszy. Jeśli ewentualne można by było zamontować jednocześnie instalację lpg to ideał. Proszę o pomoc.


Na górę
Post: pt wrz 17, 2010 10:23 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pn lip 26, 2010 8:48 am
Posty: 21
911 pisze:
Witam Wszystkich ! Jestem nowy i dopiero zamierzam kupić Vitarę Long.
Chciałbym odrazu przerobić na gaz i w związku z tym pytanie:
Czy w Małopolsce lub na Górnym Śląsku jest ktoś kto może wymontować stary zbiornik paliwa i założyć nowy mniejszy. Jeśli ewentualne można by było zamontować jednocześnie instalację lpg to ideał. Proszę o pomoc.

Ja zamierzam właśnie zrobić sobie nowy zbiornik na benzynę i przenieść butlę na gaz z bagażnika pod auto, w miejsce fabrycznego zbiornika. Chcę zrobić ramkę, do której będzie mocowana butla gazu i zbiornika na benzynę, mam wszystko pomierzone i prawie zaprojektowane, tak, żeby nie trzeba było nic spawać do auta czy przycinać, a zbiornik na benzynę będzie mieć ok 25l pojemności (przy zastosowaniu wszystkich węży, pompy paliwa, wskaźnika poziomu paliwa itp) przy butli 40l (fi310x610mm długości). Jak chcesz to mogę zrobić tobie taki zbiornik i zakładając gaz będziesz mieć odrazu porządek i wszystko jak trzeba:) jak coś to pisz


Na górę
Post: pt wrz 17, 2010 11:01 am 
Offline
1" - młody upalacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: czw cze 14, 2007 9:33 pm
Posty: 85
Lokalizacja: CHEŁM/lubelskie
ramka zmniejszy prześwit i bedzie magazynować ziemie i wilgoć
a płaskowniki mozna dogiąć i spasować do otworów mocujacych fabryczny bak

_________________
vitara 3d kl71-30" ,wahacze rurowe-mojej roboty,tarcze tył,wyciągarka escape evo,stalowe zderzaki
T:502092084


Na górę
Post: wt wrz 21, 2010 7:07 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pn lip 26, 2010 8:48 am
Posty: 21
michał16v pisze:
ramka zmniejszy prześwit i bedzie magazynować ziemie i wilgoć
a płaskowniki mozna dogiąć i spasować do otworów mocujacych fabryczny bak

Ramka nie zmniejszy prześwitu bo będzie tak zaprojektowane, że nie ograniczy prześwitu, nigdzie nie napisałem, że zmniejszy prześwit,m nie wiem skąd takie przypuszczenia... także niebędzie zbierać brudu, bo także będzie i na to zwrócona uwaga:)


Na górę
Post: wt wrz 21, 2010 11:34 pm 
Offline
2" - starszy bagiennik

Rejestracja: pt paź 03, 2008 11:51 am
Posty: 104
Można ulec wrażeniu, że jednak "ramka" zmniejsza prześwit bo "ramka" z definicji "obramowuje" a jak obramowuje to dodaje wymiaru obrysowi zbiornika, a jak zbiornik wisi pod podłogą to prześwit maleje o grubośc rzeczonego "obramowania".
Chyba że Twoja ramka jednak nie "obramowuje" zbiornika

:?: :mrgreen:


Na górę
Post: ndz wrz 26, 2010 9:37 am 
Offline
4" - błotny dziadek
Awatar użytkownika

Rejestracja: wt mar 25, 2008 4:00 pm
Posty: 1877
Lokalizacja: Nowogard
I tak grucha mostu jest niżej...


Na górę
Post: wt wrz 28, 2010 9:20 am 
Offline
1" - młody upalacz

Rejestracja: pn lip 26, 2010 8:48 am
Posty: 21
piotrpat pisze:
Można ulec wrażeniu, że jednak "ramka" zmniejsza prześwit bo "ramka" z definicji "obramowuje" a jak obramowuje to dodaje wymiaru obrysowi zbiornika, a jak zbiornik wisi pod podłogą to prześwit maleje o grubośc rzeczonego "obramowania".
Chyba że Twoja ramka jednak nie "obramowuje" zbiornika

:?: :mrgreen:

Zdecydowanie moja rama nie "obramowuje" zbiornia:) sam zbiornik na benzyne jest jak najbardziej klasyczny, tyle, że węższy od fabrycznego, i owa ramka obejmuję go z przodu i z tyłu, a nie od spodu. Po drugie ramka na butle z gazem także nie zmniejszy prześwitu, bo butle obejmuję także z przodu i z tyłu, wszak butla jest okrągła. Tak więc mój kompletny zbiornik nie obniży prześwitu ani o 1milimetr!


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl